|
Мектеп: |
«Құмай ауылының негізгі орта мектебі»КММ |
||||||||||||
|
Пәні: |
әдебиеттік оқу |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Аюбекова Танзила Турымтаевна |
||||||||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақтың бас ақыны. Бала Абай» Мұхтар Әуезов |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып , белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннен сұрақтарға қажетті мәліметтерді табады. Көптеген оқушылар: өздері сұрақ қояды. Кейбір оқушылар: кейіпкерлер арасында сұрақ-жауапқа құрылған диалог құрастырады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындайды; мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады; шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды; берілген тақырып бойынша ой қорытып, сын тұрғысынан бағалай алады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: қазақтың бас ақыны |
||||||||||||
|
Терминология: ұлы ақын, аудармашы |
|||||||||||||
|
Сөз тіркестері: дәмді қылып, қызықтырып айтады |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
«Әдебиеттік оқу», «Дүниетану», «Музыка», «Математика» пәндерінен «Атақты тұлғалар» бөлімін өтіп жатыр |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны белсенді оқытуға техникалық қолдау көрсету мақсатында қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру;
|
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Абай Құнанбаев туралы түсініктері бар. ( дүниетану, әдебиеттік оқу, өзін-өзі тану) 2 сынып |
||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурс Бағалау |
|||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
|||||||||||||
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз! |
Слайд |
|||||||||||
|
3 минут |
Топтастыру 1-топ. «Жазушы» 2-топ. «Ғалым» *топ басшысын сайлау / топ ережесін еске түсіру |
Қима-қағаз |
|||||||||||
|
3 минут |
«Сұрақ-жауап» әдісімен уй тапсырмасын пысықтау. 1. Қандай ойшыл,ғұламамен таныстық? (Әбу Насыр әл-Фараби) 2. Әбу Насыр әл-Фараби қандай тілдерді білген?(араб,парсы,түркі) 3. Қазақ батырлары неліктен атқа қонды деп ойлайсың? 4. Үш жүздің басын құраған кім? (Абылай хан) 5. «Кел,балалар оқылық! өлеңін кім жазған? (Ыбырай Алтынсарин) 6. «Қазақ даласының алғашқы ұстазы» дегенді қалай түсінесің? Осы тақырыптардың бәрін біз қандай ортақ тақырыптан өтіп жатырмыз? (Атақты тұлғалар) |
Микрофон мадақтау |
|||||||||||
|
2 минут |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу, мақсатын айқындау Тыңдалым: мұғалім «Қыс» өлеңін мәнерлеп оқиды (3 шұмағын) Кейін сұрақтар қояды: Осы өленнің авторы кім? (Абай Құнанбаев) -Ендеше біз бүгін авторы Мұхтар Әуезовтың «Бала Абай» мәтінімен танысамыз Мақсаты: Ұлы адамдардың өміріне қызығушылық, еліктеушілік,үлгі тұту, сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|||||||||||
|
Негізгі кезең 28 минут |
|||||||||||||
|
7 минут
|
Автор туралы мағлұмат Мұхтар Әуезов - жазушы,ғалым. Мұхтар Әуезов (1897-1961) қазіргі Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында туған.Балаларға арнап «Көксерек» және т.б. шығармалар жазған. Мұхтар Әуезов Абай туралы «Абай жолы» роман-эпопеясын жазған.Онда Абайдың бүкіл өмір жолы: балалық, ересек шағы, шығармашылығы, сол кездегі қазақтың тұрмысы баяндалған. Біз бүгін «Абай жолын» романнан үзіңді Абай Құнанбаевтың балалық шағы туралы «Бала Абай» мәтінмен танысамыз. Ал Абай Құнанбаев дегене кім? Ұжымдық жұмыс «Білемін, үйрендім» әдісі бойынша А.Құнанбаев туралы білімдерін ортаға салу. Ақын туралы бұрыннан не білеміз, яғни бірінші жолды толтырамыз, кейін мен ақпарат бергеннен кейін жаңа мәлімет толтырамыз.
Қазақтың бас ақыны – Абай (шын аты – Ибраһим) Құнанбаев. Абай Құнанбаев 1845 жылы бұрынғы Семей уезі, Шығыс облысында дүниеге келген. Абайдың әкесі Құнанбай Қарқаралы уезіне аға сұлтан болған.Абай әуелі ауылда Ғабитхан деген татар молдасынан мұсылманша хат таныды . Абайды әкесі он жасында Семей қаласындағы Ахмет Ризаның медресесіне оқуға берді . Абай араб, парсы, шағатай тілдерін жетік білген.Қазақтың халықтық өлең –жырларын, ертегі , қисса, аңыз- әңгімелерін әжесі Зереден естіп, жастай жадында сақтады. Ақын туралы екінші жолды толтырамыз
|
интербелсенді тақта слайд
Қима-қағаз
|
|||||||||||
|
3 минут |
«Болжау» стратегиясы бойынша суретпен жұмыс жасау. Диалог құрастыру. 5 жаттығу 53 бет
|
Суретпен жұмыс |
|||||||||||
|
8 минут |
Оқылым: Оқулықпен жұмыс. М.Әуезовтің «Бала Абай» әңгімесі оқылады. а) мәтінді бөліктерге бөлу (басы,ортасы,соңы) ә) мәтін бөліктеріне ат қою Сөздік жұмысы Әуелде – алғашқыда Қажымай-шаршамай Ынтыға- қызыға
|
Оқулық |
|||||||||||
|
8 минут |
Топтық жұмыс. Нұсқаулық: «Сұрақ бізден, жауап сізден » әдісі бойынша 1-топ. «Жазушы» - мәтін бойынша сұрақ құрастырады/ сұраққа жауап береді 2-топ. «Ақын» - мәтінді тұтастай мазмұндайды. Дескриптор: - Сұрақтарды жүйелі түрде құрастыра алады. - Берілген сұрақтарға нақты жауап береді. - Мәтінді бойынша тұтастай мазмұндайды.
|
Смайликпен мадақтау |
|||||||||||
|
2 минут |
Дәптермен жұмыс Жазылым: Абайдың аналарының аттарын тауып жаз. Әжесінің аты – Шешесінің аты – Дескриптор: - Абайдың әжесінің атын тауып жаза алады. - Абайдың анасының атын тауып жаза алады. |
|
|||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Желсіз түнде жарық ай» әні. Авторы Абай |
музыкамен |
|||||||||||
|
Қорытыңды кезең 7 минут |
|||||||||||||
|
2 минут
2 минут |
«Кім жылдам?» ойыны - Осы мәтіннен біз не түйдік? - Олай болса, мәтінді оқу арқылы қандай жақсы қасиеттерді үйрендік? - Абай Құнанбаев кім?» - Неліктен қазақ халқы Абайды «қазақтың бас ақыны» дейді? - «Бала Абай» мәтіні не туралы? (Абайдың балалық шағы туралы)
Сөзжұмбақ « Абай жолы». 6 жаттығу 53 бет Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, сөзжұмбақты шеш. 1.Мәтін қалай аталады? Бала ... 2. ... Абайдың жасы он үшке толған еді. 3.Абайдың әжесі әңгімесін қалай бастап еді? 4.Абай қайдан көп шықпайтын болды? 5.Абайға әңгімені кім көп айтушы еді? 6.Биыл әсіресе Абайдың ... өскен. 7. Абайдың шешесінің есімі кім? 8.Абай әжесінің әңгімесін қалай тыңдайтын ? Дескриптор: - бекіту сұрақтарына жауап алынады. |
Алақанмен
Оқулық Смайликтер |
|||||||||||
|
3 минут Бағалау Рефлексия |
« Білім қоржыны» рефлексиясы арқылы. Кері байланыс. Оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай мадақтап бағалау |
От шашу |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқу... |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
-Оқушыларға қосымша көмек көрсету үшін сабақтағы жұмыс түрлері мен әдіс-тәсілдерді оқушылардың жас ерекшелігіне сай жоспарладым. -Сыныптағы қабілеті жоғары оқушыларға саралау тапсырманы күрделендіру үшін сурет мазмұнына диалог құрап айту тапсырмаларын беруді жоспарладым. |
||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
Барлық оқушылардың үйренгенін тексеруді бағалауда барлық тапсырмалардан кейін ауызша кері байланыс алынып, «Бармақпен», «Алақанмен», «Шапалақпен», «Бағдаршаммен» бағалау тәсілдері, жеке дәптермен жұмыс барысында және қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындауда аралап тексеріп «Смайликпен» бағалау тәсілдері қолданылды. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||
|
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? |
|
||||||||||||
|
Бүгін оқушылар не білді? |
|
||||||||||||
|
Сыныптағы ахуал қандай ? |
|
||||||||||||
|
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
||||||||||||
|
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||||||||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2 |
|||||||||||||
|
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Бала Абай" Мұхтар Әуезов, әдебиеттік оқу, 3сынып
ҚМЖ "Бала Абай" Мұхтар Әуезов, әдебиеттік оқу, 3сынып
|
Мектеп: |
«Құмай ауылының негізгі орта мектебі»КММ |
||||||||||||
|
Пәні: |
әдебиеттік оқу |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалім: Аюбекова Танзила Турымтаевна |
||||||||||||
|
Сыныбы: 3 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақтың бас ақыны. Бала Абай» Мұхтар Әуезов |
||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
3.2.2.1 қолдануға (практикалық), бағалауға негізделген сұрақтар қою және жауап беру. 3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп, шолып, түртіп алып, қажетті ақпаратты тауып , белгі қойып, сын тұрғысынан бағалап оқу |
||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: мәтіннен сұрақтарға қажетті мәліметтерді табады. Көптеген оқушылар: өздері сұрақ қояды. Кейбір оқушылар: кейіпкерлер арасында сұрақ-жауапқа құрылған диалог құрастырады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындайды; мәтіннің тақырыбын анықтай алады, негізгі ойды табады; шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды; берілген тақырып бойынша ой қорытып, сын тұрғысынан бағалай алады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тілдік дағдылар: қазақтың бас ақыны |
||||||||||||
|
Терминология: ұлы ақын, аудармашы |
|||||||||||||
|
Сөз тіркестері: дәмді қылып, қызықтырып айтады |
|||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
«Әдебиеттік оқу», «Дүниетану», «Музыка», «Математика» пәндерінен «Атақты тұлғалар» бөлімін өтіп жатыр |
||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интерактивті тақтаны белсенді оқытуға техникалық қолдау көрсету мақсатында қолдану. |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Өз ұлтын, халқын құрметтеу және мақтаныш сезімін қалыптастыру;
|
||||||||||||
|
Алдыңғы оқу |
Абай Құнанбаев туралы түсініктері бар. ( дүниетану, әдебиеттік оқу, өзін-өзі тану) 2 сынып |
||||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Ресурс Бағалау |
|||||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі 10 минут |
|||||||||||||
|
2 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. Әл-Фараби салған ізін жалғастырып, Ғылым қуған,өнер қуған- Біз боламыз! Абылай ханның көтерген туын жықпас, Елдің «Батыр» ұландары - Біз боламыз! Ыбырай ата,тәлімінен тәрбие алып, Білім қуған «Ағартушы» - Біз боламыз! Ұлы Абайдың өлеңдерін жаттап өскен, Рухты ұрпақ, ақын жанды - Біз боламыз! Бәрі бірге: Болашақтың жарқыраған жұлдыздары - Біз боламыз! |
Слайд |
|||||||||||
|
3 минут |
Топтастыру 1-топ. «Жазушы» 2-топ. «Ғалым» *топ басшысын сайлау / топ ережесін еске түсіру |
Қима-қағаз |
|||||||||||
|
3 минут |
«Сұрақ-жауап» әдісімен уй тапсырмасын пысықтау. 1. Қандай ойшыл,ғұламамен таныстық? (Әбу Насыр әл-Фараби) 2. Әбу Насыр әл-Фараби қандай тілдерді білген?(араб,парсы,түркі) 3. Қазақ батырлары неліктен атқа қонды деп ойлайсың? 4. Үш жүздің басын құраған кім? (Абылай хан) 5. «Кел,балалар оқылық! өлеңін кім жазған? (Ыбырай Алтынсарин) 6. «Қазақ даласының алғашқы ұстазы» дегенді қалай түсінесің? Осы тақырыптардың бәрін біз қандай ортақ тақырыптан өтіп жатырмыз? (Атақты тұлғалар) |
Микрофон мадақтау |
|||||||||||
|
2 минут |
Жаңа сабақтың тақырыбын ашу, мақсатын айқындау Тыңдалым: мұғалім «Қыс» өлеңін мәнерлеп оқиды (3 шұмағын) Кейін сұрақтар қояды: Осы өленнің авторы кім? (Абай Құнанбаев) -Ендеше біз бүгін авторы Мұхтар Әуезовтың «Бала Абай» мәтінімен танысамыз Мақсаты: Ұлы адамдардың өміріне қызығушылық, еліктеушілік,үлгі тұту, сұрақтар қою және жауап беру. |
|
|||||||||||
|
Негізгі кезең 28 минут |
|||||||||||||
|
7 минут
|
Автор туралы мағлұмат Мұхтар Әуезов - жазушы,ғалым. Мұхтар Әуезов (1897-1961) қазіргі Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданында туған.Балаларға арнап «Көксерек» және т.б. шығармалар жазған. Мұхтар Әуезов Абай туралы «Абай жолы» роман-эпопеясын жазған.Онда Абайдың бүкіл өмір жолы: балалық, ересек шағы, шығармашылығы, сол кездегі қазақтың тұрмысы баяндалған. Біз бүгін «Абай жолын» романнан үзіңді Абай Құнанбаевтың балалық шағы туралы «Бала Абай» мәтінмен танысамыз. Ал Абай Құнанбаев дегене кім? Ұжымдық жұмыс «Білемін, үйрендім» әдісі бойынша А.Құнанбаев туралы білімдерін ортаға салу. Ақын туралы бұрыннан не білеміз, яғни бірінші жолды толтырамыз, кейін мен ақпарат бергеннен кейін жаңа мәлімет толтырамыз.
Қазақтың бас ақыны – Абай (шын аты – Ибраһим) Құнанбаев. Абай Құнанбаев 1845 жылы бұрынғы Семей уезі, Шығыс облысында дүниеге келген. Абайдың әкесі Құнанбай Қарқаралы уезіне аға сұлтан болған.Абай әуелі ауылда Ғабитхан деген татар молдасынан мұсылманша хат таныды . Абайды әкесі он жасында Семей қаласындағы Ахмет Ризаның медресесіне оқуға берді . Абай араб, парсы, шағатай тілдерін жетік білген.Қазақтың халықтық өлең –жырларын, ертегі , қисса, аңыз- әңгімелерін әжесі Зереден естіп, жастай жадында сақтады. Ақын туралы екінші жолды толтырамыз
|
интербелсенді тақта слайд
Қима-қағаз
|
|||||||||||
|
3 минут |
«Болжау» стратегиясы бойынша суретпен жұмыс жасау. Диалог құрастыру. 5 жаттығу 53 бет
|
Суретпен жұмыс |
|||||||||||
|
8 минут |
Оқылым: Оқулықпен жұмыс. М.Әуезовтің «Бала Абай» әңгімесі оқылады. а) мәтінді бөліктерге бөлу (басы,ортасы,соңы) ә) мәтін бөліктеріне ат қою Сөздік жұмысы Әуелде – алғашқыда Қажымай-шаршамай Ынтыға- қызыға
|
Оқулық |
|||||||||||
|
8 минут |
Топтық жұмыс. Нұсқаулық: «Сұрақ бізден, жауап сізден » әдісі бойынша 1-топ. «Жазушы» - мәтін бойынша сұрақ құрастырады/ сұраққа жауап береді 2-топ. «Ақын» - мәтінді тұтастай мазмұндайды. Дескриптор: - Сұрақтарды жүйелі түрде құрастыра алады. - Берілген сұрақтарға нақты жауап береді. - Мәтінді бойынша тұтастай мазмұндайды.
|
Смайликпен мадақтау |
|||||||||||
|
2 минут |
Дәптермен жұмыс Жазылым: Абайдың аналарының аттарын тауып жаз. Әжесінің аты – Шешесінің аты – Дескриптор: - Абайдың әжесінің атын тауып жаза алады. - Абайдың анасының атын тауып жаза алады. |
|
|||||||||||
|
Сергіту сәті |
«Желсіз түнде жарық ай» әні. Авторы Абай |
музыкамен |
|||||||||||
|
Қорытыңды кезең 7 минут |
|||||||||||||
|
2 минут
2 минут |
«Кім жылдам?» ойыны - Осы мәтіннен біз не түйдік? - Олай болса, мәтінді оқу арқылы қандай жақсы қасиеттерді үйрендік? - Абай Құнанбаев кім?» - Неліктен қазақ халқы Абайды «қазақтың бас ақыны» дейді? - «Бала Абай» мәтіні не туралы? (Абайдың балалық шағы туралы)
Сөзжұмбақ « Абай жолы». 6 жаттығу 53 бет Мәтін бойынша берілген сұрақтарға жауап беріп, сөзжұмбақты шеш. 1.Мәтін қалай аталады? Бала ... 2. ... Абайдың жасы он үшке толған еді. 3.Абайдың әжесі әңгімесін қалай бастап еді? 4.Абай қайдан көп шықпайтын болды? 5.Абайға әңгімені кім көп айтушы еді? 6.Биыл әсіресе Абайдың ... өскен. 7. Абайдың шешесінің есімі кім? 8.Абай әжесінің әңгімесін қалай тыңдайтын ? Дескриптор: - бекіту сұрақтарына жауап алынады. |
Алақанмен
Оқулық Смайликтер |
|||||||||||
|
3 минут Бағалау Рефлексия |
« Білім қоржыны» рефлексиясы арқылы. Кері байланыс. Оқушылардың сабаққа қатысу деңгейіне қарай мадақтап бағалау |
От шашу |
|||||||||||
|
Үйге тапсырма: Мәтінді түсініп оқу... |
|||||||||||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||||||||
|
Саралау - Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлайсыз? |
-Оқушыларға қосымша көмек көрсету үшін сабақтағы жұмыс түрлері мен әдіс-тәсілдерді оқушылардың жас ерекшелігіне сай жоспарладым. -Сыныптағы қабілеті жоғары оқушыларға саралау тапсырманы күрделендіру үшін сурет мазмұнына диалог құрап айту тапсырмаларын беруді жоспарладым. |
||||||||||||
|
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін, материалды меңгергенін тексеруді қалай жоспарлайыз? |
Барлық оқушылардың үйренгенін тексеруді бағалауда барлық тапсырмалардан кейін ауызша кері байланыс алынып, «Бармақпен», «Алақанмен», «Шапалақпен», «Бағдаршаммен» бағалау тәсілдері, жеке дәптермен жұмыс барысында және қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындауда аралап тексеріп «Смайликпен» бағалау тәсілдері қолданылды. |
||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||
|
Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма? |
|
||||||||||||
|
Бүгін оқушылар не білді? |
|
||||||||||||
|
Сыныптағы ахуал қандай ? |
|
||||||||||||
|
Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма? |
|
||||||||||||
|
Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе? |
|
||||||||||||
|
Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? |
|
||||||||||||
|
Қорытынды бағамдау |
|||||||||||||
|
|
|||||||||||||
|
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1. 2 |
|||||||||||||
|
Сабақ барысында сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиындықтары туралы не білдім? Менің келесі сабағымды жетілдіруге не көмектеседі, неге көңіл бөлу керек? 1. 2. |
|||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














