|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
29.09.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 2 «ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам еңбегі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.4. Бақылаулар мен сауалнама жүргізу арқылы тұтын заттарының отбасылық қажеттіліктерін құрылымына және олардың кірісіне қарай талдай білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбектің адам өмірін жақсартуын білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Достарыңмен ойнайтын ойын түрлерін жаз. «Ой қозғау» әдісі Еңбек деген не? Адамдар не үшін еңбек етеді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Еңбектің адам өмірін жақсартуын білу
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Суреттерге қарап, еңбектің түрлерін анықтаңдар. Адамдарға тигізетін пайдасы қандай?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сен қандай мамандықты ұнатасың? |
Ойын түрлерін жазады
Сұрақтарға жауап береді
1. бірінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 2.екінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 3.үшінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 4.төртінші суреттегі еңбек түрін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын түрлерін жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -екінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -үшінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -төртінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18,19 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Берілген сөздерді суреттермен сәйкестендір Мақалдың мағынасын түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Адамдар еңбек етпесе не болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. суреттерді сөздермен сәйкестендіреді 2.мақалдың мағынасын ашады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттерді сөздермен сәйкестендіреді(1б) -мақалдың мағынасын ашады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19 –бет Таратпа қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Қандай мамандықтар біздің өмірімізді жақсарта алады? Үйге жылу,жарық,су қайдан келеді? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өскенде кім боласың? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-19-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 13-14 -беттер |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
06.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқығым және міндетім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.5.1. Өз өмірінің мысалдары негізінде құқық, міндеттер және жауапкершілікті ажырата білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жұмыс дәптері 13-14 -беттер «Ой қозғау» әдісі Құқық деген не? Конституция не үшін жазылады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Өз құқығыңды білесің бе? Зертте Өзіңнің құқығың мен міндеттеріңе сәйкес келетінін белгіле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Көрсетілген міндеттерді қалай орындап жүрсің? |
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
1. құқығына сәйкес келетінді белгілейді 2.міндетіне сәйкес келетінді белгілейді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -құқығына сәйкес келетінді белгілейді(1б) -міндетіне сәйкес келетінді белгілейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 23,24 –бет Таратпа Ереже А4 |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Сенің тағы қандай міндеттерің бар? Мысалдар келтір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Өз ісіңе жауапкершілікпен қарау дегенді қалай түсінесің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. бірінші міндетін атайды 2.екінші міндетін атайды 3.үшінші міндетін атайды 4.төртінші міндетін атайды 5.мысал келтіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші міндетін атайды(1б) -екінші міндетін атайды(1б) -үшінші міндетін атайды(1б) -төртінші міндетін атайды(1б) -мысал келтіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 23,24–бет Бейнежазба |
|
|
20 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
1.Тапсырманы орындайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 15-16-беттер |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов

|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
13.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отан үшін аянба! |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.5.2. Қоғамға қызмет етудің мағынасын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамға қызмет етудің не екенін білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жұмыс дәптері 15-16 –беттер «Ой қозғау» әдісі Отан деген не? Табиғат пен адамды Отан деп атауға бола ма? Өз елін сүйетін адамды қалай атайды? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Суреттегі ұлы тұлғалардың қоғамдағы еңбектері туралы не білесің? Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа білесің?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Абайдың қандай қара сөзін білесің? |
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
\
1. бірінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 2.екінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 3.үшінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 4.төртінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 5.Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -екінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -үшінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -төртінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) - Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 25 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Еріктілер туралы естідіңдер ме? Тірек сөздерді қолданып, олардың қатарына қандай адамдар жататынын ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қоғамға қызмет ету қандай нәтиже береді? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. еріктілер туралы әңгімелейді 2.тірек сөздерді орынды қолданады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -еріктілер туралы әңгімелейді(1б) -тірек сөздерді орынды қолданады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 25,26–бет Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі «Қоғамға қызмет ету» дегеннің мағынасын қалай түсінесің? «Отандас» деп кімдерді атайды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қоғамға қызмет ету туралы не білдің? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 25-26-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Сыныптастарыңмен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жаса. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
27.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің мектеп |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
міндеттерін зерттеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мектепте оқу және оқудан тыс әрекеттердің түрлерін, міндеттерін білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Сыныптастарыңмен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жаса. «Ой қозғау» әдісі Сөйлемді аяқта. Себебін түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Қазақстанда тағы қандай ұлт өкілдері тұрады? Олар туралы не білесің? Қазақстан халқы үшін мемлекеттік тілдің маңызы қандай?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мемлекеттік тіл қандай тіл? |
Сыныптастарымен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жасайды
Сөйлемді аяқтап, сұраққа жауап береді
\
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық 28 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Берілген мақалды оқып, мағынасын түсіндір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өзің тұратын жерде қандай ұлт өкілдері бар? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. мақалдың мағынасын ашады 2.мысал келтіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мақалдың мағынасын ашады(1б) -мысал келтіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Жұмыс дәптерғ 20-бет Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Парақтағы достық туралы өлеңді толықтырып жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Біздің елімізде ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісімді сақтау не үшін қажет? |
1. өлеңді толықтырып жазады 2.ұйқасын табады 3.мағынасынан ауытқымайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді толықтырып жазады(1б) -ұйқасын табады(1б) -мағынасынан ауытқымайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Жұмыс дәптері 20- бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 19-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Дүниетану Қазан 2 сынып
ҚМЖ Дүниетану Қазан 2 сынып
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
29.09.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н. |
||||
|
Сынып: 2 «ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам еңбегі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.1.4. Бақылаулар мен сауалнама жүргізу арқылы тұтын заттарының отбасылық қажеттіліктерін құрылымына және олардың кірісіне қарай талдай білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Еңбектің адам өмірін жақсартуын білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Достарыңмен ойнайтын ойын түрлерін жаз. «Ой қозғау» әдісі Еңбек деген не? Адамдар не үшін еңбек етеді? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Еңбектің адам өмірін жақсартуын білу
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Суреттерге қарап, еңбектің түрлерін анықтаңдар. Адамдарға тигізетін пайдасы қандай?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Сен қандай мамандықты ұнатасың? |
Ойын түрлерін жазады
Сұрақтарға жауап береді
1. бірінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 2.екінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 3.үшінші суреттегі еңбек түрін анықтайды 4.төртінші суреттегі еңбек түрін анықтайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын түрлерін жазады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -екінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -үшінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) -төртінші суреттегі еңбек түрін анықтайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18,19 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Сәйкестендір» әдісі Берілген сөздерді суреттермен сәйкестендір Мақалдың мағынасын түсіндір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Адамдар еңбек етпесе не болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. суреттерді сөздермен сәйкестендіреді 2.мақалдың мағынасын ашады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -суреттерді сөздермен сәйкестендіреді(1б) -мақалдың мағынасын ашады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19 –бет Таратпа қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Қандай мамандықтар біздің өмірімізді жақсарта алады? Үйге жылу,жарық,су қайдан келеді? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өскенде кім боласың? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-19-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 13-14 -беттер |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
06.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Менің құқығым және міндетім |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.5.1. Өз өмірінің мысалдары негізінде құқық, міндеттер және жауапкершілікті ажырата білу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жұмыс дәптері 13-14 -беттер «Ой қозғау» әдісі Құқық деген не? Конституция не үшін жазылады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Өз құқығыңды білесің бе? Зертте Өзіңнің құқығың мен міндеттеріңе сәйкес келетінін белгіле. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Көрсетілген міндеттерді қалай орындап жүрсің? |
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
1. құқығына сәйкес келетінді белгілейді 2.міндетіне сәйкес келетінді белгілейді 3.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -құқығына сәйкес келетінді белгілейді(1б) -міндетіне сәйкес келетінді белгілейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 23,24 –бет Таратпа Ереже А4 |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Сенің тағы қандай міндеттерің бар? Мысалдар келтір. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Өз ісіңе жауапкершілікпен қарау дегенді қалай түсінесің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. бірінші міндетін атайды 2.екінші міндетін атайды 3.үшінші міндетін атайды 4.төртінші міндетін атайды 5.мысал келтіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші міндетін атайды(1б) -екінші міндетін атайды(1б) -үшінші міндетін атайды(1б) -төртінші міндетін атайды(1б) -мысал келтіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 23,24–бет Бейнежазба |
|
|
20 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
1.Тапсырманы орындайды
|
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 15-16-беттер |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов

|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
13.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отан үшін аянба! |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.5.2. Қоғамға қызмет етудің мағынасын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қоғамға қызмет етудің не екенін білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Жұмыс дәптері 15-16 –беттер «Ой қозғау» әдісі Отан деген не? Табиғат пен адамды Отан деп атауға бола ма? Өз елін сүйетін адамды қалай атайды? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Суреттегі ұлы тұлғалардың қоғамдағы еңбектері туралы не білесің? Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа білесің?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Абайдың қандай қара сөзін білесің? |
Тапсырманы орындайды
Сұрақтарға жауап береді
\
1. бірінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 2.екінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 3.үшінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 4.төртінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді 5.Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -екінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -үшінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) -төртінші ұлы тұлға туралы әңгімелейді(1б) - Абай Құнанбайұлының қандай өлеңін жатқа айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 25 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Еріктілер туралы естідіңдер ме? Тірек сөздерді қолданып, олардың қатарына қандай адамдар жататынын ата. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қоғамға қызмет ету қандай нәтиже береді? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. еріктілер туралы әңгімелейді 2.тірек сөздерді орынды қолданады Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -еріктілер туралы әңгімелейді(1б) -тірек сөздерді орынды қолданады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 25,26–бет Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі «Қоғамға қызмет ету» дегеннің мағынасын қалай түсінесің? «Отандас» деп кімдерді атайды? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қоғамға қызмет ету туралы не білдің? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б)
ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 25-26-беттер |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Сыныптастарыңмен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жаса. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
|
Бөлім |
Өзім туралы |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
27.10.2023ж |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Дусбаева Н.Н. |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің мектеп |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
міндеттерін зерттеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Мектепте оқу және оқудан тыс әрекеттердің түрлерін, міндеттерін білу |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Сыныптастарыңмен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жаса. «Ой қозғау» әдісі Сөйлемді аяқта. Себебін түсіндір. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Өз міндеттерін білу Жауапкершіліктің не екенін түсіну
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Өз ойым» әдісі Қазақстанда тағы қандай ұлт өкілдері тұрады? Олар туралы не білесің? Қазақстан халқы үшін мемлекеттік тілдің маңызы қандай?
ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Мемлекеттік тіл қандай тіл? |
Сыныптастарымен ұйымдастыратын қайырымды істердің тізімін жасайды
Сөйлемді аяқтап, сұраққа жауап береді
\
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -тапсырманы орындайды (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап Оқулық 28 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Із кесуші» әдісі Берілген мақалды оқып, мағынасын түсіндір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Өзің тұратын жерде қандай ұлт өкілдері бар? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. мақалдың мағынасын ашады 2.мысал келтіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -мақалдың мағынасын ашады(1б) -мысал келтіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Жұмыс дәптерғ 20-бет Бейнежазба |
|
|
8 мин
|
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Парақтағы достық туралы өлеңді толықтырып жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Біздің елімізде ұлттар арасындағы бейбітшілік пен келісімді сақтау не үшін қажет? |
1. өлеңді толықтырып жазады 2.ұйқасын табады 3.мағынасынан ауытқымайды
Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -өлеңді толықтырып жазады(1б) -ұйқасын табады(1б) -мағынасынан ауытқымайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Жұмыс дәптері 20- бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Жұмыс дәптері 19-бет |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов
Ой қозғау
|
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
















