|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жолдарды өңдеу үшін пайдаланылатын процедуралармен функциялар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдаланады |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- өзінің, отбасының, басқа адамдардың, қоғам мен мемлекет алдындағы өз міндеттерін орындаудың маңыздылығын түсіну; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; -еңбекке және оқуға деген саналы көзқарас. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1 Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2.Психалогиялық ахуалл. «Гүлмен тілек» Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі. Өткен сабақты пысықтау «3 таяқша» әдісі Үй тапсырмасына байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Гүлдер арқылы тілек айтады. 3. Гүл астындағы сөздер бойынша 3 топқа бөлінеді 3.«3 таяқша » әдісі бойынша үй тапсырмасын айтады |
Дескриптор: -Үй тапсырмасы бойынша өзекті ойларын айтады. -шешу жолдарын жазады 2балл |
Оқулық «Арман ПВ» Гүлдер |
||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру
Топтық жұмыс 1- тапсырма «DEAL» әдісі арқылы оқушылар топтық жұмысты А-4 парақта орындайды D – Describe – баяндау, суреттеу E – Explain – түсіндіру A – Anallуse – талдау L – Links – байланыс
Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Ойлан. Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен берілген тапсырманы салыстырып анықтайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар компьютермен жұмыс жасайды
Сергіту сәті: «Әріптер мен сандар» Мұғалім сандар мен әріптерден тұратын фишкалар береді Қатысушыларға мұғалім қалаған әріп не сан айтады. Қай топ 10 санағанша, әртүрлі тәсілмен бірінші құрастырып болса, солар жеңімпаз. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кестедегі бос орындарды толтыр
Сабақты бекіту 4- тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша тапсырмаларды орындайды |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тасырманы орындайды Сергіту сәтін орындайды Сұраққа жауап береді 4- тасырманы орындайды |
Дескриптор -Жолдық әдістер, функциялармен процедуралар не үшін қолданатынын айтады 2 балл Дескриптор: Берілген әдістермен функцияларды салыстырады -ұқсастықтарын анықтайды -Функциялардың процедурадан айырмашылығын айтады 2 балл Дескриптор: Екі бүтін санды енгізіп, олардың қосындысын есептейтін программа жазады -Кіші әріптермен бас әріптерді қамтитын жолды енгізеді 2 балл Дескриптор: Кестеге сәйкес бос орындарды толтырады Дескриптор: Сілтеме бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, А-4 парақшасы, маркер, стикер Дәптер, оқулық Компьютер, оқулық Сандар мен әріптерден тұратын фишкалар кесте https://wordwall.net/pt/resource/62951798 |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау Үй тапсырмасы |
«Рефлексия «Шеринг»
Сабақ 10 балдық жүйемен бағаланады &24оқу. 87-91 бет |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Жолдарды өңдеу үшін пайдаланылатын процедуралар мен функциялар.10-сынып
ҚМЖ. Жолдарды өңдеу үшін пайдаланылатын процедуралар мен функциялар.10-сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Алгоритмдеу және программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып 10 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Жолдарды өңдеу үшін пайдаланылатын процедуралармен функциялар |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану |
|||
|
Сабақтың мақсаты |
Жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдаланады |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- өзінің, отбасының, басқа адамдардың, қоғам мен мемлекет алдындағы өз міндеттерін орындаудың маңыздылығын түсіну; - өз іс-әрекеті үшін жауапкершілікті түсіну; -еңбекке және оқуға деген саналы көзқарас. |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 10 мин |
1 Сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. 2.Психалогиялық ахуалл. «Гүлмен тілек» Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған сөздер бойынша топқа біріктіріледі. Өткен сабақты пысықтау «3 таяқша» әдісі Үй тапсырмасына байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Гүлдер арқылы тілек айтады. 3. Гүл астындағы сөздер бойынша 3 топқа бөлінеді 3.«3 таяқша » әдісі бойынша үй тапсырмасын айтады |
Дескриптор: -Үй тапсырмасы бойынша өзекті ойларын айтады. -шешу жолдарын жазады 2балл |
Оқулық «Арман ПВ» Гүлдер |
||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Жаңа сабақты түсіндіру
Топтық жұмыс 1- тапсырма «DEAL» әдісі арқылы оқушылар топтық жұмысты А-4 парақта орындайды D – Describe – баяндау, суреттеу E – Explain – түсіндіру A – Anallуse – талдау L – Links – байланыс
Жұптық жұмыс 2-тапсырма «Ойлан. Жұптас.Бөліс» әдісі арқылы жұптарымен берілген тапсырманы салыстырып анықтайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 3-тапсырма «Миға шабуыл» әдісі арқылы оқушылар компьютермен жұмыс жасайды
Сергіту сәті: «Әріптер мен сандар» Мұғалім сандар мен әріптерден тұратын фишкалар береді Қатысушыларға мұғалім қалаған әріп не сан айтады. Қай топ 10 санағанша, әртүрлі тәсілмен бірінші құрастырып болса, солар жеңімпаз. EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Кестедегі бос орындарды толтыр
Сабақты бекіту 4- тапсырма «Wordwall» платформасы бойынша тапсырмаларды орындайды |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3- тасырманы орындайды Сергіту сәтін орындайды Сұраққа жауап береді 4- тасырманы орындайды |
Дескриптор -Жолдық әдістер, функциялармен процедуралар не үшін қолданатынын айтады 2 балл Дескриптор: Берілген әдістермен функцияларды салыстырады -ұқсастықтарын анықтайды -Функциялардың процедурадан айырмашылығын айтады 2 балл Дескриптор: Екі бүтін санды енгізіп, олардың қосындысын есептейтін программа жазады -Кіші әріптермен бас әріптерді қамтитын жолды енгізеді 2 балл Дескриптор: Кестеге сәйкес бос орындарды толтырады Дескриптор: Сілтеме бойынша сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Оқулық, А-4 парақшасы, маркер, стикер Дәптер, оқулық Компьютер, оқулық Сандар мен әріптерден тұратын фишкалар кесте https://wordwall.net/pt/resource/62951798 |
||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау Үй тапсырмасы |
«Рефлексия «Шеринг»
Сабақ 10 балдық жүйемен бағаланады &24оқу. 87-91 бет |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


























