Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
|
Сынып:8а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. «Менің есімімнің тарихы» әдісі Оқушыларды бір-бірімен жақынырақ танысады, олардың бойында ұлттық құндылықтар қалыптасады, адамның туылған кезде есімін қоюға үлкен мән беру керектігін түсінеді, зерттеушілік дағдыларын дамытады. 3. Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты қайталау. 1.Функцияның математкалық анықтамасы қалай айтылады? 2. Excel программасындағы функция қандай қызмет атқарады? 3. Қандай математикалық функциялар бар? 4. Логикалық функциялардың қызметі қандай? 5. Функцияның жұмысы терезесінің құрлысы қандай? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Оқушылар сұрақтарға жауап береді, кіріктірілген функцияларды атайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру: Мұғалім кестелік процессордың кіріктірілген функцияларын практикалық қолдануға бағытталған тапсырмаларды қалай орындау керек екендігін түсіндіреді. Оқушылар практикалық жұмыстарды орындайды. Тапсырма. у=х2–4 функциясының графигін сал. Функция графигін салу үшін, Excel программасында аргументі х-тің мәніне ординатасы у-тің сәйкес мәндерінен кесте жасаймыз (1-кесте).
Тапсырманы орындау қадамдары
Сергіту сәті
Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Кестені толтыр:
2- тапсырма. Жұптық жұмыс. А1:А5 ұяшығында 12, 8, 9, 31 және 5 мәндері берілген. Келесі функциялардың мәнін тап:
3 тапсырма. Тәжірибелік жұмыс «Электр энергиясын есептеу деректер»: 1.Суретте көрсетілген үлгі бойынша кесте құр. 2.Ұяшықтар тиісті деректерді енгіз. 3. Көк түспен белгіленген ұяшықтарға сәйкес формулалар мен функцияларды енгізіп, есепте: СУММ, СРЗНАЧ, МИН, МАКС.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Тапсырманы орындайды
Көз жаттығуларын орындайды
Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - Функциялардың сипаттамасын кестеге толтырады; Дескриптор: - функциялардың мәнін табады; Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды
|
2 балл 4 балл 4 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Үй тапсырмасы. Алмас дүйсенбіде үйден мектепке дейін 15 минут, сейсенбіде – 18 минут, сәрсенбіде – 13 минут жұмсады. күніне орташа есеппен жолға қанша уақыт жұмсайтынын есептеңіз. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыда қолдану
ҚМЖ. Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыда қолдану
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Электрондық кестелердегі ақпаратты өңдеу |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
25.11.2024 |
|
|
Сынып:8а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Кіріктірілген функцияларды практикалық тұрғыда қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
8.2.2.3 электрондық кестелерді қолдану арқылы есептерді шешу үшін кірістірілген функцияларды пайдалану; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен сәлемдесу және белгілеу. 2. Сыныпта қолайлы психологиялық атмосфера құру. «Менің есімімнің тарихы» әдісі Оқушыларды бір-бірімен жақынырақ танысады, олардың бойында ұлттық құндылықтар қалыптасады, адамның туылған кезде есімін қоюға үлкен мән беру керектігін түсінеді, зерттеушілік дағдыларын дамытады. 3. Үй тапсырмасын тексеру Өткен сабақты қайталау. 1.Функцияның математкалық анықтамасы қалай айтылады? 2. Excel программасындағы функция қандай қызмет атқарады? 3. Қандай математикалық функциялар бар? 4. Логикалық функциялардың қызметі қандай? 5. Функцияның жұмысы терезесінің құрлысы қандай? |
Оқушылар мұғаліммен амандасады Оқушылар сұрақтарға жауап береді, кіріктірілген функцияларды атайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру: Мұғалім кестелік процессордың кіріктірілген функцияларын практикалық қолдануға бағытталған тапсырмаларды қалай орындау керек екендігін түсіндіреді. Оқушылар практикалық жұмыстарды орындайды. Тапсырма. у=х2–4 функциясының графигін сал. Функция графигін салу үшін, Excel программасында аргументі х-тің мәніне ординатасы у-тің сәйкес мәндерінен кесте жасаймыз (1-кесте).
Тапсырманы орындау қадамдары
Сергіту сәті
Білімді бекіту: 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Кестені толтыр:
2- тапсырма. Жұптық жұмыс. А1:А5 ұяшығында 12, 8, 9, 31 және 5 мәндері берілген. Келесі функциялардың мәнін тап:
3 тапсырма. Тәжірибелік жұмыс «Электр энергиясын есептеу деректер»: 1.Суретте көрсетілген үлгі бойынша кесте құр. 2.Ұяшықтар тиісті деректерді енгіз. 3. Көк түспен белгіленген ұяшықтарға сәйкес формулалар мен функцияларды енгізіп, есепте: СУММ, СРЗНАЧ, МИН, МАКС.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды
Тапсырманы орындайды
Көз жаттығуларын орындайды
Тапсырмаларды орындайды Дескриптор: - Функциялардың сипаттамасын кестеге толтырады; Дескриптор: - функциялардың мәнін табады; Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды
|
2 балл 4 балл 4 балл |
Презентация, оқулық Жұмыс парағы, оқулық |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Үй тапсырмасы. Алмас дүйсенбіде үйден мектепке дейін 15 минут, сейсенбіде – 18 минут, сәрсенбіде – 13 минут жұмсады. күніне орташа есеппен жолға қанша уақыт жұмсайтынын есептеңіз. Сабақты қорытындылау:
|
Үй тапсырмасын жазады Оқушылардың әрқайсысы өз жұмысын бағалайды. |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз

















