Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
20.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 2г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін теруде пернетақтаны басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. Мәтіндік редактор не үшін арналған? (Мәтіндік құжаттарды жасау, өңдеу және пішімдеу үшін.) 2. Қандай пернелердің көмегімен пернетақтаны ағылшын тілінен орыс тіліне және керісінше ауыстыруға болады? (Ctrl + Shift, Alt + Shift (сол жақта). 3. Мәтінді жаңа жолдан теруді бастауға қандай перне көмектеседі? (Enter) 4. Егер сіз қателессеңіз, қате таңбаны жоюға қандай пернелер көмектеседі? (Backspace, Delete.) 5. Сөзді немесе мәтіннің бір бөлігін қалай таңдауға болады? - Сіз тұратын ауылдың (қаланың) ерекшеліктері туралы айтып беріңізші. - Сіз жасаған мәтінді компьютерге қалай теріп, сақтай аласыз? - Мәтінді теруге арналған қандай компьютерлік бағдарламаларды білесіз? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді «Менің көңіл-күйім» жаттығуын орныдайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Пернетақтаны жақсы меңгеру үшін сендер мәтіндік редакторда мәтін теруді үйренесіңдер. WordPad мәтіндік редакторымен танысамыз. Мәтіндік редактор – бұл мәтіндік құжаттар құруға, оларды түзетуге , құжаттың мазмұнын экранда қарауға ,оны басып шығаруға мүмкіндік беретін қолданбалы бағдарлама. Мұғалім жаңа материалмен таныстырады, мәтіндік құжатта қалай жұмыс істеу керектігін көрсетеді Жаңа ақпаратпен танысу мақсатында оқулықты оқу. Материалмен танысқаннан кейін топтық талқылау. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Wordpad қосымшасын жүктеудің ретін анықта: а) Стандартты б) Wordpad г) Іске қосу с) Барлық қолданбалар 2-тапсырма. Wordpad құралдарын сәйкестендір.
3-тапсырма. Әрекеттердің дұрыс ретін анықта:
4-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -командалардың дұрыс ретін анықтайды Дескриптор: - сәйкестікті орнатады Дескриптор: -әрекеттердің дұрыс ретін анықтайды - сөйлемді құрастырады; Дескриптор: - блокнотты іске қосады - сөздерді тереді - символдарды тереді - құжатты сақтайды |
Мақтау
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
|
|
||||||||
|
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Қайсысы ыңғайлы: мәтінді қолмен жазу немесе компьютерге теру керек пе? Венн диаграммасымен салыстырыңыз. Ұқсатығы Айырмашылығы
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Мәтін теруде пернетақтаны басқару
ҚМЖ. Мәтін теруде пернетақтаны басқару
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Мәтін және Мультимедиа (ортақ тақырыптары: "Менің туған өлкем", "Жыл мезгілдері") |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
20.11.2024 ж |
|
|
Сынып: 2г,в |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мәтін теруде пернетақтаны басқару |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
Құндылықтарға баулу: |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың барысы 5 мин |
Ұймдастыру кезеңі. 1) Оқушылармен сәлемдесі. 2) Психологиялық тұрғыдан қолайлы атмосфераны құру: - "Егер біз бір-бірімізді тыңдағымыз келсе, бір рет шапалақтаймыз!" - "Егер біз ұйымшыл болғымыз келсе, біз екі рет қошемет көрсетеміз!" - "Егер біз белсенді болғымыз келсе, біз 3 рет қол шапалақтаймыз!" 3) Үй тапсырмасын тексеру Өткен тақырыпты қайталау "Миға шабуыл" әдісі бойынша оқушыларға сұрақтар қойылады. Оқушылар жауаптарын айтады. Сұрақтар: 1. Мәтіндік редактор не үшін арналған? (Мәтіндік құжаттарды жасау, өңдеу және пішімдеу үшін.) 2. Қандай пернелердің көмегімен пернетақтаны ағылшын тілінен орыс тіліне және керісінше ауыстыруға болады? (Ctrl + Shift, Alt + Shift (сол жақта). 3. Мәтінді жаңа жолдан теруді бастауға қандай перне көмектеседі? (Enter) 4. Егер сіз қателессеңіз, қате таңбаны жоюға қандай пернелер көмектеседі? (Backspace, Delete.) 5. Сөзді немесе мәтіннің бір бөлігін қалай таңдауға болады? - Сіз тұратын ауылдың (қаланың) ерекшеліктері туралы айтып беріңізші. - Сіз жасаған мәтінді компьютерге қалай теріп, сақтай аласыз? - Мәтінді теруге арналған қандай компьютерлік бағдарламаларды білесіз? Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтау. |
Сабаққа дайындалады, жұмыс орындарын тексереді «Менің көңіл-күйім» жаттығуын орныдайды Сұрақтарға жауап береді Дескриптор: Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын анықтайды |
Мұғалім оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі бойынша әдісімен бағалайды. «Жарайсың», «Жақсы», «Талпын» |
Оқулық, презентация |
||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Пернетақтаны жақсы меңгеру үшін сендер мәтіндік редакторда мәтін теруді үйренесіңдер. WordPad мәтіндік редакторымен танысамыз. Мәтіндік редактор – бұл мәтіндік құжаттар құруға, оларды түзетуге , құжаттың мазмұнын экранда қарауға ,оны басып шығаруға мүмкіндік беретін қолданбалы бағдарлама. Мұғалім жаңа материалмен таныстырады, мәтіндік құжатта қалай жұмыс істеу керектігін көрсетеді Жаңа ақпаратпен танысу мақсатында оқулықты оқу. Материалмен танысқаннан кейін топтық талқылау. Сергіту сәті Білімді бекіту, жұмыс парағымен жұмыс 1-тапсырма. Жеке жұмыс. Wordpad қосымшасын жүктеудің ретін анықта: а) Стандартты б) Wordpad г) Іске қосу с) Барлық қолданбалар 2-тапсырма. Wordpad құралдарын сәйкестендір.
3-тапсырма. Әрекеттердің дұрыс ретін анықта:
4-тапсырма. Тәжірибелік жұмыс.
|
Мұғалімнің ақпаратын тыңдайды, сұрақтарға жауап береді Сергіту жаттығуларын орындайдыу Дескриптор: -командалардың дұрыс ретін анықтайды Дескриптор: - сәйкестікті орнатады Дескриптор: -әрекеттердің дұрыс ретін анықтайды - сөйлемді құрастырады; Дескриптор: - блокнотты іске қосады - сөздерді тереді - символдарды тереді - құжатты сақтайды |
Мақтау
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
«Жарайсың», «Жақсы», «Талпын»
|
|
||||||||
|
|
Презентация,
Оқулық
Жұмыс парағы
|
|||||||||||
|
Сабақтын соңы 5 мин |
Үй жұмысы: Қайсысы ыңғайлы: мәтінді қолмен жазу немесе компьютерге теру керек пе? Венн диаграммасымен салыстырыңыз. Ұқсатығы Айырмашылығы
Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады Өз жұмысын бағалайды |
Өзін-өзі бағалау |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз















