ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра ақпан айы толық 2 сынып

Тақырып бойынша 14 материал табылды

ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра ақпан айы толық 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра ақпан айы толық 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

09.02.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Күн жүйесіндегі ғаламшарлар

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.1 Күн жүйесі ғаламшарларының орналасу тәртібін анықтау;


Сабақтың мақсаты

Ғаламшарлардың көлемін салыстыру

Ғаламшарлардың орналасу орнын анықтау

Құндылық

Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)














10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп тап.



«Ой қозғау» әдісі

Астрономия ғылымы нені зерттейді?

Неліктен Күн жүйесіндегі ғаламшарлар деп атайды?

Сен қандай ғаламшарларды білесің?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суретке қараңдар.

Сұрақтарға жауап беріңдер.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Ішкі ғаламшарларға қай ғаламшарлар жатады?

Қосымша ақпарат көздерінен Ай туралы қызықты мәлімет іздеп табады



Сұрақтарға жауап береді









1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3.үшінші сұраққа жауап береді

4.төртінші сұраққа жауап береді

5.бесінші сұраққа жауап береді

Дескриптор:

- Ай туралы қызықты мәлімет іздеп табады (1б)



Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

-екінші сұраққа жауап береді(1б)

-үшінші сұраққа жауап береді(1б)

-төртінші сұраққа жауап береді(1б)

-бесінші сұраққа жауап береді(1б)














Оқулық

72-бет

3-тапсыр

ма

8 мин











Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Суретке қара.

Ғаламшарлардың көлемін салыстыр.

Неліктен Шолпанды Жерге ұқсатады?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Марстың неше табиғи серігі бар?


«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

1. ғаламшарлардың көлемін салыстырады

2.Шолпанның Жерге ұқсату себебін түсіндіреді






Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды



«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-ғаламшарлардың көлемін салыстырады(1б)

-Шолпанның Жерге ұқсату себебін түсіндіреді(1б)



«Басбармақ» арқылы

Таратпа

Дәптер

қаламсап








Әртүрлі түстегі суреттер

10 мин




3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Сұрақтарға жауап бер.

Марстың неше табиғи серігі бар?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Жерден басқа ғаламшарларда тіршілік бар ма?

1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді




«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

- екінші сұраққа жауап береді(1б)


Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

96 – беттегі мәтінді түсініп оқы.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді




Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

стикер


Таяқшадағы жұлдыз

дар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов









Сұрақтар

Жауаптар

Күн жүйесінде неше ғаламшар бар?



Сұр аймақта неше ғаламшар орналасқан?

Аттарын жаз.


Қара түсті аймақта неше ғаламшар бар? Аттарын жаз.




Қай ғаламшарлардың серігі бар?




Қай ғаламшарлардың сақинасы бар?






























Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

16.02.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Алып ғаламшарлар


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.2 Күн жүйесі ғаламшарларын салыстыру


Сабақтың мақсаты

Ғаламшарлардың көлемін салыстыру

Ғаламшарлардың орналасу ретімен атау

Құндылық

Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)













15 мин

Үй тапсырмасын тексеру

96 – беттегі мәтінді түсініп оқы.



«Ой қозғау» әдісі

Қандай ғаламшарларды білесің?

Ішкі ғаламшарларды ретімен ата.

Қай ғаламшарда улы атмосфера бар?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Мәтінді түсініп оқы.

Сұрақтарға жауап жаз.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Ғарышты қалай зерттейді?

Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді



Сұрақтарға жауап береді










1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3.үшінші сұраққа жауап береді

4.төртінші сұраққа жауап береді

5.бесінші сұраққа жауап береді

6. алтыншы сұраққа жауап береді

Дескриптор:

-мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді (1б)


Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Жұлдызшалар

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

-екінші сұраққа жауап береді(1б)

-үшінші сұраққа жауап береді(1б)

-төртінші сұраққа жауап береді(1б)

-бесінші сұраққа жауап береді(1б)

-алтыншы сұраққа жауап береді(1б)














Оқулық

72-бет

3-тапсыр

ма

Сергіту сәті

2 минут

«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды



«Басбармақ» арқылы

Әртүрлі түстегі суреттер

13 мин




2 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Сұрақтарға жауап бер.

Қай ғаламшарларды сыртқы ғаламшарлар деп атайды?

Алып ғаламшарларды ретімен ата.

Қай ғаламшардың көлемі Жерден 10 есе үлкен?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Күн жүйесіне неше ғаламшар кіреді?

1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3. үшінші сұраққа жауап береді



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді(1б)

- екінші сұраққа жауап береді(1б)

-үшінші сұраққа жауап береді(1б)

Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Алып ғаламшарларды жатқа айт.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді







Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

стикер


Таяқшадағы жұлдыз

дар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов









Сұрақтар

Жауаптар

Алып ғаламшарды ата.



Жерден 10 есе үлкен ғаламшардың атын жаз.


Газдан тұратын алып ғаламшар қалай аталады?




Жерден 4 есе үлкен ғаламшардың атын жаз.




Уранмен шамалас ғаламшар қалай аталады?




Сақинасы бар ғаламшарлардың атын жаз.

































Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

01.03.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Уақыт және оның өлшем бірліктері


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.3.1 негізгі уақыт өлшем бірліктерін ажырату;


Сабақтың мақсаты

Негізгі уақыт өлшем бірліктерін ажырату

Құндылық

Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.

1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)











10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Алып ғаламшарларды жатқа айт.


«Ой қозғау» әдісі

Ғарышты қалай зерттейді?

Күн жүйесіне неше ғаламшар кіреді?

Қай ғаламшар күнге жақын орналасқан?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау


1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суреттерге қара.

Мәтінді оқы.

Суретке қара.

Оқушылардың қайсысы үйден мектепке дейінгі жолға аз уақыт жұмсайды?

ЕББҚ

Мәтін не туралы?

Талқылау сұрақтары:

Уақыт өлшейтін бірліктерді атай аласың ба?

Алып ғаламшарларды жатқа айтады



Сұрақтарға жауап береді










1. сурет бойынша сұрақтарға жауап береді

2. үйден мектепке дейінгі жолға аз уақыт жұмсайтын оқушыны анықтайды


Дескриптор:

-алып ғаламшарларды жатқа айтады (1б)


Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Жұлдызшалар

Дескриптор:

-сурет бойынша сұрақтарға жауап береді(1б)

- үйден мектепке дейінгі жолға аз уақыт жұмсайтын оқушыны анықтайды(1б)















Оқулық

100-бет


8 мин










Сергіту сәті

2 минут

2 –тапсырма

Жеке жұмыс

Сағаттың түрлерін ата.

ЕББҚ

Қандай сағаттарды білесің?

Талқылау сұрақтары:

Адамға уақытты білу қажет пе?



«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

1. сағаттың түрлерін атайды

2.сағаттың қажеттілігі туралы әңгімелейді

3.қорытынды жасайды





Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды



Дескриптор:

-сағаттың түрлерін атайды(1б)

-сағаттың қажеттілігі туралы әңгімелейді(1б)

-қорытынды жасайды(1б)


«Басбармақ» арқылы

Оқулық

101 -бет








Әртүрлі түстегі суреттер

10 мин




3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Қорытындыла» әдісі

Суреттерге қара.

Біз ненің көмегімен уақытты білеміз?

Уақытты өлшейтін бірліктерді ата.

Қалай ойлайсың , адамға уақытты білу қажет пе?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Қашықтық деп нені айтады?

1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3.үшінші сұраққа жауап береді

4.төртінші сұраққа жауап береді



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

-бірінші сұраққа жауап береді (1б)

-екінші сұраққа жауап береді (1б)

-үшінші сұраққа жауап береді (1б)

-төртінші сұраққа жауап береді (1б)


Оқулық

100-102-беттер

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Қосымша ақпаратты пайдаланып, алғашқы күнтізбе қашан пайда болғанын тап.

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді








Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

Стикер












Таяқшадағы жұлдыз

дар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов







Бөлім

Салт – дәстүр және ауыз әдебиеті”

Пәні:

Жаратылыстану

Күні:

01.03.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.Н.

Сынып:

Қатысқандар саны: 15 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ғарыштағы қашықтық пен уақыт


Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.3.2 ғарыштағы қашықтық пен уақыттың ерекшеліктерін түсіндіру

Сабақтың мақсаты

Ғарыштағы қашықтық пен уақыттың ерекшеліктерімен танысу

Құндылық

Білуге, жаңаны тануға құштар болу

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Қал қалай?» ойыны

1.Қалдарың қалай?

2.Жүріс қалай?

3.Жүгіріс қалай?

4.Алғанда қалай?(алдыға қарай алақан жаю)

5.Бергенде қалай? (алдыға қарай алақанды төмен қарату)

6.Түнгі ұйқы қалай? (екі алақанын біріктіріп бір бетіне апарады)

7.Ойнағанда қалай?

8.Ұрысқанда қалай?

9.Көңіл –күй қалай?

Оқушылар сабаққа назар аударады.


1.Осылай

(басбармақтарын көрсетеді)

2.Осылай (бір орындарында жүреді)

3.Осылай (бір орындарында жүгіреді)

4.Осылай (екі қолдарымен алуды көрсетеді)

5.Осылай (екі қолдарымен беруді көрсетеді)

6.Осылай (екі алақандарын қосып, беттеріне қойып ұйықтаған болады)

7.Осылай (қолдарын шапалақтайды)

8.Осылай (басбармақтарын төмен қаратады)

9.Осылай (езулерін екі қолмен күліп көрсетеді)




Сабақтың ортасы

(5 мин)













10 мин

Үй тапсырмасын тексеру

Қосымша ақпаратты пайдаланып, алғашқы күнтізбе қашан пайда болғанын тап.


«Ой қозғау» әдісі

Уақыт деген не?

Уақытты қалай өлшейді?

Қашықтық деп нені айтады?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау




1-тапсырм

Ұжымдық жұмыс

«Біліміңді қолдан» әдісі

Суреттерге қара.

Ойланып жауап бер.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Мына ғаламшарларға ұшақпен жете аласың ба?

Қосымша ақпаратты пайдаланып, алғашқы күнтізбе қашан пайда болғанын табады



Сұрақтарға жауап береді










1. сурет бойынша сұрақтарға жауап береді

2.себебін түсіндіреді

Дескриптор:

-күнтізбе туралы қосымша ақпарат табады (1б)



Мадақтау

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!





Жұлдызшалар

Дескриптор:

-сурет бойынша сұрақтарға жауап береді(1б)

-себебін түсіндіреді(1б)







Оқулық

103,104-беттер







Оқулық

103 -бет

8 мин





















Сергіту сәті

2 минут

2 –тапсырма

Жеке жұмыс

«Саған сұрақ» әдісі

Айға ұшқан алғаш ғарыш кеме қалай аталады?

Ғарыш кемесінің жылдамдығы қандай болады?

Ғарыш кемесі айға жету үшін қанша уақыт жұмсады?

Жарық жылы дегенді қалай түсінесің?

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Жарық Күннен жер бетіне қанша уақытта жетеді?


«Кадр» ойыны

Әртүрлі түсте жасалған қимыл –қозғалысты бейнелейтін суреттерді кезек – кезек көрсету.

1. бірінші сұраққа жауап береді

2.екінші сұраққа жауап береді

3.үшінші сұраққа жауап береді

4.төртінші сұраққа жауап береді

5.бесінші сұраққа жауап береді












Көрсетілген суреттегі қимыл –қозғалысты жасайды



Дескриптор:

- бірінші сұраққа жауап береді (1б)

-екінші сұраққа жауап береді (1б)

-үшінші сұраққа жауап береді (1б)

-төртінші сұраққа жауап береді (1б)

- бесінші сұраққа жауап береді (1б)











«Басбармақ» арқылы

Таратпа

қаламсап




















Әртүрлі түстегі суреттер

10 мин




3 – тапсырма

Жұптық жұмыс

«Өз біліміңді тексер» әдісі

Сұрақтардың дұрыс жауабын таңда.

ЕББҚ

Тапсырманы орындауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

Айға ұшақпен жетуге бола ма?

1. берілген сұрақтардың жауабын таңдап,белгілейді

2.қорытынды жасайды



«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

- берілген сұрақтардың жауабын таңдап,белгілейді(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Таратпа

қаламсап

Сабақтың соңы

Рефлексия

7 мин

«Білім банкасы» әдісі

Бүгінгі сабақта не үйрендің?

Сен үшін не қиын болды?

Саған қандай тапсырма қызықты болды?

Сұрақтардың жауабын стикерге жаз.Жауабыңды оқы және білім банкасына сал.

«Ай әдісі» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 )

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 )

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 )

Үйге тапсырма

Оқушы мұғалім қойған сұраққа жауап береді







Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай жинаған жұлдыздарын санап, анықтайды.


Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Тапын!

Банка

стикер


Таяқшадағы жұлдыз

дар





Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов



Сұрақтар

Жауаптар

Айға ұшқан алғаш ғарыш кеме қалай аталады?



Ғарыш кемесінің жылдамдығы қандай болады?



Ғарыш кемесі айға жету үшін қанша уақыт жұмсады?



Жарық жылы дегенді қалай түсінесің?






Жарық Күннен жер бетіне қанша уақытта жетеді?








Жердің Күнді толық 1 рет айналуына қанша уақыт кетеді?

а) 10 жыл

ә) 1 жыл

б) 6 ай

Сыртқы ғаламшарлардың орналасу реті бойынша дұрыс жазылған қатарды таңда.

а) Юпитар, Уран, Сатурн, Нептун

ә) Нептун, Сатурн, Уран, Юпитер

б) Юпитер, Сатурн, Уран, Нептун

Сәйкестендір

1)Меркурий а)Күн жүйесіндегі ең үлкен ғаламшар


2)Сатурн ә)Күн жүйесіндегі ең кіші ғаламшар


3)Юпитер б)Сақиналары қозғалатын ғаламшар













Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2024
115
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі