ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра Желтоқсан айы толық 2 сынып

Тақырып бойынша 13 материал табылды

ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра Желтоқсан айы толық 2 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
ҚМЖ Жаратылыстану Атамұра Желтоқсан айы толық 2 сынып
Материалдың қысқаша нұсқасы

Пәні:

Жаратылыстану

Бөлімі:

Заттар және олардың қасиеттері

Күні:

15.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Судың қасиеті

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.1.2.7 – эксперимент жүргізу және оның нәтижелерін кестеге түсіру;

2.3.3.1.-судың физикалық қасиеттерін анықтау (дәмсіз, иіссіз, белгілі бір форманың болмауы, аққыштығы)


Сабақтың мақсаты

-Тәжірибе жүргізу

-Судың физикалық қасиеттерін анықтау

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі


https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы

(5 мин)







12 мин










«Серпілген сауал»

1. «Су – тіршілік көзі» дегенді қалай түсінесің?

2.Судың қандай қасиетін білесің?

3.Суды қалай пайдаланасың?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма

Топтық жұмыс

«Зертте» әдісі

1 –топ

Суреттерге қара.Бақылау жүргіз.

2 –топ

Стақандағы сұйықтықтарды бақыла.

3 –топ

Тәжірибе жаса.







ЕББҚ

Тәжірибе жасауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Су қандай қасиеттерге ие?

Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді









1. шөлмектердегі судың пішінін анықтайды

2.жаңбырдың шыныға түскен пішінін анықтайды

3.қорытынды шығарады

1. стақандардың қайсысында қасық көрінетінін анықтайды

2.өзен түбіндегі тастардың көрінбеу себебін анықтайды

3.қорытынды шығарады

1. су құйылған стақандардағы үдерісті анықтайды

2. үдерістің нәтижесін айтады

3.қорытынды шығарады




Сұраққа жауап береді

Мадақтау










Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

- шөлмектердегі судың пішінін анықтайды(1б)

-жаңбырдың шыныға түскен пішінін анықтайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

Дескриптор:

-стақандардың қайсысында қасық көрінетінін анықтайды(1б)

-өзен түбіндегі тастардың көрінбеу себебін анықтайды(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

Дескриптор:

-су құйылған стақандардағы үдерісті анықтайды(1б)

-үдерістің нәтижесін айтады(1б)

-қорытынды шығарады(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Доп










Қажетті заттар:

Оқулық

71 -72 бет

4 шыны стақан

Шырын

Су, қасық

Қант,шай түйіршік

тері

таратпа

қаламсап









8 мин













Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жеке жұмыс

«Анықта» әдісі

Глобусқа қара.

Глобуста су қандай түспен берілген?

Біздің ғаламшарымызда құрлық көп пе әлде су көп пе?

ЕББҚ

Глобуста су қандай түспен берілген?

Талқылау сұрақтары:

1.Тірі ағзаларға қандай су қажет?


«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

1. глобустағы судың түсін анықтайды

2.ғаламшардағы су мен құрлықтың мөлшерін салыстырады

3.қорытынды жасайды







Сұраққа жауап береді




Балалар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-глобустағы судың түсін анықтайды(1б)

-ғаламшардағы су мен құрлықтың мөлшерін салыстырады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді

Оқулық

73 –бет

Таратпа

қаламсап








https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

9 мин












3-тапсырма

Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Түщы суды қалай үнемдеуге болатынын ойлан.Жаз.






ЕББҚ

Суды қалай үнемдеуге болады?

Талқылау сұрақтары:

1.Қандай суды тұщы су деп атайды?

1. тұщы судың тіршілікке пайдасын жазады

2.тұщы суды пайдалану аясын жазады

3.тұщы суды үнемдеу жолын құрастырады

4.қорытынды жасайды




Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-тұщы судың тіршілікке пайдасын жазады(1б)

-тұщы суды пайдалану аясын жазады(1б)

-тұщы суды үнемдеу жолын құрастырады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді





Таратпа

қаламсап










Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма

Еліміздің су айдындары туралы ақпарат іздеп тауып,жаз.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалар

дың аттары жазылған ұяшықтар

доптар таратпасы



Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов







Сұрақтар

Жауаптар

Глобуста су қандай түспен берілген?



Біздің ғаламшарымызда құрлық көп пе әлде су көп пе?









Тұщы судың тіршілікке пайдасын жаз.




Тұщы суды пайдалану аясын жаз.




Тұщы суды үнемдеу жолын құрастыр




Қорытынды жаса.
































Пәні:

Жаратылыстану

Бөлімі:

Заттар және олардың қасиеттері

Күні:

22.12.2023ж

Педагогтің аты-жөні:

Дусбаева Н.

Сынып: 2 Ә

Қатысқандар саны: 16 Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Су қалай өзгереді?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.3.3.2.-судың агрегаттық күйінің өзгеру проесін зерттеу;

2.3.3.3.-судың табиғи көздерін анықтау


Сабақтың мақсаты

- судың агрегаттық күйінің өзгеру проесін зерттеу

- судың табиғи көздерін анықтау

Құндылықтар

денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету

Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы (2 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

1.Сәлемдесу.

2.Оқушыларды түгендеу.

Психологиялық ахуал орнату.

«Сәлем, сәлем»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен сәлемдеседі


https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw

Сабақтың ортасы

(5 мин)













10 мин










Үй тапсырмасын тексеру

Қосымша дереккөздерден еліміздің су айдындары туралы ақпарат іздеп тауып,жаз



«Серпілген сауал»

1. Су қандай қасиеттерге ие?

2.Судың мөлдір екендігін қалай дәлелдеуге болады?

3.Су қандай пішінге ие?

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бақыла, анықта» әдісі

Жылдың әрбір мезгілінде су айдындарында қандай өзгерістер болатынын анықта.



ЕББҚ

Су айдындарында мезгілге байланысты қандай өзгеріс болады?

Талқылау сұрақтары:

1.Қыста су қалай өзгереді?

Қосымша дереккөздерден еліміздің су айдындары туралы ақпарат іздеп тауып,жазады


Допты қағып алып, сұрақтарға жауап береді








1. судың қыстың өзгеруін жазады

2.табиғаттағы судың өзгеруін анықтап, жазады

3.қар мен мұздың судың қай күйіне жататынын анықтайды

4.қорытынды жасайды


Сұраққа жауап береді

Дескриптор:

- еліміздің су айдындары туралы ақпарат тауып, жазады(1б)




Мадақтау










Баскетбол доптарымен

бағалау (жауабына қарай) Дескриптор:

-судың қыстың өзгеруін жазады(1б)

-табиғаттағы судың өзгеруін анықтап, жазады(1б)

-қар мен мұздың судың қай күйіне жататынын анықтайды(1б)

-қорытынды жасайды(1б)








Доп










Оқулық

75 –бет

Таратпа

қаламсап

10 мин











Сергіту сәті

2 минут

2 – тапсырма Жұптық жұмыс

«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі

Сынып тақтасын дымқыл шүберекпен сүрт.


ЕББҚ

Тақта құрғады.Су қайда кетті?

Талқылау сұрақтары:

1.Су күйінің өзгеруі неге байланысты?


«Бас,иық,тізе,аяқ»

Бейнефильм ұсыну

1. тақтаның қайтадан құрғап қалу себебін айтады

2.су күйінің өзгеру себебін анықтайды

3.қорытынды жасайды


Сұраққа жауап береді




Балалар жаттығуды қайталап жасайды

«Комментарий» арқылы

Дескриптор:

-тақтаның қайтадан құрғап қалу себебін айтады(1б)

-су күйінің өзгеру себебін анықтайды(1б)


Дескриптор:

-сұраққа жауап береді

Тақта

Дымқыл шүберек

дәптер

қаламсап






https://youtu.be/by8NcRAsRAE

Сабақтың соңы

9 мин









3-тапсырма

Жеке жұмыс

«» әдісі

Суретке қара.

Тәжірибе жаса.

ЕББҚ

Тәжірибе жасауда қолдау көрсету

Талқылау сұрақтары:

1.Қандай жағдайда су бірінші күйден екінші күйге өзгереді?

1. суы бар стақанға мұздың бөліктерін салып, өзгерісті айтады

2.қорытынды жасайды



Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы бағалау

Дескриптор:

-суы бар стақанға мұздың бөліктерін салып, өзгерісті айтады(1б)

-қорытынды жасайды(1б)

Дескриптор:

-тапсырманы орындайды

Қажетті заттар:

Су құйылған шыны стақан,мұз


Рефлексия

7 мин

«Баскетбол» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 доп)

Үйге тапсырма

Неліктен мұз судың бетінде қалқып жүретінін анықта.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін жинаған білім зарядтарының саны арқылы анықтайды.

«Комментарий»

арқылы

«Баскетбол»

тақтасы

Балалар

дың аттары жазылған ұяшықтар

доптар таратпасы







Оқу ісінің меңгерушісі: П.Рахметов



Сұрақтар

Жауаптар

Қыста су қалай өзгереді?




Табиғатта су қалай өзгеруі мүмкін?




Қар мен мұз су күйінің қандай түрі?




Қорытынды жаса.




















Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
22.11.2024
136
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі