|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов атындағы ОМКММ |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Саттарова Ж.С |
|||||
|
Сыныбы:4 «Б» |
Оқушы саны: 25 |
Сабақта жоқ оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу мақсаты бағдарлама бойынша: |
4.1.2.11** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|||||
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы |
|||||
|
«Жаттықтырғыш» картасының мақсаты |
Өткен тақырып бойынша 63%-ға жеткен оқушылардың білім мен бііктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту. Балаларды бырыңғай ақпараттық кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру, сабақта, «оқы да – тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. Жетістікке жеткен адам ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру. |
|||||
|
Сабақбарысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
І.Сабақ басы. 1 цикл. Ұйымдастыру кезеңі 2 мин 3мин 2 мин |
Амандасу. Сынып көшбасшысы сыныпты оқуға белсендендіреді. -Біз мықтымыз ба? –Иә! -Біз күштіміз ба? –Иә! -Біз бақыттымыз ба? –Иә! - «Алға!Алға!Алға!»
Сарапшылар тағайындалып, олар
басқа оқушылардың тапсырмасын
тексереді. Каллиграфиялық минут Оқушылар дәптерлерімен алмасады. Күні мен ай атын жазады. 656 санын әдемі етіп
жазу Мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды, мақсаттарын айқындайды. Талқылау сұрақтары: Көбейтуге кері амал? Бөлуге кері амал? Көбейтудің компоненттерін ата? Бөлудің компоненттерін ата? |
Сарапшылар үй тапсырмасын тексеруге көмек теседі. Егер 30 тапсырмада үш қате жіберген болса ол жұмысқа жіберілмейді де «Бетта» тобына көшеді және 10 тапсырманы дұрыс орындау керек. Содан кейін ол сарапшылар тобына жіберіледі. Сұрақтарға жауап береді,сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтайды. |
|
Жаттық тырғыш картасы 63% |
||
|
ІІ. Сабақ ортасы 3 мин 5+30 |
Білімді өзектендіру. ҰЖ "Көбейту кестесін білеміз" ойыны Мұғалім бір санды атайды, оны белгілі бір санға көбейту керек. Оқушылар тек жауапты дауыстап айтады. Қателік болған жағдайда, сынып бірге дұрыс жауабын қайталайды 1-нұсқа: ТКШ: 213 × 12 =2556 АКШ: 306 ×34 = 10404 ЖКШ: 2230 × 56=124880 2-нұсқа: ТКШ: 132 × 13=1716 АКШ: 207 × 55= 11385 ЖКШ: 3220 ×67= 215740 (Егер 10 минут ішінде "Альфа" оқушыларының саны 50%-дан аз болса, жұмыс тоқтатылады. Мұғалім сарапшылармен бірге негізгі қателерді талқылайды. Топтарға ротация жасалады. Н |
"Көбейту кестесін білеміз" ойынын ойнайды. Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерімен алмаспайды. 1.Тақтаға барлық тапсырмаларды дұрыс орындаған балалар шығады және әр оқушыны мұғалім тексереді-бұлар «Альфа» тобы.«Альфа» тобындағы балалар әр қатардың І нұсқасына отырады. 2. Екі тапсырманы дұрыс орындаған «Бета» тобының балалары, әр қатардың ІІ нұсқасына отырады. Оларды «Альфа» тобындағы оқушылар тексереді. 3 Бір тапсырма немесе барлық тапсырмасы дұрыс орындалмаған оқушылар бұлар «Гамма» тобы. Олар бос орындарға отырады |
Бірінші тапсырмадан кейін ООМ белгілерін қою. |
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ – ЖКШ екі нұсқа бойынша. ООМ |
||
|
Карта бойынша жұмыс жүргізу кезеңде сыныпта оқушылардың орналасу ережесі 5+30 |
Оқушылар өз деңгейінің тапсырмасын орындайды
|
6 сарапшы екеуден әр қатарға бөлінеді. Олар «Бетта», «Гамма» оқушылардың орындаған жұмыстарын тексереді.
Α β ΑΑ
Α β ΑΑ
![]() О Α β ΑΑ
Әр оқушының ұяшығына өзі жататын тобының символы қойылады. |
Сарапшылардың жұмыс-тарын мұғалім бағалайды. 10 тапсырма тексерілген-нен кейін оқушы қай топқа көшсе ұяшығына белгі және сол топтың символы қойылады.
|
ООМ ТКШ – АКШ – ЖКШ тапсырма лары |
||
|
Бақылау және өзіндік
бақылау |
Мұғалім кейбір оқушылардың жетістіктерін атап өтеді және төмен деңгейге түсіп қалған оқушыларға қолдау көрсетеді. |
Сарапшылар өз бетінше сабақ жүргізіп, тексереді, оқушыларды бір топтан екінші топқа ауыстырады және олардың қателерін талдайды, нәтиже бойынша шешім қабылдайды. «Альфа» оқушылар төмен деңгейдегі оқушыларға жіберген қателіктерін шығару жолдарын түсіндіреді. |
ООМ бойынша: 10 тапсырмада екі
қате болса «Бетта» және «Альфа» тобының оқушылары бір деңгейге
төмендейді. |
|
||
|
Ұқсас және жаңа жағдаяттарда білімді өз бетінше қолдану. 5+30 мин |
Жаңа тапсырмалар
орындау
|
Барлық топтардың оқушылары өз деңгейіне қарай 10 тапсырма алады. «Альфа» оқушыларының жұмысын мұғалім тексереді. |
Сарапшылардың жұмыс-тарын мұғалім бағалайды. 10 тапсырма тексерілген-нен кейін оқушы қай топқа көшсе ұяшығына белгі және сол топтың символы қойылады.
|
ООМ ТКШ – АКШ – ЖКШ тапсырма лары |
||
|
Бақылау және өзіндік бақылау 3мин |
Сарапшылар жұмыстарды
тексереді, қателерді талдайды. Топтарға ротация жасалады. |
Сарапшылар өз
бетінше
сабақ
жүргізіп, тексереді,
оқушыларды бір
топтан
екінші
топқа
ауыстырады және
олардың
қателерін
талдайды,
нәтиже бойынша
шешім
қабылдайды:
егер қате
болмаса
немесе
бір
қате
болса
"Бетта" немесе "Гамма"
тобының балаларын
жоғары
топтарға
ауыстырады, ал «Альфа»
тобының оқушылары
өз
топтарында қалады, ал
«Бетта» және «Альфа»
тобының оқушылары
бір
деңгейге
төмендеді. |
ООМ бойынша: 10 тапсырмада
екіы қате болса «Бетта» және «Альфа» тобының оқушылары бір деңгейге
төмендейді. |
|
||
|
ІІІ. Сабақ соңы Ой толғау 2 мин |
Мұғалім сарапшылардың көмегімен қайталанатын қателерге көңіл аударады және оқушыларды бір топтан екінші топқа ауыстырып отырады. |
Оқушылардың қиналған жағдайда сарапшылардан көмек сұрайды. |
|
|
||
|
Мотивация 1 мин |
Мұғалім бүкіл сынып жұмысының тиімділігін анықтайды, кейбір оқушылардың жетістіктерін атап өтеді және оқушылардың жетістіктеріне қарай тақырыпты аяқтау мерзімін болжайды. |
|
|
|
||
|
Бағалау 3 мин |
«Альфа»тобы «5»деген баға алады, «Бета» тобы «4» деген баға алады, «Гамма» тобы «3» деген баға алады. |
Оқушылар өз деңгейіндегі бағаларын алады. |
Күнделіктеріне баллдық жүйемен бағалары қойылады. «Альфа» тобы 9-10 балл, «Бетта» тобы 8-7 балл «Гамма» тобы 6-5 балл |
|
||
|
Келесі цикл |
Егер уақыт жетпесе картамен жұмыс келесі сабаққа қалады немесе мұғалімнің қалауы бойынша топтардың тапсырмалары үйге берілуі де мүмкін. |
|
|
Келесі цикл |
||
|
Түсіндіру |
Тақырып бойынша картамен жұмыс тоқтатылады, егер 63% оқушы жоғары күрделік шегіндегі 30 тапсырманы әр қайсысы дұрыс орындаса |
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ БжС технологиясы Жаттықтырғыш картасы бойынша математика сабағы 4 сынып
ҚМЖ БжС технологиясы Жаттықтырғыш картасы бойынша математика сабағы 4 сынып
|
Білім беру ұйымының атауы |
Әсет Бейсеуов атындағы ОМКММ |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Саттарова Ж.С |
|||||
|
Сыныбы:4 «Б» |
Оқушы саны: 25 |
Сабақта жоқ оқушы саны: |
||||
|
Бөлім: |
Көбейту және бөлу |
|||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Көптаңбалы сандарды екі таңбалы сандарға жазбаша көбейту |
|||||
|
Оқу мақсаты бағдарлама бойынша: |
4.1.2.11** екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолдану; |
|||||
|
Сабақ мақсаты: |
екі таңбалы санға жазбаша көбейту және бөлу алгоритмдерін қолданады. |
|||||
|
Оқу технологиясы |
БжС технологиясы |
|||||
|
«Жаттықтырғыш» картасының мақсаты |
Өткен тақырып бойынша 63%-ға жеткен оқушылардың білім мен бііктілігін сөйлеу арқылы нақты бекіту. Балаларды бырыңғай ақпараттық кеңістік – ұжымдық парасаттылыққа кіріктіру, сабақта, «оқы да – тоқы» ұстанымын жүзеге асыра отырып, оқушылардың жұмысын ұйымдастыру. Жетістікке жеткен адам ретінде, пәнді сапалы меңгеруге қызығушылық таныту және ынталандыру. |
|||||
|
Сабақбарысы: |
||||||
|
Сабақ кезеңдері/ уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
||
|
І.Сабақ басы. 1 цикл. Ұйымдастыру кезеңі 2 мин 3мин 2 мин |
Амандасу. Сынып көшбасшысы сыныпты оқуға белсендендіреді. -Біз мықтымыз ба? –Иә! -Біз күштіміз ба? –Иә! -Біз бақыттымыз ба? –Иә! - «Алға!Алға!Алға!»
Сарапшылар тағайындалып, олар
басқа оқушылардың тапсырмасын
тексереді. Каллиграфиялық минут Оқушылар дәптерлерімен алмасады. Күні мен ай атын жазады. 656 санын әдемі етіп
жазу Мұғалім сабақтың тақырыбын жариялайды, мақсаттарын айқындайды. Талқылау сұрақтары: Көбейтуге кері амал? Бөлуге кері амал? Көбейтудің компоненттерін ата? Бөлудің компоненттерін ата? |
Сарапшылар үй тапсырмасын тексеруге көмек теседі. Егер 30 тапсырмада үш қате жіберген болса ол жұмысқа жіберілмейді де «Бетта» тобына көшеді және 10 тапсырманы дұрыс орындау керек. Содан кейін ол сарапшылар тобына жіберіледі. Сұрақтарға жауап береді,сабақтың мақсаты мен тақырыбын анықтайды. |
|
Жаттық тырғыш картасы 63% |
||
|
ІІ. Сабақ ортасы 3 мин 5+30 |
Білімді өзектендіру. ҰЖ "Көбейту кестесін білеміз" ойыны Мұғалім бір санды атайды, оны белгілі бір санға көбейту керек. Оқушылар тек жауапты дауыстап айтады. Қателік болған жағдайда, сынып бірге дұрыс жауабын қайталайды 1-нұсқа: ТКШ: 213 × 12 =2556 АКШ: 306 ×34 = 10404 ЖКШ: 2230 × 56=124880 2-нұсқа: ТКШ: 132 × 13=1716 АКШ: 207 × 55= 11385 ЖКШ: 3220 ×67= 215740 (Егер 10 минут ішінде "Альфа" оқушыларының саны 50%-дан аз болса, жұмыс тоқтатылады. Мұғалім сарапшылармен бірге негізгі қателерді талқылайды. Топтарға ротация жасалады. Н |
"Көбейту кестесін білеміз" ойынын ойнайды. Жұмыс аяқталғаннан соң оқушылар дәптерлерімен алмаспайды. 1.Тақтаға барлық тапсырмаларды дұрыс орындаған балалар шығады және әр оқушыны мұғалім тексереді-бұлар «Альфа» тобы.«Альфа» тобындағы балалар әр қатардың І нұсқасына отырады. 2. Екі тапсырманы дұрыс орындаған «Бета» тобының балалары, әр қатардың ІІ нұсқасына отырады. Оларды «Альфа» тобындағы оқушылар тексереді. 3 Бір тапсырма немесе барлық тапсырмасы дұрыс орындалмаған оқушылар бұлар «Гамма» тобы. Олар бос орындарға отырады |
Бірінші тапсырмадан кейін ООМ белгілерін қою. |
Сынып үш тапсырма алады ТКШ – АКШ – ЖКШ екі нұсқа бойынша. ООМ |
||
|
Карта бойынша жұмыс жүргізу кезеңде сыныпта оқушылардың орналасу ережесі 5+30 |
Оқушылар өз деңгейінің тапсырмасын орындайды
|
6 сарапшы екеуден әр қатарға бөлінеді. Олар «Бетта», «Гамма» оқушылардың орындаған жұмыстарын тексереді.
Α β ΑΑ
Α β ΑΑ
![]() О Α β ΑΑ
Әр оқушының ұяшығына өзі жататын тобының символы қойылады. |
Сарапшылардың жұмыс-тарын мұғалім бағалайды. 10 тапсырма тексерілген-нен кейін оқушы қай топқа көшсе ұяшығына белгі және сол топтың символы қойылады.
|
ООМ ТКШ – АКШ – ЖКШ тапсырма лары |
||
|
Бақылау және өзіндік
бақылау |
Мұғалім кейбір оқушылардың жетістіктерін атап өтеді және төмен деңгейге түсіп қалған оқушыларға қолдау көрсетеді. |
Сарапшылар өз бетінше сабақ жүргізіп, тексереді, оқушыларды бір топтан екінші топқа ауыстырады және олардың қателерін талдайды, нәтиже бойынша шешім қабылдайды. «Альфа» оқушылар төмен деңгейдегі оқушыларға жіберген қателіктерін шығару жолдарын түсіндіреді. |
ООМ бойынша: 10 тапсырмада екі
қате болса «Бетта» және «Альфа» тобының оқушылары бір деңгейге
төмендейді. |
|
||
|
Ұқсас және жаңа жағдаяттарда білімді өз бетінше қолдану. 5+30 мин |
Жаңа тапсырмалар
орындау
|
Барлық топтардың оқушылары өз деңгейіне қарай 10 тапсырма алады. «Альфа» оқушыларының жұмысын мұғалім тексереді. |
Сарапшылардың жұмыс-тарын мұғалім бағалайды. 10 тапсырма тексерілген-нен кейін оқушы қай топқа көшсе ұяшығына белгі және сол топтың символы қойылады.
|
ООМ ТКШ – АКШ – ЖКШ тапсырма лары |
||
|
Бақылау және өзіндік бақылау 3мин |
Сарапшылар жұмыстарды
тексереді, қателерді талдайды. Топтарға ротация жасалады. |
Сарапшылар өз
бетінше
сабақ
жүргізіп, тексереді,
оқушыларды бір
топтан
екінші
топқа
ауыстырады және
олардың
қателерін
талдайды,
нәтиже бойынша
шешім
қабылдайды:
егер қате
болмаса
немесе
бір
қате
болса
"Бетта" немесе "Гамма"
тобының балаларын
жоғары
топтарға
ауыстырады, ал «Альфа»
тобының оқушылары
өз
топтарында қалады, ал
«Бетта» және «Альфа»
тобының оқушылары
бір
деңгейге
төмендеді. |
ООМ бойынша: 10 тапсырмада
екіы қате болса «Бетта» және «Альфа» тобының оқушылары бір деңгейге
төмендейді. |
|
||
|
ІІІ. Сабақ соңы Ой толғау 2 мин |
Мұғалім сарапшылардың көмегімен қайталанатын қателерге көңіл аударады және оқушыларды бір топтан екінші топқа ауыстырып отырады. |
Оқушылардың қиналған жағдайда сарапшылардан көмек сұрайды. |
|
|
||
|
Мотивация 1 мин |
Мұғалім бүкіл сынып жұмысының тиімділігін анықтайды, кейбір оқушылардың жетістіктерін атап өтеді және оқушылардың жетістіктеріне қарай тақырыпты аяқтау мерзімін болжайды. |
|
|
|
||
|
Бағалау 3 мин |
«Альфа»тобы «5»деген баға алады, «Бета» тобы «4» деген баға алады, «Гамма» тобы «3» деген баға алады. |
Оқушылар өз деңгейіндегі бағаларын алады. |
Күнделіктеріне баллдық жүйемен бағалары қойылады. «Альфа» тобы 9-10 балл, «Бетта» тобы 8-7 балл «Гамма» тобы 6-5 балл |
|
||
|
Келесі цикл |
Егер уақыт жетпесе картамен жұмыс келесі сабаққа қалады немесе мұғалімнің қалауы бойынша топтардың тапсырмалары үйге берілуі де мүмкін. |
|
|
Келесі цикл |
||
|
Түсіндіру |
Тақырып бойынша картамен жұмыс тоқтатылады, егер 63% оқушы жоғары күрделік шегіндегі 30 тапсырманы әр қайсысы дұрыс орындаса |
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз
әтижелер кестеге енгізіледі).
















