Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
18.11.2024 ж |
|
|
Сынып:7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электронды кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. «Жақсы көңіл-күй сыйлау» әдісі Оқушыларға оң пікірлер айтып, әрқайсысына жеке-жеке жағымды сөздер айту. Мысалы: «Бүгін сендер өте көңілді көрінесіңдер!» «Бұл сабаққа дайындықтарың керемет, мен сендерге сенемін!» 3. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді өзектендіру. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін «Жауапты доп» әдісі Мұғалім сұрақ қойып, жауап берген оқушыға доп лақтырады. Жауап берген оқушы сұрақты тағы бір оқушыға лақтыруға міндетті, ол оқушы жауап береді, содан кейін келесі сұрақты қояды. Бұл әдіс сабақтың қарқынын арттырып, оқушыларды белсенді қатысуға ынталандырады. Сұрақтар: 1. Microsoft Excel бағдарламасы туралы не білесіз? 2. Жұмыс парағы не үшін арналған? 3. Жұмыс парағы неден тұрады? 4. Бір жұмыс парағында қанша жол мен баған бар? 5. Ұяшық дегеніміз не? 6. Диапазон дегеніміз не? 7. Ауқым қалай ерекшеленеді? 8. Ұяшық пішімі терезесін қалай ашуға болады? 9. Ұяшық пішімі терезесі қандай қойындылардан тұрады Оқулықпен жұмыс.
Сергіту сәті
Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Анықтама жаз. Пішімдеу (форматирование)- _______________ _________________________________________ 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Пішімдеуге қайсысы жатады:
3-тапсырма. «Ұяшық пішім» терезесінің элементтерін жаз:
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Тәжірибелік жұмыс. Суреттегі кестеге сәйкес өзгерістер енгіз: -деректер жазылған ұяшықтардың шегарасын белгіле: -А1: С1 ұяшықтар аралығын 45 градусқа бұр.
|
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өзара пікір алмасады
Кестені толтырады
Көз жаттығуларын орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «Пішімдеу» анықтамасын жазады; Дескриптор: - кестені толтырады;
Дескриптор: - терезе элементтерін жазады;
Дескриптор: - тәжірибелік жұмысты орындайды. |
«Мақтау»
1 балл
3 балл
3 балл
3 балл
|
Презентация,
оқулық
Компьютер Жұмыс парағы:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Үй тапсырмасы: Сөйлемдерді аяқтаңыз: Сөйлемдерді аяқтаңыз: Жұмыс парағы ... Бағандар... Жұмыс парағын пайдалану ... . Бағандар саны... . Жолдар саны ... . Ұяшық-бұл ... . Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
Өзін-өзі бағалау |
Білім клас |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Электронды кестелердің элементтерін форматтау
ҚМЖ. Электронды кестелердің элементтерін форматтау
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электронды кесте арқылы есеп шығару |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
18.11.2024 ж |
|
|
Сынып:7а,ә |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Электронды кестелердің элементтерін форматтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
7.2.2.2 электрондық кестенің элементтерін пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастырушылық кезең: 1. Оқушыларды қарсы алу және белгілеу. 2. Позитивті атмосфера құру. «Жақсы көңіл-күй сыйлау» әдісі Оқушыларға оң пікірлер айтып, әрқайсысына жеке-жеке жағымды сөздер айту. Мысалы: «Бүгін сендер өте көңілді көрінесіңдер!» «Бұл сабаққа дайындықтарың керемет, мен сендерге сенемін!» 3. Үй тапсырмасын тексеру. |
Балалар мұғаліммен амандасады. Оқушылар бір-біріне тілектерін айтады |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Білімді өзектендіру. Өткен сабақта алған білімдерін еске түсіру үшін «Жауапты доп» әдісі Мұғалім сұрақ қойып, жауап берген оқушыға доп лақтырады. Жауап берген оқушы сұрақты тағы бір оқушыға лақтыруға міндетті, ол оқушы жауап береді, содан кейін келесі сұрақты қояды. Бұл әдіс сабақтың қарқынын арттырып, оқушыларды белсенді қатысуға ынталандырады. Сұрақтар: 1. Microsoft Excel бағдарламасы туралы не білесіз? 2. Жұмыс парағы не үшін арналған? 3. Жұмыс парағы неден тұрады? 4. Бір жұмыс парағында қанша жол мен баған бар? 5. Ұяшық дегеніміз не? 6. Диапазон дегеніміз не? 7. Ауқым қалай ерекшеленеді? 8. Ұяшық пішімі терезесін қалай ашуға болады? 9. Ұяшық пішімі терезесі қандай қойындылардан тұрады Оқулықпен жұмыс.
Сергіту сәті
Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Анықтама жаз. Пішімдеу (форматирование)- _______________ _________________________________________ 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Пішімдеуге қайсысы жатады:
3-тапсырма. «Ұяшық пішім» терезесінің элементтерін жаз:
4-тапсырма. Жеке жұмыс. Тәжірибелік жұмыс. Суреттегі кестеге сәйкес өзгерістер енгіз: -деректер жазылған ұяшықтардың шегарасын белгіле: -А1: С1 ұяшықтар аралығын 45 градусқа бұр.
|
Сұрақтарға жауап береді
Оқушылар өзара пікір алмасады
Кестені толтырады
Көз жаттығуларын орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсырмаларды орындайды: Дескриптор: - «Пішімдеу» анықтамасын жазады; Дескриптор: - кестені толтырады;
Дескриптор: - терезе элементтерін жазады;
Дескриптор: - тәжірибелік жұмысты орындайды. |
«Мақтау»
1 балл
3 балл
3 балл
3 балл
|
Презентация,
оқулық
Компьютер Жұмыс парағы:
|
||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Үй тапсырмасы: Сөйлемдерді аяқтаңыз: Сөйлемдерді аяқтаңыз: Жұмыс парағы ... Бағандар... Жұмыс парағын пайдалану ... . Бағандар саны... . Жолдар саны ... . Ұяшық-бұл ... . Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылар өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады
Өзін-өзі бағалау |
Білім клас |
шағым қалдыра аласыз

















