|
Пәні: |
Математика |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлімі: |
Менің мектебім |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 2 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.3.5. Циферблат бойынша уақытты анықтау: сағат және минут. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сағаттар бойынша уақытты анықтап, жазады Электронды сағатта көрсетілген уақытты «Таңертеңгі», «Күндізгі», «Кешкі», «Түнгі» сөздеріне сәйкес уақыттың тұсына жазады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтар |
денсаулық, достық және айналадағыларға қамқорлық көрсету |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Р.Л Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы (2 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі: 1.Сәлемдесу. 2.Оқушыларды түгендеу. Психологиялық ахуал орнату. «Сәлем, сәлем» |
Оқушылар сабаққа назар аударады.
Оқушылар әуенмен сәлемдеседі. |
|
https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы ( 5 мин) 10 мин |
Үй тапсырмасын тексеру № 9, 103- бет Отбасы мүшелерінің туған күнін, айын және жасын кестеге жаз. «Ой қозғау» Суреттегі сағатқа қара. Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп тұр? Минуттық тілі ше? Сағат қанша? Сурет бойынша сұрақтар құрастыр. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау
1-тапсырма Ұжымдық жұмыс «Орбита» әдісі Сурет бойынша тура пікірді белгілеп көрсет. Сағаттар бойынша уақытты анықтап, жаз. ЕББҚ Сағаттар бойынша уақытты жаз. Талқылау сұрақтары 1.Сағаттың қандай тілдері болады? |
Отбасы мүшелерінің туған күнін, айын және жасын кесте жазады
Сағаттық, минуттық тілінің қай санды көрсетіп тұрғанын айтады Сурет бойынша сұрақтар құрастырады 1. тура пікірді белгілеп көрсетеді 2.бірінші сағат бойынша уақытты жазады 3.екінші сағат бойынша уақытты жазады 4.үшінші сағат бойынша уақытты жазады Сұраққа жауап береді |
Дескриптор: -кестені толтырады (1б) Мадақтау Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: - тура пікірді белгілеп көрсетеді(1б) -бірінші сағат бойынша уақытты жазады(1б) - екінші сағат бойынша уақытты жазады(1б) -үшінші сағат бойынша уақытты жазады(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Оқулық №1, 104 бет Таратпа қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
9 мин Сергіту сәті 2 минут |
2 – тапсырма Жұптық жұмыс «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі Электронды сағатта көрсетілген уақытты «Таңертеңгі», «Күндізгі», «Кешкі», «Түнгі» сөздеріне сәйкес уақыттың тұсына жаз. ЕББҚ Сағаттар бойынша уақытты жаз. Талқылау сұрақтары 1.Сағаттың қандай тілдері болады? «Көңіл күй» Бейнекөрініс ұсынылады |
1. таңертеңгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді 2.күндізгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді 3.кешкі уақытты сөзімен сәйкестендіреді 4.түнгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді Сұраққа жауап береді Балалар жаттығу жасайды |
Баскетбол доптарымен бағалау (жауабына қарай) Дескриптор: -таңертеңгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді(1б) -күндізгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді(1б) -кешкі уақытты сөзімен сәйкестендіреді(1б) - түнгі уақытты сөзімен сәйкестендіреді(1б) Дескриптор: -тапсырманы орындайды |
Таратпа қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 10 мин |
3 – тапсырма Жеке жұмыс «Орбита» әдісі Өрнектер құр. Өрнектердің мәнін есепте. 94 – 55 + 17 = 39 + 17 = 56 72 – 55 + 61 = 17 + 61 = 78 ЕББҚ Тапсырманы орындауда қолдау көрсету Талқылау сұрақтары 1.Сағаттың қандай тілдері болады? |
1. өрнек құрып,мәнін есептейді Сұрақтарға жауап береді |
«Комментарий» арқылы Дескриптор: -өрнек құрып,мәнін есептейді(1б) |
Оқулық №7, 105 бет Дәптер қаламсап |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 7 мин |
«Баскетбол» әдісі (Бағалау) Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10 доп) Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:
Математика
Бөлімі:
Менің мектебім
Күні:
Педагогтің
аты-жөні:
Сынып:
2
Қатысқандар саны: Қатыспағандар
саны:
Сабақтың тақырыбы
Сағаттың көмегімен уақытты анықтау
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары
2.1.3.5. Циферблат
бойынша
уақытты
анықтау:
сағат
және минут.
Сабақтың
мақсаты
Сағаттар бойынша уақытты анықтап,
жазады
Электронды сағатта көрсетілген уақытты «Таңертеңгі»,
«Күндізгі», «Кешкі», «Түнгі» сөздеріне сәйкес уақыттың тұсына
жазады
Құндылықтар
денсаулық, достық және
айналадағыларға қамқорлық
көрсету
Р.Л Сабақ
барысы Сабақтың
кезеңі/уақыты
Педагогтің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Сабақтың басы (2
мин)
Ұйымдастыру кезеңі:
1.Сәлемдесу.
2.Оқушыларды түгендеу.
Психологиялық ахуал
орнату.
«Сәлем,
сәлем»
Оқушылар сабаққа назар
аударады.
Оқушылар әуенмен
сәлемдеседі. https://www.youtube.com/watch?v=qM2j9lq_pEw Сабақтың ортасы ( 5
мин)
10 мин
Үй тапсырмасын
тексеру №
9, 103- бет
Отбасы мүшелерінің туған күнін, айын және жасын кестеге
жаз.
«Ой қозғау»
Суреттегі сағатқа қара.
Сағаттың сағаттық тілі нақты қай санды көрсетіп
тұр?
Минуттық тілі ше? Сағат
қанша?
Сурет бойынша сұрақтар
құрастыр.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
хабарлау
1-тапсырма
Ұжымдық жұмыс
«Орбита» әдісі
Сурет бойынша тура пікірді белгілеп
көрсет.
Сағаттар бойынша уақытты анықтап,
жаз. ЕББҚ
Сағаттар бойынша уақытты
жаз. Талқылау
сұрақтары
1.Сағаттың қандай тілдері болады?
Отбасы мүшелерінің туған күнін, айын және жасын кесте
жазады
Сағаттық, минуттық тілінің қай санды көрсетіп тұрғанын
айтады Сурет бойынша сұрақтар
құрастырады 1. тура пікірді
белгілеп көрсетеді 2.бірінші сағат бойынша
уақытты жазады 3.екінші сағат бойынша
уақытты жазады 4.үшінші сағат бойынша
уақытты жазады
Сұраққа жауап береді
Дескриптор:
-кестені толтырады (1б) Мадақтау Баскетбол
доптарымен
бағалау (жауабына қарай)
Дескриптор: - тура пікірді белгілеп
көрсетеді(1б) -бірінші сағат бойынша
уақытты жазады(1б) - екінші сағат бойынша
уақытты жазады(1б) -үшінші сағат бойынша
уақытты жазады(1б) Дескриптор:
-тапсырманы
орындайды Оқулық №1, 104
бет Таратпа
қаламсап 9
мин Сергіту
сәті
2 минут 2 – тапсырма Жұптық
жұмыс «Ойлан, жұптас,
бөліс» әдісі Электронды сағатта
көрсетілген уақытты «Таңертеңгі»,
«Күндізгі», «Кешкі», «Түнгі» сөздеріне сәйкес уақыттың тұсына
жаз. ЕББҚ
Сағаттар бойынша уақытты
жаз. Талқылау
сұрақтары 1.Сағаттың қандай
тілдері болады? «Көңіл
күй»
Бейнекөрініс
ұсынылады 1. таңертеңгі уақытты
сөзімен сәйкестендіреді 2.күндізгі уақытты
сөзімен сәйкестендіреді 3.кешкі уақытты сөзімен
сәйкестендіреді 4.түнгі уақытты сөзімен
сәйкестендіреді Сұраққа жауап
береді
Балалар жаттығу жасайды Баскетбол
доптарымен бағалау (жауабына
қарай) Дескриптор: -таңертеңгі уақытты
сөзімен сәйкестендіреді(1б) -күндізгі уақытты
сөзімен сәйкестендіреді(1б) -кешкі уақытты сөзімен
сәйкестендіреді(1б) -
түнгі
уақытты сөзімен сәйкестендіреді(1б) Дескриптор:
-тапсырманы орындайды Таратпа қаламсап Сабақтың
соңы 10 мин 3 – тапсырма Жеке
жұмыс «Орбита»
әдісі Өрнектер
құр. Өрнектердің мәнін
есепте. 94 – 55 + 17 = 39 + 17
= 56 72 – 55 + 61 = 17 + 61
= 78 ЕББҚ Тапсырманы орындауда
қолдау көрсету Талқылау
сұрақтары
1.Сағаттың қандай тілдері болады? 1. өрнек құрып,мәнін
есептейді
Сұрақтарға жауап береді «Комментарий»
арқылы Дескриптор: -өрнек құрып,мәнін
есептейді(1б) Оқулық №7, 105
бет Дәптер
қаламсап Рефлексия
7 мин
«Баскетбол» әдісі
(Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім (9,10
доп) Бүгінгі сабақты
түсіндім, сұрағым бар(7,8 доп)
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













