Материалдар / ҚМЖ. Дәулеткерейдің "Қосалқа" күйі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

ҚМЖ. Дәулеткерейдің "Қосалқа" күйі

Материал туралы қысқаша түсінік
Дәулеткерей Шығайұлы өмірі мен шығармашылығы туралы ақпараттар
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады. Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
20 Мамыр 2021
1905
9 рет жүктелген
770 ₸
Бүгін алсаңыз
+39 бонус
беріледі
Бұл не?
Бүгін алсаңыз +39 бонус беріледі Бұл не?
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлімі


Педагогтің аты жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Кел, билейік!

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.2.1.1 - музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізу;

2.1.3.3 - негізгі музыкалық ұғымдарды анықтау және ажырату

Сабақтың мақсаты:

Музыкалық шығармашылық жұмыс арқылы шығарманың сипатын жеткізеді ,негізгі музыкалық ұғымдарды анықтайды және ажыратады

Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин
























Сабақтың ортасы


15 мин













5 мин









Амандасу. Ақпарат іздеу.

1-тапсырма. Тыңдау және талдау. Дәулеткерейдің күйі «Қосалқа» күйі

«Сұрақ ілмегі» әдісі бойынша төмендегі сұрақтарға жауап бер.

Орындау

  • Тыңдалатын күйдің атауына көңіл бөл, суреттегі қыз бейнесі мен әшекейлеріне назар аудар.

  • Тыңдаған күйіңе сипаттама бер, ойыңмен бөліс.

  • Музыкалық шығарманың әуенін темпін, ырғағын анықта.

2-тапсырма. Мәлімет жинау.


3-тапсырма. Суырыпсалма. Орындау. Бағалау.

«Қосалқа» күйінің кіріспечсі мен негізгі әуенін анықта. Үнтаспадағы күй әуенін бірге орында.

«Қосалқа» күйі (кіріспе әуен)

4-тапсырма. Музыка орындау.

«Кел билейік» әні

Өлеңін жазған: М.Әлімбаев

Әнін жазған: Б.Байқадамов

  1. Кел, билейік, кел, билейік,

Неге тұрсың билемей,

Кел билейік,іркілмейік,

Неге отырсың үйренбей.

Қайырамасы:

Жалығуды білмейміз,

Жабығуды білмейіз,

Жауқазындай көз тартып,

Жайран қағып билейміз.

Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді.

1-тапсырма. Тапсырманы ұйымдастыру үшін алдын-ала ақпарат қағаздары мен иллюстрациялартаратылады. Ақпараттық қағаздарды кесте, сурет, сызба т.б. түрде оқушыларға ұсынылады.







Операдан үзінді тыңдап, өз ойларын айтады.




Ән орындау














Әнді біргелікте орындайды







Өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды.







Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі
























Платформа жүйесінің пайыздық есептеу нәтижесі


hhtp/mpp.aytis/youtube.com

«Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-











«Ғажайып музыка. Әнұран» Сөзі А. Естенов, әні Е. Өміров (әндердің клавирі, минус және плюс фонограммалары келесі сайтта















hhtp/mpp.aytis/youtube.com

«Тұран» этнофольклорлық топ https://www.youtub e.com/watch?v=IyA Tq_6ussE-


Бағалау.

Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

Кері байланыс

Кері байланыс

«Интервью» тәсілі бойынша кері байланыс жүргізеді.



Кері байланыс тақтайшасы















Бөлімі


Педагогтің аты жөні:


Күні:


Сынып:

Қатысқандар саны:

15

Қатыспағандар саны:

15

Сабақтың тақырыбы:

Қысқы спорт түрлері

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары:

2.1.2 1 - түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындау;

2.1.1.1 - музыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтау;

Сабақтың мақсаты:

Ммузыкалық көркемдеуші құралдарың көмегімен музыканың сипатын анықтайды

Түрлі сипатты әндерді жеке, ансамбль және хор құрамындаән айту ережесін сақтап орындайды


Сабақтың барысы:

Сабақтың кезеңі (уақыты)

Педагог әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


20 мин
























Сабақтың ортасы


15 мин













5 мин









Амандасу.

1-тапсырма. Әңгімелесу.

«Спорт білімпазы» ойыны. Сабақ тақырыбына сай жұмбақты шешіңіздер.

Сұраққа жауап беріңіздер:

- Қандай қысқы спорттық ойын түрлерін білесіздер?

- Бүгінгі сабақта не туралы айтылады?

-Музыканы қысқы спорттық ойындармен қалай байланыстыруға болады?


2-тапсырма. Тыңдау.

Түрлі дыбыстарды тыңдаңыздар. Сұрақтарға жауап беріңіз:

- Бұл дыбыстарды қайдан естуге болады?

- Дыбыстарды қандай сөз біріктіреді? - Бұл дыбыстарды спорттың қай түрінен тыңдауға болады?

-Дыбыстарға сәйкес келетін суреттерді таңдаңыздар.

3-тапсырма. Орындау. Өлеңін жазған: Н.Әлімқұлов

Сөзіне жазған: М.Сағатов «Спорт біздің досымыз» әнін үйреніңіздер.

1.Жүйрік болса,кім

Күлімдейді күн,

Жарыстарда жүгір алға,ұш!

Қәне сапқа тұр,

Допты дәлдеп ұр,

Оң жақтан да, сол жақтан,

Бізде бар мол күш!

Қайырмасы:

Спорт біздің досымыз,

Күш қайрат сыналған,

Спорт біздің досымыз,

Бала кезден шыңдалған.


Бағалау.

Әр оқушы өз тапсырмаларын таныстырады және бағалайды

770 ₸ - Сатып алу

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!