|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінмен жұмыс істеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастырады |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- заң және өз құқығы мен міндеттерін білу; - басқа адамдардың заңды мүдделерін, құқықтары мен еркіндіктерін құрметтеу; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал
3. Конфет түстері арқылы топқа бөлу
3.«Иә, жоқ» әдісі Әр топқа сұрақтар қойылады. Оқушылар «иә, жоқ» деп жылдам жауап береді. -Shift –бас әріптерді енгізеді -Num Lock –Символдық пернелерді басқарады -Пернетақтада ақпарат енгізілмейді -Пернетақта симуляторы-компьютер пернетақтасында мәтін теруді үйретуге арналған программа -Перне тақтамен тез жұмыс жасаку үшін саусағымызды пернетақтаның үстіне дұрыс қою керек Дескриптор: - Келтірілген мысалдардың дұрыстығын табады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне ақ тілек айтады 3. Конфет түстері арқылы топқа бөлінеді 3. Оқушылар сұрақтардың дұрыстығын тексереді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 5 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді
Жұптық жұмыс 1 -тапсырма «Көршіңізге айтыңыз» «Көршіме айтамын» әдістемесі арқылы жұптарынмен анықтайды
Дескриптор: -Кейіпкерлердің арасында дилог құру үшін блоктарды пайдаланады -Күту командасының маңыздылығын айтады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 2-тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындау
Дескриптор: -Scratch программасын іске қосады -Басқару. Келбет, Оқиғалар блоктарын пайдаланып диолог жүргізуге скрипт құрады Топтық жұмыс 3-тапсырма «Кейс – стади» әдісі арқылы Жұмысты жүргізу үшін бір жағдаят ұсынылады, өз ойларын ортаға салып зерттеу жұмысын жүргізеді.
Дескриптор: -Өз мектебінің тарихын зерттейді -Манолог жазып, сыныптастарына әңгімелейді Сергіту сәті «Балық, құс, аң» Мақсаты: Жүргізуші ойыншылардың жанына барып жаймен ғана «балық, құс, аң» - деп айтып-айтып келеді де, бір ойыншының жанына барған кезде дауысын қаттырақ шығарып: - Балық!(немесе аң, құс) –деп айтып қалады. Сол мезетте ол ойыншы бірден өзі білетін кез-келген балықтың атын айтып үлгеруі керек. Айта алмай қалса, ол ойыннан шығады. Ойын ең соңғы ойыншы қалғанша жалғаса береді EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Түсініп оқып, айтып бер
Дискриптор Монолог, диалог бойынша түсінік қалыптастырады Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «3 таяқша» әдісі Жаңа тақырыпқа байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады. Дескриптор: -жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Смайлик арқылы
От шашу арқылы |
Жұмыс дәптер Ноутбук, оқулық А-4 парақшасы, оқулық Тапсырма |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: Тазалық
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&12оқу. 54-57 беттер |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Мәтінмен жұмыс. 2 сынып
ҚМЖ. Мәтінмен жұмыс. 2 сынып
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Сөзбе-сөз (ортақ тақырыптары: "Менің мектебім", "Менің туған жерім") |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
|
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 2 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Мәтінмен жұмыс істеу |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.4.2.3 кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастыру; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Кейіпкерлер арасында мәтіндік диалог ұйымдастырады |
|||
|
ӘДІЛДІК ПЕН ЖАУАПКЕРШІЛІК ҚҰНДЫЛЫҒЫ |
- заң және өз құқығы мен міндеттерін білу; - басқа адамдардың заңды мүдделерін, құқықтары мен еркіндіктерін құрметтеу; - құқықтық білімді өмірде қолдана білу |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 10 мин |
1.Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық ахуал
3. Конфет түстері арқылы топқа бөлу
3.«Иә, жоқ» әдісі Әр топқа сұрақтар қойылады. Оқушылар «иә, жоқ» деп жылдам жауап береді. -Shift –бас әріптерді енгізеді -Num Lock –Символдық пернелерді басқарады -Пернетақтада ақпарат енгізілмейді -Пернетақта симуляторы-компьютер пернетақтасында мәтін теруді үйретуге арналған программа -Перне тақтамен тез жұмыс жасаку үшін саусағымызды пернетақтаның үстіне дұрыс қою керек Дескриптор: - Келтірілген мысалдардың дұрыстығын табады |
1.Мұғаліммен амандасады. 2. Бір-біріне ақ тілек айтады 3. Конфет түстері арқылы топқа бөлінеді 3. Оқушылар сұрақтардың дұрыстығын тексереді |
ҚБ смайлик әдісі
|
Оқулық «Арман ПВ» Түрлі конфеттер |
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ 7 мин 5 мин 10 мин 3 мин 5 мин |
Жаңа тақырыпты түсіндіреді
Жұптық жұмыс 1 -тапсырма «Көршіңізге айтыңыз» «Көршіме айтамын» әдістемесі арқылы жұптарынмен анықтайды
Дескриптор: -Кейіпкерлердің арасында дилог құру үшін блоктарды пайдаланады -Күту командасының маңыздылығын айтады Жеке жұмыс. Компьютермен жұмыс 2-тапсырма «Ой қозғау» әдісі арқылы тапсырманы орындау
Дескриптор: -Scratch программасын іске қосады -Басқару. Келбет, Оқиғалар блоктарын пайдаланып диолог жүргізуге скрипт құрады Топтық жұмыс 3-тапсырма «Кейс – стади» әдісі арқылы Жұмысты жүргізу үшін бір жағдаят ұсынылады, өз ойларын ортаға салып зерттеу жұмысын жүргізеді.
Дескриптор: -Өз мектебінің тарихын зерттейді -Манолог жазып, сыныптастарына әңгімелейді Сергіту сәті «Балық, құс, аң» Мақсаты: Жүргізуші ойыншылардың жанына барып жаймен ғана «балық, құс, аң» - деп айтып-айтып келеді де, бір ойыншының жанына барған кезде дауысын қаттырақ шығарып: - Балық!(немесе аң, құс) –деп айтып қалады. Сол мезетте ол ойыншы бірден өзі білетін кез-келген балықтың атын айтып үлгеруі керек. Айта алмай қалса, ол ойыннан шығады. Ойын ең соңғы ойыншы қалғанша жалғаса береді EБҚЕ бар балалар үшін тапсырма Түсініп оқып, айтып бер
Дискриптор Монолог, диалог бойынша түсінік қалыптастырады Сабақты қорытындылау. 4-тапсырма «3 таяқша» әдісі Жаңа тақырыпқа байланысты 1 сұрақ 1 жауап 1 идея әр топ даярлап, көпшілікке салады. Дескриптор: -жаңа тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді |
1-тапсырманы орындайды 2-тапсырманы орындайды 3-тапсырманы орындайды Сергіту сәтін жасайды Тапсырманы орындайды 4-тапсырманы орындайды |
ҚБ «Жарайсыңда» «бәрекелді» «керемет» Коментарий арқылы бірін-бірі бағалау Бас бармақ арқылы бірін –бірі бағалайды Смайлик арқылы
От шашу арқылы |
Жұмыс дәптер Ноутбук, оқулық А-4 парақшасы, оқулық Тапсырма |
|
Сабақтың соңы 5 мин |
2.Кері байланыс: Тазалық
|
Өзін-өзі бағалау. |
|
Слайд/плакат |
|
Үй тапсырмасы |
&12оқу. 54-57 беттер |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз





























