Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жолдармен жұмыс жасау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жолдармен жұмыс жасау негіздерін түсіну және жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану дағдыларын қалыптастыру. Жолдармен жұмыс істеуге арналған стандартты процедуралар мен функцияларды қолдану арқылы жолдарды өңдеудің әртүрлі тәсілдерін үйрету. Программалау тілінде жолдармен жұмыс істеуде тиімді әдістерді меңгерту, яғни жолды үзіндіге бөлу, бір жолды екіншісіне алмастыру, жолдарды салыстыру және оларды өзгерту сияқты операцияларды орындау. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді.Білімді өзектендіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары тұжырымдалады Өткен тақырыпты қайталау "Математика" сөзінен "мата", "кит", сөздерін жасайтын бағдарламаны жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары тұжырымдалған |
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру «Конверттегі-сұрақ» әдісі 2-3 сұрақ жазып, конвертке салады (оқу мақсатына қарай). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындау. Әрқайсысына екі минут беріледі: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 2-3 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқиды (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. Сергіту сәті.
Білімді бекіту. 1-тапсырма. Компьютерді қолданбай бағдарлама кодының нәтижесін жаз:
2-тапсырма. Бағдарлама коды берілген. Бағдарламаны зертте, қателерін тауып, астын сыз және түзет. а) а = (“матика”) b= (“Инфор”) с = a+b print(c) # “Информатика” b) a = (“time”) b:= a+2 print(b)# timetime 3-тапсырма. «Астау», «нарық» сөздерінен «Ас атасы нан» сөйлемін құра және сөйлемнің ұзындығын анықтайтын программа құр.
|
Берілген сұрақтарды талқылап, жауабын талдайды Көз жаттығуларын орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсыпмаларды орындайды Дескриптор: - нәтижені жазады
Дескриптор: - дұрыс кодты жазады
Дескриптор: - программа кодын жазады
|
4 балл 3 балл 3 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Программа құрастыр: «КОЛЛЕКТИВТЕНДІРУ» сөзінен кем дегенде 5 әріптен тұратын 5 сөз құрастыр
|
Үй тапсырмасын жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Жолдармен жұмыс жасау
ҚМЖ. Жолдармен жұмыс жасау
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Жолдармен жұмыс жасау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.2 жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Жолдармен жұмыс жасау негіздерін түсіну және жолдарды өңдеу үшін процедуралар мен функцияларды пайдалану дағдыларын қалыптастыру. Жолдармен жұмыс істеуге арналған стандартты процедуралар мен функцияларды қолдану арқылы жолдарды өңдеудің әртүрлі тәсілдерін үйрету. Программалау тілінде жолдармен жұмыс істеуде тиімді әдістерді меңгерту, яғни жолды үзіндіге бөлу, бір жолды екіншісіне алмастыру, жолдарды салыстыру және оларды өзгерту сияқты операцияларды орындау. |
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфера құру үшін "Өрмекші торы" әдісі қолданылады. Оқушылар жақсы тілектерін білдіріп, бір-біріне жіп лақтырады. Көңіл-күйлерін көтереді.Білімді өзектендіру. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары тұжырымдалады Өткен тақырыпты қайталау "Математика" сөзінен "мата", "кит", сөздерін жасайтын бағдарламаны жаз. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттары тұжырымдалған |
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа материалды меңгеру «Конверттегі-сұрақ» әдісі 2-3 сұрақ жазып, конвертке салады (оқу мақсатына қарай). Әрбір оқушыда өзінікі болатындай етіп, бірнеше конверт дайындау. Әрқайсысына екі минут беріледі: оқушы стикерде атын және жауабын жазады; екі минут өткен соң конверт келесі оқушыға беріледі, осылай бұл 2-3 сұраққа барлығы жауап бергенше жүре береді. Стикерлерді жинап, бірнеше жауапты дауыстап оқиды (аттарын атамастан); сынып белгілі бір сұрақтың қаншалықты дұрыс болғанын талқылайды. Сергіту сәті.
Білімді бекіту. 1-тапсырма. Компьютерді қолданбай бағдарлама кодының нәтижесін жаз:
2-тапсырма. Бағдарлама коды берілген. Бағдарламаны зертте, қателерін тауып, астын сыз және түзет. а) а = (“матика”) b= (“Инфор”) с = a+b print(c) # “Информатика” b) a = (“time”) b:= a+2 print(b)# timetime 3-тапсырма. «Астау», «нарық» сөздерінен «Ас атасы нан» сөйлемін құра және сөйлемнің ұзындығын анықтайтын программа құр.
|
Берілген сұрақтарды талқылап, жауабын талдайды Көз жаттығуларын орындайды Жұмыс парағы бойынша тапсыпмаларды орындайды Дескриптор: - нәтижені жазады
Дескриптор: - дұрыс кодты жазады
Дескриптор: - программа кодын жазады
|
4 балл 3 балл 3 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, |
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Программа құрастыр: «КОЛЛЕКТИВТЕНДІРУ» сөзінен кем дегенде 5 әріптен тұратын 5 сөз құрастыр
|
Үй тапсырмасын жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

















