|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
12.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жергілікті жерді бағдарлау ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1. Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Көкжиек деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тұсбағдар құралымен және жергілікті жердегі белгілерге қарап, көкжиек тұстарын анықтауды үйренесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте. Көкжиектің аралық тұстарын ата. ЕББҚ Көкжиек аралық тұстарын анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Көкжиек тұстары деген не? |
Сұраққа жауап береді 1. көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды 2.көкжиектің екінші аралық тұсын атайды 3.көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды 4.көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды(1б) -көкжиектің екінші аралық тұсын атайды(1б) - көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды(1б) - көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - көкжиектің аралық тұсын атайды |
Оқулық 86 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Тұсбағдарды қолдану тәртібімен таныс. Жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды айт ЕББҚ Тұсбағдарды қолдану тәртібімен танысуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тұсбағдарсыз қалай бағдарлауға болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады 2.жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады(1б) -жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 87-бет Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі 1.Адамдарға жергілікті жердегі табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтау үшін не қажет? 2.Бағыттарды анықтауға болатын қандай табиғи белгілерді білесің? 3.Күнге қарап, үйің,мектеп,стадион қай жақта орналасқанын анықта. ЕББҚ Күнге қарап бағдарлауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жергілікті белгілерге қарап қалай бағдарлауға болады? |
1.табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді 2.бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды 3.күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды 4.қорытынды шығарады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді(1б) -бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды(1б) -күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -күнге қарап, бағдарлайды |
Оқулық 88-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды тап. Неге олай ойлайтыныңды айт. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
19.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам өміріне ауа райының әсері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1. Ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс әрекетінің оң және кері әсерін талдау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адам өміріне ауа – райының қалай әсер ететінін білу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды тап. Неге олай ойлайтыныңды айт Ой қозғау» әдісі Терезеге қарап, бүгінгі ауа – райы туралы әңгімеле Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Адам өміріне ауа – райының қалай әсер ететінін білесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте. Суреттегі балалар неге әртүрлі киінген? Неге? ЕББҚ Сурет бойынша әңгімелеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауа- райының адам өміріне қандай әсері бар? |
Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды табады. Неге олай ойлайтынын түсіндіреді Терезеге қарап, бүгінгі ауа – райы туралы әңгімелейді 1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.үшінші сурет бойынша әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - оңтүстік пен солтүстік бағыттарды табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -үшінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сурет бойынша әңгімелейді |
Оқулық 89-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Өзің білетін жорамалыңды кестеге жаз. Қорытынды жаса. ЕББҚ Жорамалыңды кестеге жаз Талқылау сұрақтары: 1.Ауа – райы туралы қандай мәлімет білесің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. ауа – райының адам өміріне қолайлы әсерін жазады 2.ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсерін жазады 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -ауа – райының адам өміріне қолайлы әсерін жазады(1б) - ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсерін жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -кестеге жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Алда болатын ауа –райын болжау не үшін қажет? Ауа –райын білу қандай мамандарға қажет? ЕББҚ Алда болатын ауа –райын болжау не үшін қажет? Талқылау сұрақтары: 1. Сен тұратын жердің ауа-райы жайлы ма? |
1. ауа –райын болжаудың қажеттілігін айтады 2.қандай мамандар үшін ауа –райын болжау қажет екекнін түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ауа –райын болжаудың қажеттілігін айтады(1б) -қандай мамандар үшін ауа –райын болжау қажет екекнін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 88-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдар бар? Дереккөздерден іздестір |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
|
Ауа – райының адам өміріне қолайлы әсері |
Ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсері |
|
|
|
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
26.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам өмірінде табиғат жағдайының алатын орны |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1. Ірі табиғи нысандардың (тау, жазық, көлдер мен өзендер) шаруашылық маңызын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тау,өзен, көл туралы мағлұмат алу Адам өміріне жергілікті жер жағдайының қалай әсер ететінін білу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдар бар? Дереккөздерден іздестір Ой қозғау» әдісі Сен тұратын жерде таулар,өзендер,көлдер бар ма? Олар қалай аталады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тау,өзен, көл туралы мағлұмат аласың Адам өміріне жергілікті жер жағдайының қалай әсер ететінін білесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Таулар Қазақстан аумағының қай бөлігінде орналасқан? Картадан жазықтар мен ірі көлдерді тап. ЕББҚ Карта жұмыс жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай таулармен таныстың? |
Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдарды дереккөздерден іздестіріп, табады Сұрақтарға жауап береді 1. таулардың орналасқан жерін анықтайды 2.картадан жазықтарды табады 3.картадан ірі көлдерді табады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - халықтық жорамалдарды дереккөздерден іздестіріп, табады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -таулардың орналасқан жерін анықтайды(1б) -картадан жазықтарды табады(1б) - картадан ірі көлдерді табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -картамен жұмыс жасайды |
Оқулық 89-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Егіншілікпен және малшаруашылығымен айналысу үшін қандай табиғат жағдайы қолайлы болады? Сызбаны қара. Табиғаттан біз не аламыз? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ежелгі адамдар немен айналысқан? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. егіншілікпен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады 2.малшаруашылығымен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады 3.табиғаттан алатын заттарды атайды Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -егіншілікпен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады(1б) -малшаруашылығымен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады(1б) -табиғаттан алатын заттарды атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 93,94 -беттер Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Мына сөйлемді қалай түсінуге болады: Табиғаттан алатын өнімдер адамды қоректендіреді,емдейді және киіндіреді ЕББҚ Өнімдерді анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Адам табиғатты не үшін сақтап, қорғауы керек? |
1. табиғат өнімдері адамды қоректендіретінін айтады 2.табиғат өнімдері адамды емдейтінін айтады 3.табиғат өнімдері адамды киіндіретінін айтады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -табиғат өнімдері адамды қоректендіретінін айтады(1б) - табиғат өнімдері адамды емдейтінін айтады(1б) - табиғат өнімдері адамды киіндіретінін айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өнімдердің пайдасын айтады |
Оқулық 95-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
03.05.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпті табиғат құбылыстары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білу Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап Ой қозғау» әдісі Табиғатта қандай өзгерістер болады? Табиғат құбылыстары деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білесің Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысасың 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Табиғатта қандай қауіпті жағдайлар болады? Үлкендерден естіген қауіпті жағдайлар туралы айт. ЕББҚ Қауіпті жағдайларды еске түсіруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қауіпті жағдайлардан қалай сақтанамыз? |
Карта мен мәтінді пайдаланып, өзі тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін табады Сұрақтарға жауап береді 1. табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады 2.естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - өзі тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін табады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады(1б) -естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады |
Оқулық 96,97-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суретке қара. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын екіге бөліп жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын анықтауда қандай қиындықтар туындады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады 2.себебін түсіндіреді 3.адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады 4.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) - адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады(1б) - себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 98 -бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі 1.Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2.Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістер байқайсың? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Найзағайдан қандай қауіп бар? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 98-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Ай мен жқлдыз » әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ СӘУІР айы толық сынып
ҚМЖ ДҮНИЕТАНУ СӘУІР айы толық сынып
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
12.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Жергілікті жерді бағдарлау ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.1. Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тұсбағдар көмегімен көкжиек бағыттарын анықтау |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
«Ой қозғау» әдісі Көкжиек деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тұсбағдар құралымен және жергілікті жердегі белгілерге қарап, көкжиек тұстарын анықтауды үйренесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте. Көкжиектің аралық тұстарын ата. ЕББҚ Көкжиек аралық тұстарын анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Көкжиек тұстары деген не? |
Сұраққа жауап береді 1. көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды 2.көкжиектің екінші аралық тұсын атайды 3.көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды 4.көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды Сұраққа жауап береді |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -көкжиектің бірінші аралық тұсын атайды(1б) -көкжиектің екінші аралық тұсын атайды(1б) - көкжиектің үшінші аралық тұсын атайды(1б) - көкжиектің төртінші аралық тұсын атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: - көкжиектің аралық тұсын атайды |
Оқулық 86 –бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Тұсбағдарды қолдану тәртібімен таныс. Жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды айт ЕББҚ Тұсбағдарды қолдану тәртібімен танысуда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Тұсбағдарсыз қалай бағдарлауға болады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады 2.жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады(1б) -жергілікті белгілерге қарап бағдарлауды түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - тұсбағдарды қолдану тәртібін айтады Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 87-бет Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі ӨҚН №5 Оқушылар тәртібінің көшедегі және жолдағы негізгі ережесі 1.Адамдарға жергілікті жердегі табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтау үшін не қажет? 2.Бағыттарды анықтауға болатын қандай табиғи белгілерді білесің? 3.Күнге қарап, үйің,мектеп,стадион қай жақта орналасқанын анықта. ЕББҚ Күнге қарап бағдарлауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Жергілікті белгілерге қарап қалай бағдарлауға болады? |
1.табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді 2.бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды 3.күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды 4.қорытынды шығарады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: - табиғат белгілеріне қарап бағытты анықтауды түсіндіреді(1б) -бағыттарды анықтауға болатын табиғи белгілерді атайды(1б) -күнге қарап, берілген нысандардың қай жақта орналасқанын анықтайды(1б) -қорытынды шығарады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -күнге қарап, бағдарлайды |
Оқулық 88-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды тап. Неге олай ойлайтыныңды айт. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
19.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам өміріне ауа райының әсері |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.2.1. Ауа райының адам өмірі мен шаруашылық іс әрекетінің оң және кері әсерін талдау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Адам өміріне ауа – райының қалай әсер ететінін білу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды тап. Неге олай ойлайтыныңды айт Ой қозғау» әдісі Терезеге қарап, бүгінгі ауа – райы туралы әңгімеле Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Адам өміріне ауа – райының қалай әсер ететінін білесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Зертте» әдісі Суретті зертте. Суреттегі балалар неге әртүрлі киінген? Неге? ЕББҚ Сурет бойынша әңгімелеуде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ауа- райының адам өміріне қандай әсері бар? |
Суреттен оңтүстік пен солтүстік бағыттарды табады. Неге олай ойлайтынын түсіндіреді Терезеге қарап, бүгінгі ауа – райы туралы әңгімелейді 1. бірінші сурет бойынша әңгімелейді 2.екінші сурет бойынша әңгімелейді 3.үшінші сурет бойынша әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - оңтүстік пен солтүстік бағыттарды табады(1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -бірінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -екінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) -үшінші сурет бойынша әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сурет бойынша әңгімелейді |
Оқулық 89-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Кесте» әдісі Өзің білетін жорамалыңды кестеге жаз. Қорытынды жаса. ЕББҚ Жорамалыңды кестеге жаз Талқылау сұрақтары: 1.Ауа – райы туралы қандай мәлімет білесің? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. ауа – райының адам өміріне қолайлы әсерін жазады 2.ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсерін жазады 3.себебін түсіндіреді 4.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -ауа – райының адам өміріне қолайлы әсерін жазады(1б) - ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсерін жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -кестеге жазады Жарайсыңдар! Керемет! |
Таратпа қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Алда болатын ауа –райын болжау не үшін қажет? Ауа –райын білу қандай мамандарға қажет? ЕББҚ Алда болатын ауа –райын болжау не үшін қажет? Талқылау сұрақтары: 1. Сен тұратын жердің ауа-райы жайлы ма? |
1. ауа –райын болжаудың қажеттілігін айтады 2.қандай мамандар үшін ауа –райын болжау қажет екекнін түсіндіреді Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -ауа –райын болжаудың қажеттілігін айтады(1б) -қандай мамандар үшін ауа –райын болжау қажет екекнін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұраққа жауап береді |
Оқулық 88-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдар бар? Дереккөздерден іздестір |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
|
Ауа – райының адам өміріне қолайлы әсері |
Ауа – райының адам өміріне қолайсыз әсері |
|
|
|
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
26.04.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Адам өмірінде табиғат жағдайының алатын орны |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.1. Ірі табиғи нысандардың (тау, жазық, көлдер мен өзендер) шаруашылық маңызын анықтау. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тау,өзен, көл туралы мағлұмат алу Адам өміріне жергілікті жер жағдайының қалай әсер ететінін білу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдар бар? Дереккөздерден іздестір Ой қозғау» әдісі Сен тұратын жерде таулар,өзендер,көлдер бар ма? Олар қалай аталады? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тау,өзен, көл туралы мағлұмат аласың Адам өміріне жергілікті жер жағдайының қалай әсер ететінін білесің
1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Таулар Қазақстан аумағының қай бөлігінде орналасқан? Картадан жазықтар мен ірі көлдерді тап. ЕББҚ Карта жұмыс жасауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қандай таулармен таныстың? |
Ауа –райына қатысты қандай халықтық жорамалдарды дереккөздерден іздестіріп, табады Сұрақтарға жауап береді 1. таулардың орналасқан жерін анықтайды 2.картадан жазықтарды табады 3.картадан ірі көлдерді табады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - халықтық жорамалдарды дереккөздерден іздестіріп, табады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -таулардың орналасқан жерін анықтайды(1б) -картадан жазықтарды табады(1б) - картадан ірі көлдерді табады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -картамен жұмыс жасайды |
Оқулық 89-бет |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Саған сұрақ» әдісі Егіншілікпен және малшаруашылығымен айналысу үшін қандай табиғат жағдайы қолайлы болады? Сызбаны қара. Табиғаттан біз не аламыз? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Ежелгі адамдар немен айналысқан? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. егіншілікпен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады 2.малшаруашылығымен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады 3.табиғаттан алатын заттарды атайды Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -егіншілікпен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады(1б) -малшаруашылығымен айналысу үшін қолайлы табиғатты айтады(1б) -табиғаттан алатын заттарды атайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 93,94 -беттер Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі Мына сөйлемді қалай түсінуге болады: Табиғаттан алатын өнімдер адамды қоректендіреді,емдейді және киіндіреді ЕББҚ Өнімдерді анықтауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Адам табиғатты не үшін сақтап, қорғауы керек? |
1. табиғат өнімдері адамды қоректендіретінін айтады 2.табиғат өнімдері адамды емдейтінін айтады 3.табиғат өнімдері адамды киіндіретінін айтады Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -табиғат өнімдері адамды қоректендіретінін айтады(1б) - табиғат өнімдері адамды емдейтінін айтады(1б) - табиғат өнімдері адамды киіндіретінін айтады(1б) ЕББҚ Дескриптор: -өнімдердің пайдасын айтады |
Оқулық 95-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Банкомат» әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
Ламинатталған Халық банк, Каспий банк, Жусан банк суреті, 1000 теңгелер |
|
|
Бөлім |
Қоршаған орта |
||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
||||
|
Күні: |
03.05.2024 |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Н.Дусбаева |
||||
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпті табиғат құбылыстары |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.3.3. Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу. |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білу Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысу |
||||
|
Құндылық |
Тұратын үйін, ауласын, қаласын таза ұстау, қоғамдық орынға және қоршаған ортаға ұқыптылықпен қарау |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
|
|
Сабақтың басы (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал орнату. «Қалай сөйлейді?» ойыны 1.Басымыз қалай сөйлейді? 2.Иығымыз қалай сөйлейді? 3.Қолымыз қалай сөйлейді? 4.Аяғымыз қалай сөйлейді? |
Оқушылар сабаққа назар аударады. 1.Иә, иә Жоқ, жоқ (басты иеді, шайқайды) 2.Білмеймін, білмеймін (иықты көтереді) 3.сәлем, сәлем (бұлғайды) Сау, бол!, сау бол! Бері кел, бері кел 4.Топ – топ, топ –топ (топылдатады) |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
|
Сабақтың ортасы (5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру Карта мен мәтінді пайдаланып, өзің тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін тап Ой қозғау» әдісі Табиғатта қандай өзгерістер болады? Табиғат құбылыстары деген не? Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Кейбір табиғат құбылыстары адам өміріне қауіпті болатынын білесің Қауіпті табиғат құбылыстарынан сақтанудың жолдарымен танысасың 1-тапсырма ФС Ұжымдық жұмыс «Анықта» әдісі Табиғатта қандай қауіпті жағдайлар болады? Үлкендерден естіген қауіпті жағдайлар туралы айт. ЕББҚ Қауіпті жағдайларды еске түсіруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Қауіпті жағдайлардан қалай сақтанамыз? |
Карта мен мәтінді пайдаланып, өзі тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін табады Сұрақтарға жауап береді 1. табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады 2.естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: - өзі тұратын жердің жер бедерін және өзен ,көлдерін табады (1б) Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! 1000 тг купьюралар Дескриптор: -табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады(1б) -естіген қауіпті жағдайларды әңгімелейді(1б) ЕББҚ Дескриптор: - табиғаттағы қауіпті жағдайлар туралы айтады |
Оқулық 96,97-беттер |
|
|
10 мин Сергіту сәті 2 минут |
2- тапсырма Жұптық жұмыс «Мен саған, сен маған» әдісі Суретке қара. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын екіге бөліп жаз. ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1. Адамға қауіпті және қауіпсіз табиғат құбылыстарын анықтауда қандай қиындықтар туындады? «Тралалалалала» әуеніне қол жаттығуына арналған қимылдар жаса |
1. адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады 2.себебін түсіндіреді 3.адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады 4.себебін түсіндіреді Сұраққа жауап береді Әуенге сәйкес қол жаттығуларын жасайды |
«Комментарий» арқылы Жұлдызшалар Дескриптор: -адамға қауіпті табиғат құбылыстарын жазады(1б) -себебін түсіндіреді(1б) - адамға қауіпсіз табиғат құбылыстарын жазады(1б) - себебін түсіндіреді(1б) ЕББҚ Дескриптор: -тапсырманы орындайды Жарайсыңдар! Керемет! |
Оқулық 98 -бет Дәптер қаламсап Бейнежазба |
|
|
8 мин |
3 – тапсырма Ұжымдық жұмыс «Қорытынды» әдісі 1.Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2.Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістер байқайсың? ЕББҚ Сұрақтарға жауап беруде қолдау көрсету Талқылау сұрақтары: 1.Найзағайдан қандай қауіп бар? |
1. бірінші сұраққа жауап береді 2.екінші сұраққа жауап береді 3.қорытынды жасайды Сұраққа жауап береді |
«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау Дескриптор: -бірінші сұраққа жауап береді(1б) -екінші сұраққа жауап береді(1б) -қорытынды жасайды(1б) ЕББҚ Дескриптор: -сұрақтарға жауап береді |
Оқулық 98-бет |
|
|
Сабақтың соңы 7 мин |
Кері байланыс «Ай мен жқлдыз » әдісі (Бағалау) Үйге тапсырма Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. |
Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған теңгелерінің санына қарай анықтайды. |
Мадақтау Жарайсың!, Керемет! Жақсы! Талпын! |
|
|
Оқу ісінің меңгерушісі: Рахметов П.
шағым қалдыра аласыз













