ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ МАМЫР ҚМЖ 2 сынып

Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ МАМЫР ҚМЖ 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ МАМЫР ҚМЖ 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Саяхат

Пәні:

Дүниетану

Күні:

10.05.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Менің көшем ӨҚН №6 Практикалық қауіпсіздік сабағы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.3.1. Өз зерттеулеріне сүйене отырып, өлкесінің көрікті жерлерін сипаттау және бейнелеу.

Сабақтың мақсаты

Өз көшесінің көрікті жерлерін сипаттау


Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Көңіл күй»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA



Сабақтың ортасы

(5 мин)












10 мин

Үй тапсырмасын тексеру



«Ой қозғау» әдісі

Сен тұратын көшеңнің аты қалай аталады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Өз көшеңдегі көрікті жерлерді сипаттауды үйренесің


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Сенің көшеңде қандай көрікті жерлер бар?

Көшеде үйлер қалай орналасқан?

Олар қалай аталады?

Сенің көшең қандай көшемен қиылысады?



ЕББҚ

Көшең қалай аталады?

Талқылау сұрақтары:

1.Көшең саған несімен ұнайды?

Тапсырманы тексертеді




Көшесінің атын айтады









1. көшесінің атын айтады

2.көшедегі үйлердің орналасуын айтады

3.көшедегі көрікті жерлерді айтады

4. қиылысатын көшені атайды





Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-ереже құрастырады(1б)



Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-көшесінің атын айтады(1б)

-көшедегі үйлердің орналасуын айтады(1б)

-көшедегі көрікті жерлерді айтады(1б)

-қиылысатын көшені атайды(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-термометрлердің түрін анықтайды
















Оқулық

102,103 –беттер




10 мин
















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Іс кесуші» әдісі

ӨҚН №6 Практикалық қауіпсіздік сабағы

Үйіңнен мектепке, мектептен үйге бара жатқанда қандай қауіпсіздік ережелерін сақтайсың?

Үйіңнен мектепке дейінгі суретті сал.

Көшең туралы әңгімелеп айт.


ЕББҚ

Үйіңнен мектепке дейінгі суретті сал.


Талқылау сұрақтары:

1.Бұл көше саған несімен ұнайды?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. көшенің суретін салады

2.көше туралы әңгіме құрастырады










Сұраққа жауап береді





Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-көшенің суретін салады(1б)

-көше туралы әңгіме құрастырады(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-сурет салады








Жарайсыңдар!

Керемет!


Альбом

Қарын

даш













8 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Галереяны аралау» әдісі

Көрме ұйымдастыр

Жұмыстарыңмен таныстырылым жаса

ЕББҚ

Көрмеге жұмысыңды қой

Талқылау сұрақтары:

1. Сен көшеңнің көркеюіне қандай үлес қосар едің?

1. көрмеге жұмыстарын қояды

2.жұмыстарына таныстырылым жасайды





Сұраққа жауап береді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-көрмеге жұмыстарын қояды(1б)

-жұмыстарына таныстырылым жасайды(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-жұмысын көрмеге қояды

Дайын жұмыс

тар

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Үйге тапсырма

Көшеңді суретке түсіріп, шығарып әкел

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш



Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.















































Бөлім

Саяхат

Пәні:

Дүниетану

Күні:

17.05.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 «Ә»

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Қазақстанға саяхат БЖБ № 4

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

        1. Туризмнің негізгі түрлерін ажырату;


Сабақтың мақсаты

Қазақстанның туристік орындарымен танысу

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Көңіл күй»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA



Сабақтың ортасы

(3 мин)













8 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Көшеңді суретке түсіріп, шығарып әкел.



«Ой қозғау» әдісі

Қазақстанның көрікті жерлері туралы не білесің? Картаға қара.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Қазақстанның туристік орындарымен танысу



1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Картаға қара.

Елімізідң қай аймақтарында туризмді дамытуға болатынын анықта.


ЕББҚ

Қазақстанның көрікті жерлерін ата.

Талқылау сұрақтары:

1.Қазақстанның қай аймағында туризм дамыған?

Көшеңді суретке түсіріп, шығарады



Қазақстанның көрікті жерлерін картадан атайды




1. Қазақстанның көрікті жерлерін атайды

2.туризмге лайықты жерлерді атайды

3.себебін түсіндіреді







Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-көшесін суретке түсіреді (1б)




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Лайктар салынған таратпа




Дескриптор:

-Қазақстанның көрікті жерлерін атайды(1б)

-туризмге лайықты жерлерді атайды(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

- Қазақстанның көрікті жерлерін атайды





Оқулық

104-бет








Оқулық

104–бет




7 мин





























Сергіту сәті

2 мин

2- тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Іс кесуші» әдісі

Туризм түрлерін жаз.

Суреттерде қандай туризм түрлері бейнеленген?

Ойыңды қорытындыла





ЕББҚ

Суреттерде қандай туризм түрлері бейнеленген?


Талқылау сұрақтары:

1.Қандай туризм сенің туған өлкеңде дамыған?












«Табиғат қимылы»әдісі



1. туризм түрлерін атайды

2.бірінші суреттегі туризм түрін анықтайды

3.екінші суреттегі туризм түрін анықтайды

4.қорытынды жасайды











Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-туризм түрлерін атайды(1б)

-бірінші суреттегі туризм түрін анықтайды(1б)

-екінші суреттегі туризм түрін анықтайды(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

ЕББҚ

Дескриптор:

-туризм түрлерін анықтайды







Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

105,106-беттер











20 мин




3 – тапсырма

Жеке жұмыс

Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну

Орындау уақыты: 20 минут

1-тапсырма Суреттегі нысандардың қандай бағытта орналасқанын жаз./4/


Вокзал ___орналасқан. Орман ___орналасқан.

Өзен ___орналасқан. Батпақ ___орналасқан.

2-тапсырма Ауа райының әсерін жаз./3/

Егер жаңбыр бірнеше күн жауса, ___________

Егер күн ауа райы бұлтты , тұманды болса, ____________

Егер қыста қар қалың жауса,___________________________________

3-тапсырма Қандай қауіпті табиғат құбылыстарын білесің? /3/






Тапсырманы орындайды






Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Таратпа қағаздар

Қалам






Интербелсенді тақта





Сабақтың соңы


3мин

Кері байланыс

«Банкомат» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 теңге)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 теңге )

Үйге тапсырма

59-жаттығу 30-бет

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті,

1000 теңгелер









Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.











































Бөлім

Саяхат

Пәні:

Дүниетану

Күні:


Педагогтің аты-жөні:


Сынып: 2 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ежелгі қала –Отырар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.1.2. Түрлі дереккөздерді зерделеу арқылы көне қалалар

мен ескерткіштерді сипаттау.

Сабақтың мақсаты

Ежелгі Отырар қаласының қандай болғанын білу

Құндылық

Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Көңіл күй»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA



Сабақтың ортасы

(5 мин)










14 мин

Үй тапсырмасын тексеру


«Ой қозғау» әдісі

Суреттен не көріп тұрсыңдар?Әңгімеле

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

Ежелгі Отырар қаласының қандай болғанын білу


1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суреттерге сипаттама бер.

Шеберлердің жасаған қандай дайын бұйымдарын көріп тұрсыңдар?

ЕББҚ

Суреттерге сипаттама бер

Талқылау сұрақтары:

1.Археологтар Отырардан не тапты?

Тапсырманы тексертеді



Сурет бойынша әңгімелейді







1. бірінші суретке сипаттама жасайды

2.екінші суретке сипаттама жасайды

3.бұйымдарды атайды







Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-мәлімет жинайды (1б)


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!


Лайктар салынған таратпа


Дескриптор:

-бірінші суретке сипаттама жасайды(1б)

-екінші суретке сипаттама жасайды(1б)

-бұйымдарды атайды(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

-суреттерді сипаттайды




Оқулық

108-бет







Оқулық

109–бет




14 мин
























Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Іс кесуші» әдісі

Отырар қаласында ұста,зергер,шеберлердің көп болғаны нені білдіреді?

Ағаш шеберлері не жасайды?

Темір ұсталары мен зергерлер ше?

Олардың еңбектерінің бір –бірімен ұқсастығы бар ма?




ЕББҚ

Тапсырманы орында

Талқылау сұрақтары:

1. «Шеку» деген нені білдіреді?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. сұраққа жауап береді

2.себебін түсіндіреді

3. ағаш шеберлерінің жұмысын әңгімелейді

4.темір ұсталарының жұмысын әңгімелейді

5.зергерлердің жұмысын әңгімелейді

6.олардың еңбектерінің бір –бірімен ұқсастығы туралы айтады









Сұраққа жауап береді





Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)

- ағаш шеберлерінің жұмысын әңгімелейді(1б)

-темір ұсталарының жұмысын әңгімелейді(1б)

-зергерлердің жұмысын әңгімелейді(1б)

-олардың еңбектерінің бір –бірімен ұқсастығы туралы айтады(1б)


ЕББҚ

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды



Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

109-бет












Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Үйге тапсырма

Отырар қаласы туралы мәлімет жина

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2024
78
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі