|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Айналу денелерін құру және оларды түрлендіреді |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
-білім алуға, денсаулық сақтауға және басқа да әлеуметтік игіліктерге қолжетімді болуын қамтамасыз ету; -зінің, отбасының, басқа адамдардың, қоғам мен мемлекет алдындағы өз міндеттерін орындаудың маңыздылығын түсіну; - басқа адамдардың заңды мүдделерін, құқықтары мен еркіндіктерін құрметтеу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Дизайн» Әр оқушы өзінің қандай жансыз зат екенін айтады. Дизайнер келіп оларды өз талғамымен орналастырады. Ең бастысы, бәрін өз орнына тиімді орналастыра білу. Сабақта да солай әр жұмыстың өз қызметі, өз орны бар. Орнымен жұмсасақ қана нәтиже болатынын айтып сабақты бастайды 3. Топқа бөлу А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді
4. «Ұста,ұстама» ойыны . Үй тапсырмасы қайталау ретінде оқушылар бір-біріне әр түрлі сұрақтар бере отырып, допты лақтырады, допты ұстаған оқушы тез жауап беріп, ұпай жинау керек. Егер жауап бере алмаса топтан ұпай кемітіледі. Осылай топ оқушылары кезек-кезек допты лақтырып сабақты қортындылайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2 Оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі. 3. А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді 4. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа жауап береді |
Дескриптор Сұраққа жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы топқа сұрақтар беріледі Бұл әдістің тиімділігі сыныптағы(топтағы) елеусіз оқушыны сабаққа тартуда қолданылады. -Сферамен шар екеуі екі түрлі фигурама? Екі ұғым не себепті бірге айтылады? -Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жатады? -Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Вен диаграммасы» әдісі арқылы тапсырманы орындайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі берілген тапсырманы компьютерде орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сфера деген не? Сергіту сәті «Айдаһар» Оқушыларды сергітіп алу үшін бәрін бір бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы». Басы құйрықты ұстап алу керек Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасы аарқылы сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор - Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жататынын айтады -Айналу денелеріне қандай фигуралар жататынын айтады 2 балл Дескриптор: -Сферамен шеңберді салыстырады -Ұқсастықтарымен айырмашылықтарын талдайды 2 балл Дескриптор: Редактор құралдарын пайдаланып, айналу денелерін құрады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация 3D Конус, цилиндр және сфера құру.pptx Оқулық, А-4 паракша, маркер, стикер Дәптер, оқулық, кесте Ноутбук, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/resource/81700598 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Рефлекция. «Табыс» ағашы
10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалайды |
Жалпы 10 балл жинайды |
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма:
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Конус, цилиндр және сфера құру. 6 сынып
ҚМЖ. Конус, цилиндр және сфера құру. 6 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
3D баспасы |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Конус, цилиндр және сфера құру |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.3.1.4 айналу денелерін құру және оларды түрлендіру |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Айналу денелерін құру және оларды түрлендіреді |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
-білім алуға, денсаулық сақтауға және басқа да әлеуметтік игіліктерге қолжетімді болуын қамтамасыз ету; -зінің, отбасының, басқа адамдардың, қоғам мен мемлекет алдындағы өз міндеттерін орындаудың маңыздылығын түсіну; - басқа адамдардың заңды мүдделерін, құқықтары мен еркіндіктерін құрметтеу; |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал «Дизайн» Әр оқушы өзінің қандай жансыз зат екенін айтады. Дизайнер келіп оларды өз талғамымен орналастырады. Ең бастысы, бәрін өз орнына тиімді орналастыра білу. Сабақта да солай әр жұмыстың өз қызметі, өз орны бар. Орнымен жұмсасақ қана нәтиже болатынын айтып сабақты бастайды 3. Топқа бөлу А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді
4. «Ұста,ұстама» ойыны . Үй тапсырмасы қайталау ретінде оқушылар бір-біріне әр түрлі сұрақтар бере отырып, допты лақтырады, допты ұстаған оқушы тез жауап беріп, ұпай жинау керек. Егер жауап бере алмаса топтан ұпай кемітіледі. Осылай топ оқушылары кезек-кезек допты лақтырып сабақты қортындылайды |
1.Мұғаліммен амандасады. 2 Оқушылардың көңіл күйлері көтеріледі. 3. А,В,С әріптері бойынша топқа бөлінеді 4. Оқушылар үй тапсырмасы бойынша сұраққа жауап береді |
Дескриптор Сұраққа жауап береді. 2 балл |
Оқулық «Арман ПВ» Доп |
|
Сабақтың ортасы 30 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіру
Топтық жұмыс 1 –тапсырма «Бірге ойлаймыз» әдісі арқылы топқа сұрақтар беріледі Бұл әдістің тиімділігі сыныптағы(топтағы) елеусіз оқушыны сабаққа тартуда қолданылады. -Сферамен шар екеуі екі түрлі фигурама? Екі ұғым не себепті бірге айтылады? -Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жатады? -Айналу денелеріне қандай фигуралар жатады? Жұптық жұмыс 2- тапсырма «Вен диаграммасы» әдісі арқылы тапсырманы орындайды. Керекті мәліметті дәптерге жазады
Жеке жұмыс . Компьютермен жұмыс 3- тапсырма «Ой қозғау» әдісі берілген тапсырманы компьютерде орындайды
EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Сфера деген не? Сергіту сәті «Айдаһар» Оқушыларды сергітіп алу үшін бәрін бір бірінің белінен ұстатып тұрғызады. 1-оқушы «айдаһардың басы», соңындағы оқушы «құйрығы». Басы құйрықты ұстап алу керек Сабақты қорытындылау 4- тапсырма «Wordwall» платформасы аарқылы сұрақтарға жауап береді |
Мұғалімді тыңдайды 1- тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды. 3-тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды 4- тапсырманы орындайды |
Дескриптор - Неліктен сфера мен шар айналу денелеріне жататынын айтады -Айналу денелеріне қандай фигуралар жататынын айтады 2 балл Дескриптор: -Сферамен шеңберді салыстырады -Ұқсастықтарымен айырмашылықтарын талдайды 2 балл Дескриптор: Редактор құралдарын пайдаланып, айналу денелерін құрады 2 балл Дескриптор: Сұраққа жауап береді Дескриптор: Онлайн платформада сұрақтарға жауап береді 2 балл |
Презентация 3D Конус, цилиндр және сфера құру.pptx Оқулық, А-4 паракша, маркер, стикер Дәптер, оқулық, кесте Ноутбук, оқулық Тапсырма https://wordwall.net/resource/81700598 |
|
Сабақтың соңы 5 мин Бағалау |
Рефлекция. «Табыс» ағашы
10 балдық жүйемен бағаланады |
Өзін-өзі бағалайды |
Жалпы 10 балл жинайды |
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма:
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
























