|
Қысқа мерзімді жоспары |
|||||
|
Пәні |
информатика |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Токсанбаева Т.Ш. |
||||
|
Күні |
08.10.2024 ж |
||||
|
Сынып: 5 в |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екілік ақпаратты ұсыну. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.3- мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ақпаратты щифрлау» ұғымы туралы анықтама береді, ақпаратты кодтау әдістерін пайдаланып кодтау-декодтау жасай алады. |
||||
|
Құндылықтар |
Өз өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 1.Топтастыру: Оқушылар «Worwall» платформасы арқылы 3 топқа бөлінеді. І топ – «Мәтіндік», ІІ топ – «Сандық», ІІІ топ – «Графикалық».
І Білу кезеңі: «Worwall» платформасы арқылы Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменге берілген сұраққа жауап береді -Шифрлау туралы айт? -Кодтау дегеніміз не? -Ақпаратты кодтау әдістерін ата. -Морзе әліппесі туралы әнгімеле. -Криптология ғылымының мақсаты? -Алфавит дегеніміз не? -Криптограф дегеніміз кім? -Штрихкодтар деген не? - QR кодтар -Жалауша әліппесін кім пайдаланады? |
Оқушылар платформадағы кездейсоқ карталар бойынша 3-топқа бөлінеді Оқушылар ақпаратты шифрлау, декодтау бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: -Ақпаратты шифрлау және кодтау бойынша берілген сұрақтарға жауап бере алады ҚБ: асық түстері
|
https://wordwall.net/ru/resource/61989588
https://wordwall.net/ru/resource/61989325
|
|
Сабақтың ортасы Компьютермен жұмыс 7 мин |
1 тапсырма. Жұптық жұмыс. Графикалық кодты қолданып, графиканы екілік ақпаратта ұсынады
2 тапсырма. Топтық жұмыс. Кестені пайдаланып Отан туралы мақалды шифрлап жаз. Кез-келген шифрлау бойынша «Отан оттан да ыстық» «Отан отбасынан басталады» «Опасызда отан жоқ»
3 тапсырма. Жеке жұмыс. «LearningApps» платформасы арқылы.Кодтау.Кестедегі жасырылған сөздерді тап!
|
Оқушылар бүгінгі күн мен тақырыпты жазады. Оқушылар кестедегі шыққан сөзді табады , Шыққан сөйлемді графикалық код бойынша дәптерлеріне орындайды Оқушылар кестені пайдаланып мақалдарды табады. Табылған мақалды кез келген шифрлау бойынша орындайды Оқушылар компьютерде практикалық тапсырманы орындайды |
Дискриптор: -оқушылар сөздерді жылдам ажырата алады; -алмастыру шифры бойынша шифрлай алады ҚБ: асық түстері
Дискриптор: -кестедегі мақалды таба алады; -кез-келген шифрлау түрін ажырата алады. ҚБ: асық түстері
Дискриптор: -компьютер алдындағы ережелерін сақтай алады; -«LearningApps» платформасын қолдана алады; ҚБ: асық түстері
|
Слайд Дәптер
Слайд А3 Маркер
Компьютер Интернет желісі Платформа https://learningapps.org/view28499333
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты пысықтау: «Word Wool» плотформасы
Кері байланыс «Білім қоржыны»
|
«Word Wool» платформасындағы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды Бүгінгі сабақта алған білімдерін «Білім қоржына» жинаған асықтарын салады. Өте жақсы Жақсы түсіндім Әліде іздену керек |
ҚБ: мадақтау сөздері |
https://wordwall.net/ru/resource/61989458 «Білім қоржыны» |
|
Үй тапсырмасы |
Әр бір оқушы өзінің аты-жөнін «Морзе» әліппесі арқылы кодтау |
|
|
Оқулық, дәптер |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. "Екілік ақпаратты ұсыну".
|
Қысқа мерзімді жоспары |
|||||
|
Пәні |
информатика |
||||
|
Бөлім |
Ақпаратты ұсыну |
||||
|
Педагогтың аты-жөні |
Токсанбаева Т.Ш. |
||||
|
Күні |
08.10.2024 ж |
||||
|
Сынып: 5 в |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Екілік ақпаратты ұсыну. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.2.1.3- мәтіндік ақпаратты кодтау және декодтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
«Ақпаратты щифрлау» ұғымы туралы анықтама береді, ақпаратты кодтау әдістерін пайдаланып кодтау-декодтау жасай алады. |
||||
|
Құндылықтар |
Өз өзіне қызмет ету және өзін-өзі ұйымдастыру дағдыларын қолдану |
||||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
(Ұ)Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу. 2.Оқушыларды түгелдеу. 1.Топтастыру: Оқушылар «Worwall» платформасы арқылы 3 топқа бөлінеді. І топ – «Мәтіндік», ІІ топ – «Сандық», ІІІ топ – «Графикалық».
І Білу кезеңі: «Worwall» платформасы арқылы Алдыңғы білім мен бүгінгі сабақты байланыстыру мақсатында төменге берілген сұраққа жауап береді -Шифрлау туралы айт? -Кодтау дегеніміз не? -Ақпаратты кодтау әдістерін ата. -Морзе әліппесі туралы әнгімеле. -Криптология ғылымының мақсаты? -Алфавит дегеніміз не? -Криптограф дегеніміз кім? -Штрихкодтар деген не? - QR кодтар -Жалауша әліппесін кім пайдаланады? |
Оқушылар платформадағы кездейсоқ карталар бойынша 3-топқа бөлінеді Оқушылар ақпаратты шифрлау, декодтау бойынша сұрақтарға жауап береді. |
Дискриптор: -Ақпаратты шифрлау және кодтау бойынша берілген сұрақтарға жауап бере алады ҚБ: асық түстері
|
https://wordwall.net/ru/resource/61989588
https://wordwall.net/ru/resource/61989325
|
|
Сабақтың ортасы Компьютермен жұмыс 7 мин |
1 тапсырма. Жұптық жұмыс. Графикалық кодты қолданып, графиканы екілік ақпаратта ұсынады
2 тапсырма. Топтық жұмыс. Кестені пайдаланып Отан туралы мақалды шифрлап жаз. Кез-келген шифрлау бойынша «Отан оттан да ыстық» «Отан отбасынан басталады» «Опасызда отан жоқ»
3 тапсырма. Жеке жұмыс. «LearningApps» платформасы арқылы.Кодтау.Кестедегі жасырылған сөздерді тап!
|
Оқушылар бүгінгі күн мен тақырыпты жазады. Оқушылар кестедегі шыққан сөзді табады , Шыққан сөйлемді графикалық код бойынша дәптерлеріне орындайды Оқушылар кестені пайдаланып мақалдарды табады. Табылған мақалды кез келген шифрлау бойынша орындайды Оқушылар компьютерде практикалық тапсырманы орындайды |
Дискриптор: -оқушылар сөздерді жылдам ажырата алады; -алмастыру шифры бойынша шифрлай алады ҚБ: асық түстері
Дискриптор: -кестедегі мақалды таба алады; -кез-келген шифрлау түрін ажырата алады. ҚБ: асық түстері
Дискриптор: -компьютер алдындағы ережелерін сақтай алады; -«LearningApps» платформасын қолдана алады; ҚБ: асық түстері
|
Слайд Дәптер
Слайд А3 Маркер
Компьютер Интернет желісі Платформа https://learningapps.org/view28499333
|
|
Сабақтың соңы |
Сабақты пысықтау: «Word Wool» плотформасы
Кері байланыс «Білім қоржыны»
|
«Word Wool» платформасындағы сәйкестендіру тапсырмасын орындайды Бүгінгі сабақта алған білімдерін «Білім қоржына» жинаған асықтарын салады. Өте жақсы Жақсы түсіндім Әліде іздену керек |
ҚБ: мадақтау сөздері |
https://wordwall.net/ru/resource/61989458 «Білім қоржыны» |
|
Үй тапсырмасы |
Әр бір оқушы өзінің аты-жөнін «Морзе» әліппесі арқылы кодтау |
|
|
Оқулық, дәптер |
шағым қалдыра аласыз









