|
Бөлім |
«Мен зерттеушімін» «Өсімдіктер» |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4.өз шығыстарын жоспарлау және негіздеу; 3.1.1.5. өз шығыстарын оңтайландыру жолдарын ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
отбасының түрлі қажеттіліктерге жұмсалатын шығыстарын бақылау |
||||
|
Құндылықтар |
Ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Дене және ой еңбектері адам өміріне қалай әсер ететінін жаз.
«Ой қозғау» әдісі Отбасының табыстары қайдан құралады? Ақша не үшін керек? Отбасылық қаржы қайда жұмсалады? Табыс пен шығыс деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау отбасының түрлі қажеттіліктерге жұмсалатын шығыстарын бақылау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Отбасыңның кірісі неден құралатыны туралы ойлап көр. Сенің отбасың ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын есіңе түсір «Серпілген сауал» әдісі 1.Суреттерден адамға қажет қандай қажеттіліктерді көріп тұрсыңдар? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ақша не үшін керек? |
Дене және ой еңбектері адам өміріне қалай әсер ететінін жазады
Сұрақтарға жауап береді
1. кіріс неден құралатынын айтады 2.ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын айтады 3.сурет бойынша әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -кіріс неден құралатынын айтады(1б) - ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын айтады(1б) -сурет бойынша әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 16-бет Оқулық 16-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Күнделікті жұмсайтын қаражатыңды қалай жұмсайтыныңды айтып бер. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Негізгі жұмсалатын отбасылық шығындарға нелер жатады? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. өзінің бір күндік қажеттілігін айтады 2.қаражатты қайдан, қанша алатынын айтады 3.қаражатын қалай жұмсайтынын айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өзінің бір күндік қажеттілігін айтады(1б) -қаражатты қайдан, қанша алатынын айтады(1б) - қаражатын қалай жұмсайтынын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 17-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Әркім өз қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлай білуі керек. Ол үшін төмендегідей тәртіппен есеп жүргіз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек? |
1. қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлайды 2.үлгіге қарап, тиімділігін түсіндіреді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлайды(1б) -үлгіге қарап, тиімділігін түсіндіреді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 17-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам досымен мықты |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3.қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру; 3.1.2.4. өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек?Жаз
«Ой қозғау» әдісі Достық деген не? Достар деп кімдерді айтамыз? Достық туралы бірнеше мақал-мәтелді есіңе түсіріп, айтып бер. Олардың мағынасын ашып түсіндір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Достық туралы хикаяны оқы. Сұрақтарға жауап бер. «Серпілген сауал» әдісі 1. Достықтың мәні неде? 2.Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастарыңның барлығы саған дос бола ала ма? |
Отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін жоспарлап,жазады
Сұрақтарға жауап береді Достық туралы мақал-мәтел айтады
1. хикаяның мазмұнын әңгімелейді 2.достық мәні неде екенін айтады 3.достық туралы ойын айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -жоспар жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -хикаяның мазмұнын әңгімелейді(1б) -достық мәні неде екенін айтады(1б) -достық туралы ойын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-бет Оқулық 18-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Саған достарыңның арасында өзіңді әдепті ұстай білуге этиканың қандай ережелері көмектеседі? Сол ұстанымдар мен ережелерге мысал келтір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Достарыңның арасында өзіңді ұстаудың қандай ережелерін білесің? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады 2.ережелерге мысалдар келтіреді 3.себебін түсіндіреді Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады(1б) -ережелерге мысалдар келтіреді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттерде қандай әдептілік үлгілері бейнеленген? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Досыңның қандай жақсы қасиеттері бар? |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма .Досың туралы әңгіме құрастыр. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біз – әрқашан біргеміз! БЖБ №1 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 сыныптың өзін-өзі басқару ережелерін түсіндіру және өз нұсқасын ұсыну; 3.1.2.2. түрлі көзқарастар жағдайында сыныпта ұжымдық шешімді қабылдау жолдарын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сыныпта өзін-өзі басқару ережесін құру, ұжымдық шешім қабылдай білу |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Досың туралы әңгіме құрастыр.
«Ой қозғау» әдісі Ұжым деген не? Сыныпты ұжым деп атауға бола ма? Отбасыңды ше? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сыныпта өзін-өзі басқару ережесін құруд, ұжымдық шешім қабылдай білу
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар? Ол мақсатты құруға кім белсенді атсалысады? Суреттерге қара. «Серпілген сауал» әдісі 1.Қандай ортақ істер бейнелеген? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастарыңмен қандай ортақ мақсат құрасыңдар? |
Досы туралы әңгіме құрастырады
Сұрақтарға жауап береді
1. сыныптастарымен құратын ортақ мақсаттарын айтады 2.мақсатты құрғанда белсенділік танытатын сыныптасын атайды 3.суреттердегі ортақ істерді атайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әңгіме құрастырады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сыныптастарымен құратын ортақ мақсаттарын айтады(1б) -мақсатты құрғанда белсенділік танытатын сыныптасын атайды(1б) -суреттердегі ортақ істерді атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 20-бет Оқулық 20-бет |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Сыныпты басқару деген не? Сыныпта тағы қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастар мен отбасы мүшелері қандай ұжымдық шешімдер қабылдады? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. басқару туралы ойын айтады 2.сыныпта бірге атқаратын жұмыстарды айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -басқару туралы ойын айтады(1б) -сыныпта бірге атқаратын жұмыстарды айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 21-бет |
|
|
20 мин БЖБ |
3 –тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
Тапсырманы орындайды |
|
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Сыныптастарыңмен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрыңдар |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің Ата Заңымыз -Конституция |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
– Конституция деген не? – азамат деп кімді атауға болатынын талқылау |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Сыныптастарыңмен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрыңдар
«Ой қозғау» әдісі Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау – Конституция деген не? – азамат деп кімді атауға болатынын талқылау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шық. Оның ішіндегі өзің қолданып жүрген құқықтарды ата «Серпілген сауал» әдісі 1. Конституцияның кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Конституция деген не? |
Сыныптастарымен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрастырады
Конституция туралы түсінік алады
1. Қазақстан азаматының құқықтары туралы әңгімелейді 2.өзі қолданып жүрген құқықтарды айтады 3.себебін түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ереже құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - Қазақстан азаматының құқықтары туралы әңгімелейді(1б) -өзі қолданып жүрген құқықтарды айтады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 22-бет Оқулық 23-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Біздің елімізде Конституция күні белгіленген. Ол қай күні, қай айда атап өтіледі? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Конституция қай күні, қай айда атап өтіледі? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. Конституция күнін, айын айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - Конституция күнін, айын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? Қандай міндеттерді орындауы керек? Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Конституция деген не? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.төртінші сұраққа жауап береді 5. қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -төртінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Біздің еліміздегі басты құндылықтар не?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? |
|
|
Қандай міндеттерді орындауы керек? |
|
|
Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? |
|
|
Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? |
|
|
Қандай міндеттерді орындауы керек? |
|
|
Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? |
|
|
Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ ҚАЗАН айы толық 3 сынып
ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ ҚАЗАН айы толық 3 сынып
|
Бөлім |
«Мен зерттеушімін» «Өсімдіктер» |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Отбасы шығыстары қалай жоспарланады? |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.1.4.өз шығыстарын жоспарлау және негіздеу; 3.1.1.5. өз шығыстарын оңтайландыру жолдарын ұсыну. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
отбасының түрлі қажеттіліктерге жұмсалатын шығыстарын бақылау |
||||
|
Құндылықтар |
Ата-ананың өсиетін тыңдауға, отбасы татулығы мен берекесін қадірлеуге, перзенттік парызын өтеуге тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Дене және ой еңбектері адам өміріне қалай әсер ететінін жаз.
«Ой қозғау» әдісі Отбасының табыстары қайдан құралады? Ақша не үшін керек? Отбасылық қаржы қайда жұмсалады? Табыс пен шығыс деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау отбасының түрлі қажеттіліктерге жұмсалатын шығыстарын бақылау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Отбасыңның кірісі неден құралатыны туралы ойлап көр. Сенің отбасың ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын есіңе түсір «Серпілген сауал» әдісі 1.Суреттерден адамға қажет қандай қажеттіліктерді көріп тұрсыңдар? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Ақша не үшін керек? |
Дене және ой еңбектері адам өміріне қалай әсер ететінін жазады
Сұрақтарға жауап береді
1. кіріс неден құралатынын айтады 2.ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын айтады 3.сурет бойынша әңгімелейді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ойын жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -кіріс неден құралатынын айтады(1б) - ақшаны қандай қажеттіліктерге жұмсайтынын айтады(1б) -сурет бойынша әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 16-бет Оқулық 16-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Күнделікті жұмсайтын қаражатыңды қалай жұмсайтыныңды айтып бер. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Негізгі жұмсалатын отбасылық шығындарға нелер жатады? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. өзінің бір күндік қажеттілігін айтады 2.қаражатты қайдан, қанша алатынын айтады 3.қаражатын қалай жұмсайтынын айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -өзінің бір күндік қажеттілігін айтады(1б) -қаражатты қайдан, қанша алатынын айтады(1б) - қаражатын қалай жұмсайтынын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 17-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Әркім өз қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлай білуі керек. Ол үшін төмендегідей тәртіппен есеп жүргіз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек? |
1. қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлайды 2.үлгіге қарап, тиімділігін түсіндіреді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - қаражатын қайда жұмсайтынын жоспарлайды(1б) -үлгіге қарап, тиімділігін түсіндіреді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 17-бет дәптер қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам досымен мықты |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.3.қоғамда өзін-өзі ұстау әдеп нормаларын түсіндіру; 3.1.2.4. өз тәжірибесінен мысал келтіре отырып, адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын дәлелдеу |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену |
||||
|
Құндылықтар |
Жақсылыққа, игілікке бой түзеуге, абыройлыболуға, ар-ұждан, намыс, жауапкершілік, мейірімділік, қамқорлық пен әділдік қасиеттерін жоғары ұстауға баулу және құқықтық мәдениетін қалыптастыру. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Адам отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін қалай жоспарлауы керек?Жаз
«Ой қозғау» әдісі Достық деген не? Достар деп кімдерді айтамыз? Достық туралы бірнеше мақал-мәтелді есіңе түсіріп, айтып бер. Олардың мағынасын ашып түсіндір Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау адамдар арасындағы достықтың маңыздылығын үйрену
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Достық туралы хикаяны оқы. Сұрақтарға жауап бер. «Серпілген сауал» әдісі 1. Достықтың мәні неде? 2.Сенің ойыңмен сәйкес келе ме? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастарыңның барлығы саған дос бола ала ма? |
Отбасындағы қаржыны денсаулығын күту, рухани жандүниесін дамыту үшін жоспарлап,жазады
Сұрақтарға жауап береді Достық туралы мақал-мәтел айтады
1. хикаяның мазмұнын әңгімелейді 2.достық мәні неде екенін айтады 3.достық туралы ойын айтады
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -жоспар жазады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -хикаяның мазмұнын әңгімелейді(1б) -достық мәні неде екенін айтады(1б) -достық туралы ойын айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 18-бет Оқулық 18-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Саған достарыңның арасында өзіңді әдепті ұстай білуге этиканың қандай ережелері көмектеседі? Сол ұстанымдар мен ережелерге мысал келтір ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Достарыңның арасында өзіңді ұстаудың қандай ережелерін білесің? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады 2.ережелерге мысалдар келтіреді 3.себебін түсіндіреді Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - достарыңның арасында өзін әдепті ұстау этиканың ережелерін айтады(1б) -ережелерге мысалдар келтіреді(1б) -себебін түсіндіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Суреттерде қандай әдептілік үлгілері бейнеленген? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Досыңның қандай жақсы қасиеттері бар? |
1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма .Досың туралы әңгіме құрастыр. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біз – әрқашан біргеміз! БЖБ №1 |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.2.1 сыныптың өзін-өзі басқару ережелерін түсіндіру және өз нұсқасын ұсыну; 3.1.2.2. түрлі көзқарастар жағдайында сыныпта ұжымдық шешімді қабылдау жолдарын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
сыныпта өзін-өзі басқару ережесін құру, ұжымдық шешім қабылдай білу |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (1 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (3 мин) 8 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Досың туралы әңгіме құрастыр.
«Ой қозғау» әдісі Ұжым деген не? Сыныпты ұжым деп атауға бола ма? Отбасыңды ше? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Сыныпта өзін-өзі басқару ережесін құруд, ұжымдық шешім қабылдай білу
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сыныптастарыңмен бірге қандай ортақ мақсат құрасыңдар? Ол мақсатты құруға кім белсенді атсалысады? Суреттерге қара. «Серпілген сауал» әдісі 1.Қандай ортақ істер бейнелеген? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастарыңмен қандай ортақ мақсат құрасыңдар? |
Досы туралы әңгіме құрастырады
Сұрақтарға жауап береді
1. сыныптастарымен құратын ортақ мақсаттарын айтады 2.мақсатты құрғанда белсенділік танытатын сыныптасын атайды 3.суреттердегі ортақ істерді атайды
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - әңгіме құрастырады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -сыныптастарымен құратын ортақ мақсаттарын айтады(1б) -мақсатты құрғанда белсенділік танытатын сыныптасын атайды(1б) -суреттердегі ортақ істерді атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 20-бет Оқулық 20-бет |
|
|
7 мин Сергіту сәті 1 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Сыныпты басқару деген не? Сыныпта тағы қандай іс-әрекеттерді бірге атқарасыңдар? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Сыныптастар мен отбасы мүшелері қандай ұжымдық шешімдер қабылдады? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. басқару туралы ойын айтады 2.сыныпта бірге атқаратын жұмыстарды айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -басқару туралы ойын айтады(1б) -сыныпта бірге атқаратын жұмыстарды айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 21-бет |
|
|
20 мин БЖБ |
3 –тапсырма Жеке жұмыс Бөлім бойынша жиынтық бағалау тапсырмаларын ұсыну |
Тапсырманы орындайды |
|
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Сыныптастарыңмен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрыңдар |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Бөлім |
Жақсыдан үйрен, жаманнан жирен. |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
|
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||
|
Сынып: 3 «» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Біздің Ата Заңымыз -Конституция |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.1.5.1 Қазақстан Республикасы Конституциясының маңызын түсіндіру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
– Конституция деген не? – азамат деп кімді атауға болатынын талқылау |
||||
|
Құндылық |
Ұлттық мұраны қастерлеуге, қазақ тілін, мемлекеттік рәміздерді құрметтеуге, татулық, келісім, ынтымақ және ел бірлігін сақтауға, отаншылдық пен мемлекетшілдікке тәрбиелеу. |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. Біз балдырған баламыз Құстай қанат қағамыз Дүниені аралап Оқып, білім аламыз |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
|
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақ тың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Сыныптастарыңмен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрыңдар
«Ой қозғау» әдісі Конституция – бұл мемлекеттің негізгі заңы, жоғары заңдық күшке ие Ата Заң. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау – Конституция деген не? – азамат деп кімді атауға болатынын талқылау
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Біліміңді қолдан» әдісі Сызбада берілген Қазақстан азаматының құқықтарын оқып шық. Оның ішіндегі өзің қолданып жүрген құқықтарды ата «Серпілген сауал» әдісі 1. Конституцияның кіріспесінде сипатталған халықтың мақсаттарын сен қалай түсінесің? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Конституция деген не? |
Сыныптастарымен бірлесе отырып, көпшілікке ортақ өзін-өзі басқару ережесін құрастырады
Конституция туралы түсінік алады
1. Қазақстан азаматының құқықтары туралы әңгімелейді 2.өзі қолданып жүрген құқықтарды айтады 3.себебін түсіндіреді
Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -ереже құрастырады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! Домбыра «Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - Қазақстан азаматының құқықтары туралы әңгімелейді(1б) -өзі қолданып жүрген құқықтарды айтады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық 22-бет Оқулық 23-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Өз ойым» әдісі Біздің елімізде Конституция күні белгіленген. Ол қай күні, қай айда атап өтіледі? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Конституция қай күні, қай айда атап өтіледі? Көзге, денеге арналған жаттығулар жасату. Көзге арналған жаттығулар: Көзімізді оңға-солға, солдан оңға қарай қозғалтамыз. Сағат тілі бойымен көзді айналдырамыз. Тез арада көзді ашып-жұмамыз.Тағы бір қайталап көрейік |
1. Конституция күнін, айын айтады Сұрақтарға жауап береді Мұғалім берген нұсқау бойынша жаттығу жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: - Конституция күнін, айын айтады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 19-бет |
|
|
8 мин |
3 –тапсырма Жеке жұмыс «Із кесуші» әдісі Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? Қандай міндеттерді орындауы керек? Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Конституция деген не? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.үшінші сұраққа жауап береді 4.төртінші сұраққа жауап береді 5. қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -үшінші сұраққа жауап береді(1б) -төртінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Домбыра» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 теңге) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге ) Бүгінгі сабақты түсінбедім (5,6 теңге ) Үйге тапсырма Біздің еліміздегі басты құндылықтар не?Жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай перделерді жылжыту арқылы анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Домбыра жылжы малы перде |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? |
|
|
Қандай міндеттерді орындауы керек? |
|
|
Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? |
|
|
Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? |
|
|
Сұрақтар |
Жауаптар |
|
Қазақстан азаматы қандай құқықтарға ие? |
|
|
Қандай міндеттерді орындауы керек? |
|
|
Әр азамат тарихи және мәдени мұраларды қорғауды басты міндет етіп алу себебі неде? |
|
|
Мемлекеттің тегін медициналық көмек, тегін орта білім беруді қамтамасыз ету себебі неде? |
|
шағым қалдыра аласыз














