|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар:- |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Фантазия |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімнің мағыналық түрлерін ажырату; Көптеген оқушылар:тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен танысу. |
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Жапондық бағалау» Болжам жасау барысында келісемін, басқа көзқарасым бар және сұрағым бар төңірегінде бағалау
|
Сурет сілтемесі: https://grizly.club/uploads/posts/2023-02/1675518962_grizly-club-p-klipart-fantazeri-1.jpg https://bogatyr.club/uploads/posts/2023-03/1679269829_bogatyr-club-p-chudo-fon-foni-krasivo-59.jpg |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. - Қиял дегенде есіңе не түседі? - «Ассоциограмма» әдісімен ойыңды жинақта
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз.
Тапсырма. ЖЖ. ӘТН тапсырмасы. М. Мақатаевтың өлеңінен зат есімдерді анықтап, түрлену жолын түсіндіріңдер. ______________________________________________________________________________________________________________________________ 3-тапсырма. Оқылым мәтіні мен 1-тапсырмадағы суреттерді байланыстырып, сөйлем құраңдар. Зат есімдерді көрсетіңдер.
ҚБ ІІІ.ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.4-тапсырма. Ертегілерде баяндалатын қиял-ғажайыптың ақиқатқа айналғанына мысалдар келтіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Тірек сөздерді анықтап ой тұжырымдайды.
Мәтін бойынша жұмыс жүргізеді.
Жеке тапсырма орындайды.
Жұптық тапсырма орындайды.
Ертегілерде баяндалатын қиял-ғажайыптың ақиқатқа айналғанына мысалдар келтіреді; Ойларын дәлелдейді.
|
ҚБ «Шапалақ» әдісі
ҚБ «Отшашу» әдісі
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
М. Мақатаев
https://freereadtext.com/
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Фантазия 5 сынып
ҚМЖ Фантазия 5 сынып
|
Бөлім атауы: Қиял әлемі |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 5 сынып |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар:- |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Фантазия |
||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
5.1.1.1 тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау; 5.4.2.2 зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімнің мағыналық түрлерін ажырату; Көптеген оқушылар:тірек сөздер мен иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімдердің мағыналық түрлерін түрлендіріп қолдану; Кейбір оқушылар: тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау, зат есімдердің мағыналық түрлерін мәнмәтін аясында жалғаулар арқылы түрлендіріп қолдану. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, сабаққа дайындық. Қызығушылықты ояту
Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату.
Сабақтың мақсаттары мен бағалау критерийлерімен танысу. |
Оқушылар сурет арқылы жаңа сабақтың тақырыбын анықтайды. Берілген сурет бойынша тыңдалым тақырыбына болжам жасату. |
ҚБ «Жапондық бағалау» Болжам жасау барысында келісемін, басқа көзқарасым бар және сұрағым бар төңірегінде бағалау
|
Сурет сілтемесі: https://grizly.club/uploads/posts/2023-02/1675518962_grizly-club-p-klipart-fantazeri-1.jpg https://bogatyr.club/uploads/posts/2023-03/1679269829_bogatyr-club-p-chudo-fon-foni-krasivo-59.jpg |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану І.ТЫҢДАЛЫМ АЛДЫ. - Қиял дегенде есіңе не түседі? - «Ассоциограмма» әдісімен ойыңды жинақта
Дескриптор:
ҚБ ІІ. ТЫҢДАЛЫМ ТАПСЫРМАСЫ 2-тапсырма. Мәтінді тыңдаймыз.
Тапсырма. ЖЖ. ӘТН тапсырмасы. М. Мақатаевтың өлеңінен зат есімдерді анықтап, түрлену жолын түсіндіріңдер. ______________________________________________________________________________________________________________________________ 3-тапсырма. Оқылым мәтіні мен 1-тапсырмадағы суреттерді байланыстырып, сөйлем құраңдар. Зат есімдерді көрсетіңдер.
ҚБ ІІІ.ТЫҢДАЛЫМНАН КЕЙІН.4-тапсырма. Ертегілерде баяндалатын қиял-ғажайыптың ақиқатқа айналғанына мысалдар келтіріңдер.
Дескриптор:
ҚБ Бағалау. «Екі жұлдыз, бір ұсыныс» әдісі арқылы топтар бір-бірін бағалау. |
Тірек сөздерді анықтап ой тұжырымдайды.
Мәтін бойынша жұмыс жүргізеді.
Жеке тапсырма орындайды.
Жұптық тапсырма орындайды.
Ертегілерде баяндалатын қиял-ғажайыптың ақиқатқа айналғанына мысалдар келтіреді; Ойларын дәлелдейді.
|
ҚБ «Шапалақ» әдісі
ҚБ «Отшашу» әдісі
ҚБ
|
5-сынып қазақ тілі оқулығы.
М. Мақатаев
https://freereadtext.com/
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы
|
Рефлекторлық экран Менде бәрі сәтті шықты ... Мен үйрендім ... Сабақта мен орындай алдым ... Бәрінен маған ұнағаны ... Бәрінен маған қиын болғаны ... |
|
|
||||||||||
шағым қалдыра аласыз





















