ҚМЖ Жол жүру ережелері қашан пайда болды

Тақырып бойынша 11 материал табылды

ҚМЖ Жол жүру ережелері қашан пайда болды

Материал туралы қысқаша түсінік
5-сынып мұғалімдеріне көмек
Материалдың қысқаша нұсқасы

САБАҚ: Қазақ тілі

Мектеп: Т.Рысқұлов атындағы мектеп-лицейі

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Сабденова З

Сынып: 5

Прямая соединительная линия 1 Прямая соединительная линия 2

Бөлімнің атауы:

Қатысқан оқушылар саны:


Көлік және жол белгілері

Қатыспағандар:


Сабақтың тақырыбы

Жолда жүру ережелері қашан пайда болды?

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5.1.3.7.Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап беру, көтерілген мәселе бойынша өз ойын білдіру

5.2.5.5.Мәтін мазмұнын түсінуге,нақты ақпараттарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастыру

5.3.3.7.Сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастыру

Сабақ мақсаттары

Тыңдалған мәтін мазмұны негізінде сұрақтарға жауап береді

Нақты ақпаратарды анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

Сюжетті суреттердің желісі бойынша әңгіме құрастырады.

Бағалау критерийі

Сұрақтарға жауап береді.

Ақпаратты анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады.

Суреттер желісі бойынша әңгіме құрастырады.

Тілдік мақсат

Пәнге қатысты сөздік қормен терминдер:автокөлік,көлік,жол белгілері,бағдаршам,т.б.

Талқылауға арналған сұрақтар:

-Адамдар үшін көліктің мағызы неде?

-Жол белгілерін білу қаншалықты маңызды?

-Жол белгілерінің қандай түрлерін білесіңдер?

Құндылықтарды дарыту

Жол ережесін сақтау,жолға құрмет.

Жолмен жүрсең, жортып жүр,

Жортып жүрсең, жол өнер.(мақал-мәтелдер)

АКТ қолдану дағдылары

Ноутбук,интерактивті тақта

Пәнаралық байланыс

Тарих,ӨҚН

Алдыңғы оқу

Жол белгілерін білеміз бе?


Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Ресурстар

Сабақтың басы

5 минут












Ортасы

20 минут




10 минут


1.Күнделікті шаралар:

а)Оқушылармен сәлемдесу

ә)Жағымды ахуал қалыптастыру

Үй тапсырмасын сұрау:<<Миға шабуыл>>әдісі.

Өтілген тақырып бойынша сұрақтар беру арқылы пысықтау.

-Жол белгілерін білудің қандай маңызы бар?

-Жол белгілері қанша топқа бөлінеді?

-Жолдан өтерде қай жаққа бірінші қарайсың?

-Жол белгілерін толықтай білесің бе?

-Көше тәртібіне не жатады?

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Бөлім бойынша сұрақтарға жауап беру.

<<Зымыран сұрақтар>>әдісі

  • Жол белгілері не үшін керек?

  • Егер жол белгілері болмаса, не болар еді?

  • Жол белгілері нені білдіретінін білесің бе?

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Оқулықпен жұмыс.

Мәтін мазмұны бойынша естіген деректік ақпараттарды есіңе түсір.Оларды қатыстырып,мәтін мазмұнын қысқаша түйіндеп жаз.

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

6-тапсырма. Тыңдалған мәтіннің сабақ тақырыбымен байланысы неде?Ойыңды дәлелде

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.


Дискриптор

Мәтін мазмұнын түсінеді.

Жинақы мәтін жазады

8-тапсырма.Мәтінді түсініп оқы,мазмұнын түсіндір.

Сюжетті суреттер бойынша әңгіме.

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.

Дискриптор

Суреттер бойынша ойын ойнатады.

Суреттерге әңгіме құрастырады

ҚБ:<<Жарайсың>>,<<Жақсы>>,<<Керемет>> мадақтау сөздерін айту.






Смайликтер

Стикерлер







Смайликтер

Стикерлер







Сабақтың соңы

5 минут





Кері байланыс::«Бес саусақ» әдісі


стикер


Саралау – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)



Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?











Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі нәрсе(оқыту мен оқуға қарсы)

1:

2:

Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:

2:





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.01.2019
10836
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі