Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабаққа қызығушылық тудыру: "Кейіпкерлер" әдісі. Оқушылар орындықтарды шеңберге қояды. Мұғалім оқушыларды жеміс атаулары бойынша санайды: "алма, шие, өрік, банан". Содан кейін мұғалім бір немесе бірнеше Спрайтты атайды (мысалы, "шие!" немесе "алма, өрік!" немесе "алма, шие, өрік, банан!»). Содан кейін аттары аталған оқушылар орындарын ауыстыруы керек. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болады және спрайт деп атайды. (Осылайша бірнеше оқушы болғанша жалғасады.) Өткен тақырыпқа шолу "Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Дәйекті оқу" әдісі. Топтарда оқушылар бөлімдегі мәтінді кезекпен оқиды Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Сөздердің орындарын ауыстырып, сөйлем құрастыр: объект белгілі бір жобада іс-әрекеттерді Кейіпкер- орындайтын 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Цикл (қайталау) бар блоктарды белгіле: А В С Д
3-тапсырма. Топпен жұмыс. Суреттерді қарастырып, көріністер мен кейіпкерлерді екі топқа бөліп жаз:
Көріністер:____________________ Кейіпкерлер:___________________ 4-тапсырма. Тәжірибелік жұмысты орында:
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Жаттығулар орындайды Дескриптор: - сөйлемді құрастырады
Дескриптор: - жауапты таңдайды
Дескриптор: - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады
Дескриптор: спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Кейіпкерлер
ҚМЖ. Кейіпкерлер
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ойын құру (ортақ тақырыптары: "Уақыт", "Сәулет") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
21.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 3б,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кейіпкерлер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.4.2.3 Scratch (скретч) программалау ортасында бірнеше кейіпкерлер құру; 3.4.2.4 Scratch (скретч) программалау ортасында ойындарды құру кезінде қайталау алгоритмін іске асыру |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың барысы 0-9мин |
Ұймдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесі. Сабаққа ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. Сабаққа қызығушылық тудыру: "Кейіпкерлер" әдісі. Оқушылар орындықтарды шеңберге қояды. Мұғалім оқушыларды жеміс атаулары бойынша санайды: "алма, шие, өрік, банан". Содан кейін мұғалім бір немесе бірнеше Спрайтты атайды (мысалы, "шие!" немесе "алма, өрік!" немесе "алма, шие, өрік, банан!»). Содан кейін аттары аталған оқушылар орындарын ауыстыруы керек. Ал мұғалім бір бос орынға отырады. Орын жетпей қалған оқушы жүргізуші болады және спрайт деп атайды. (Осылайша бірнеше оқушы болғанша жалғасады.) Өткен тақырыпқа шолу "Миға шабуыл" әдісі. Фон мен спрайттың қандай айырмашылығы бар? Жобаға спрайт қосудың қандай тәсілдерін білесің? Олардың бір-бірінен қандай айырмашылығы бар? Мұғалім сабақ тақырыбын айтады, мақсаты мен бағалау критерийлерімен таныстырады. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді "Кейіпкерлер" ойнына қатысады Сұрақтарға жауап береді |
Мақтау
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсендігі бойынша «Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды. |
Оқулық, презентация |
|
Сабақтың ортасы 10-40 |
Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. Оқулықпен жұмыс. "Дәйекті оқу" әдісі. Топтарда оқушылар бөлімдегі мәтінді кезекпен оқиды Сергіту сәті
Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Сөздердің орындарын ауыстырып, сөйлем құрастыр: объект белгілі бір жобада іс-әрекеттерді Кейіпкер- орындайтын 2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Цикл (қайталау) бар блоктарды белгіле: А В С Д
3-тапсырма. Топпен жұмыс. Суреттерді қарастырып, көріністер мен кейіпкерлерді екі топқа бөліп жаз:
Көріністер:____________________ Кейіпкерлер:___________________ 4-тапсырма. Тәжірибелік жұмысты орында:
|
Әр оқушы топта оқыған мәтінін талқылайды. Олар бір-біріне және мұғалімге сұрақтар қою арқылы білімдерін толықтырады. Жаттығулар орындайды Дескриптор: - сөйлемді құрастырады
Дескриптор: - жауапты таңдайды
Дескриптор: - көріністер мен кейіпкерлерді ажыратады
Дескриптор: спрайттарды қосады. спрайттарға скирпт құрастырады |
Мақтау
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
«Жарайсың!» «Жақсы!» «Талпын!» әдісімен бағалайды.
|
Оқулық Жұмыс парағы |
|
Сабақтын соңы 41-45 мин |
Үй жұмысы: Фон мен спрайттың ұқсастықтары мен айырмашылығын жаз Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Стикермен жұмыс |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

















