|
Пәні:қазақ тілі Ортақ тақырып: Менің туған өлкем Күні: 11.12.18 Сынып: 2 «В» |
Мектеп: Қ.Нұрғалиев атындағы №43 мектеп-лицейі Мұғалімнің аты-жөні: Дүйсенова Гүлсаян Дүйсенқызы Қатысқандар саны:22 |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы: |
Өлең құрастырып, каллиграмма жасаймын / Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаты |
2.3.7.1 Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтау. 2.1.2.1Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.1.4.1 Тірек сөздерді қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме құрау 2.3.1.1 Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу 2.1.3.1 Күнделікті өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара сұхбаттасу |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қою арқылы анықтап қолданады; Оқушылардың басым бөлігі: Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазады Кейбір оқушылар: Орны ауысқан сөздерді дұрыс орналастырып, мәтін шығатындай етіп жазады |
|||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Тірек сөздерді пайдаланып өлең құрастырады. |
|||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар орындай алады: Сөйлемдегі сөздердің байланысын сұрақ қойып таба алады. Сабақта диалог/жазу үшін пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Жыл мезгілі бойынша әңгіме құрастыру Жазу. Орны ауысқан сөздерді дұрыс орналастырып, мәтін шығатындай етіп жазады |
|||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
АКТ |
|||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік Ел"жалпыұлттық идеясының құндылықтары аясындағы оқушыларлдың үйренген сөздерін күндлелікті өмірде қолдануға үйрету, сауатты түсініп оқуға, ойын еркін жеткізе білуге, ой қорытуға бағыттау; табиғатты қастерлеуге, Отанын қорғауға, сүюге тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||
|
Пән аралық байланыс |
Көркем жазу,әдебиеттік оқу |
|||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
Сөйлемдегі сөздердің байланысы |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың Жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру Аспанға қарап, ай көрдік Төменге қарап, жер көрдік Айнала қарап бәріміз Егеменді ел көрдік. Мақсатымыз-білім алу Міндетіміз- еңбектену. Сыныптың ұраны: «Көп білгің келсе, ерінбей өзің ізден!» Негізігі сөз: өзі |
Шаттық шеңбері |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 2.1.2.1Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау 2.3.7.1 Сөйлем түрлерінің айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте,сұрақ белгісі,леп белгісі)қолдану. 2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.1.1 Мұғалімнің көмегімен жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін құрап жазу |
1 тапсырма (МК;Ұ;Ө;Қ)
Бейбіт үйге келді. Анасы баласының үсті- басын көріп кейіді. Кейіді- өкпеледі, ренжіді ҚБ «бағдаршам» 2 тапсырма
ҚБ «бас бармақ» 3 тапсырма
ҚБ «екі жұлдыз,бір тілек» Сергіту сәті Бойды сергек тік ұста, Емін-еркін тыныста. Оң қолыңды соз алға, Қол ұшына қара да, Үшбұрыш сыз ауа да, Сол қол босқа тұрмасын Шеңбер жасап тынбасын. 3 тапсырма ҚБ «үш шапалақ» 4 тапсырма Сурет бойынша каллиграмма жасау ҚБ «екі жұлдыз,бір тілек» Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің байланысын тап 1.Жаңбыр көп жауады. 2.Тамшылар жерге тамады. 3. Балалар қыста аққала жасады. |
Оқулық Жұппен,дәптермен жұмыс Топпен жұмыс Оқулық, түсіндірме жұмыс Жұптар бірін-бірі тексереді Топпен жұмыс ҚБ тапсырмасы |
||||||||||||||||||
|
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырасыз? |
Бағалау - оқушылардың материалдың меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Рефлексия «Бағдаршам» |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезендері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі(оқыту туралы да оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2. Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|
|||||||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің байланысын тап 1.Жаңбыр көп жауады. 2.Тамшылар жерге тамады. 3. Балалар қыста аққала жасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің байланысын тап 1.Жаңбыр көп жауады. 2.Тамшылар жерге тамады. 3. Балалар қыста аққала жасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің байланысын тап 1.Жаңбыр көп жауады. 2.Тамшылар жерге тамады. 3. Балалар қыста аққала жасады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің байланысын тап 1.Жаңбыр көп жауады. 2.Тамшылар жерге тамады. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Пәні:қазақ
тілі
Ортақ тақырып: Менің туған
өлкем
Күні: 11.12.18 Сынып: 2
«В»
Мектеп: Қ.Нұрғалиев
атындағы №43 мектеп-лицейі
Мұғалімнің
аты-жөні: Дүйсенова Гүлсаян
Дүйсенқызы
Қатысқандар
саны:22 Сабақ
тақырыбы: Өлең құрастырып, каллиграмма
жасаймын / Сөйлемдегі сөздердің
байланысы Оқу
мақсаты 2.3.7.1 Сөйлемдегі сөздердің
байланысын сұрақ қою арқылы анықтау. 2.1.2.1Мәтіннің тақырыбы мен
тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау 2.1.4.1 Тірек сөздерді
қатыстыра отырып,берілген тақырып бойынша әңгіме
құрау 2.3.1.1 Мұғалімнің көмегімен
жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу
мәтіндерін құрап жазу 2.1.3.1 Күнделікті
өмірде кездесетін жағдаяттарға байланысты өзара
сұхбаттасу Сабақ
мақсаттары Барлық
оқушылар Сөйлемдегі сөздердің
байланысын сұрақ қою арқылы анықтап
қолданады; Оқушылардың басым
бөлігі: Мұғалімнің көмегімен жеке
сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу мәтіндерін
құрап жазады Кейбір
оқушылар: Орны ауысқан сөздерді дұрыс
орналастырып, мәтін шығатындай етіп
жазады Бағалау
критерийлері Тірек сөздерді пайдаланып өлең
құрастырады. Тілдік
мақсаттар: Оқушылар орындай
алады: Сөйлемдегі сөздердің
байланысын сұрақ қойып таба алады. Сабақта диалог/жазу үшін
пайдаланылатын сөйлемдер. Талқылау. Жыл мезгілі бойынша әңгіме
құрастыру Жазу. Орны ауысқан
сөздерді дұрыс орналастырып, мәтін шығатындай етіп
жазады Ресурстар АКТ Құндылықтарды
дарыту «Мәңгілік
Ел"жалпыұлттық идеясының құндылықтары аясындағы оқушыларлдың
үйренген сөздерін күндлелікті өмірде қолдануға үйрету, сауатты
түсініп оқуға, ойын еркін жеткізе білуге, ой қорытуға бағыттау;
табиғатты қастерлеуге, Отанын қорғауға, сүюге
тәрбиелеу. Пән аралық
байланыс Көркем жазу,әдебиеттік
оқу Бастапқы
білім Сөйлемдегі сөздердің
байланысы Сабақ
барысы
Сабақтың
Жоспарланған кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет Ресурстар
Сабақтың
басы
Психологиялық ахуал
қалыптастыру Аспанға қарап, ай
көрдік Төменге қарап, жер
көрдік Айнала қарап
бәріміз Егеменді ел
көрдік. Мақсатымыз-білім
алу Міндетіміз-
еңбектену. Сыныптың ұраны: «Көп білгің
келсе, ерінбей өзің
ізден!» Негізігі сөз:
өзі Шаттық
шеңбері Сабақтың
ортасы 2.1.2.1Мәтіннің тақырыбы мен
тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын
болжау 2.3.7.1 Сөйлем түрлерінің
айтылу мақсатына сәйкес тыныс белгілерін (нүкте,сұрақ белгісі,леп
белгісі)қолдану. 2.2.4.1 Мұғалімнің көмегімен
мәтіннің тақырыбы мен негізгі ойды анықтау 2.3.1.1 Мұғалімнің көмегімен
жеке сурет/сюжетті суреттер арқылы шағын сипаттау/әңгімелеу
мәтіндерін құрап жазу 1 тапсырма
(МК;Ұ;Ө;Қ) Бағалау
критерийі Дескриптор -Мәтінді
оқу -Мәтіннің негізгі идеясын
анықтау -Мәтінге ат
қою -Өз көзқарастарын
білдіру - Мәтінді түсініп
оқиды -Мәтіннің не туралы екенін
анықтайды -Мәтінге ат
қояды -Мәтіндегі қарамен жазылған
сөйлемдегі сөздердің байланысын
табады. -Өз қорытындысын
жасайды.
Бейбіт үйге келді. Анасы
баласының үсті- басын көріп кейіді.
Кейіді- өкпеледі,
ренжіді
ҚБ
«бағдаршам»
2
тапсырма Бағалау
критерийі Дескриптор - Сөйлемдегі сөздерге сұрақ
қою арқылы байланысын табу - сөздердің байланысын сызба
арқылы көрсету -Сөйлемдегі сөздерге сұрақ қою
арқылы байланысын таба алады -сөздердің байланысын сызба
арқылы көрсете алады
ҚБ «бас
бармақ»
3
тапсырма Бағалау
критерийі Дескриптор -Суреттің көмегімен өлең
құрастыру. -Лепті сөйлемдерді
табу - Суреттерді пайдаланып
каллиграмма жасай алады -Суреттер бойынша лепті
сөйлемдер жасай алады.
ҚБ «екі жұлдыз,бір
тілек»
Сергіту
сәті
Бойды сергек тік
ұста,
Емін-еркін
тыныста.
Оң қолыңды соз
алға,
Қол ұшына қара
да,
Үшбұрыш сыз ауа
да,
Сол қол босқа
тұрмасын
Шеңбер жасап
тынбасын.
3
тапсырма
ҚБ «үш
шапалақ»
4
тапсырма
Сурет бойынша каллиграмма
жасау
ҚБ «екі жұлдыз,бір
тілек»
Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап
1.Жаңбыр көп
жауады.
2.Тамшылар жерге
тамады. 3. Балалар қыста аққала
жасады. Оқулық Жұппен,дәптермен
жұмыс Топпен
жұмыс Оқулық, түсіндірме
жұмыс Жұптар бірін-бірі
тексереді Топпен
жұмыс ҚБ
тапсырмасы Саралау- оқушыларға қалай
көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға
қандай міндет қоюды жоспарлап
отырасыз? Бағалау - оқушылардың
материалдың меңгеру деңгейін қалай тексеруді
жоспарлайсыз? Рефлексия «Бағдаршам» Сабақ бойынша
рефлексия Сабақ мақсаттары /оқу
мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол
жеткізді ме? Жеткізбесе
неліктен? Сабақта саралау дұрыс
жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезендері
сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай
ауытқулар болды, неліктен? Бұл бөлімді сабақ туралы өз
пікіріңізді пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда
берілген сұрақтарға жауап беріңіз. Жалпы
баға Сабақтың жақсы өткен екі
аспектісі(оқыту туралы да оқу туралы да
ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал
ете алады (оқыту туралы да оқу туралы да
ойланыңыз)? 1: 2. Сабақ барысында сынып
туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік / қиындықтары туралы
нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу
қажет? Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап 1.Жаңбыр көп
жауады. 2.Тамшылар жерге
тамады. 3. Балалар қыста аққала
жасады. Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап 1.Жаңбыр көп
жауады. 2.Тамшылар жерге
тамады. 3. Балалар қыста аққала
жасады. Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап 1.Жаңбыр көп
жауады. 2.Тамшылар жерге
тамады. 3. Балалар қыста аққала
жасады. Тапсырма:сөйлемдегі сөздердің
байланысын тап 1.Жаңбыр көп
жауады. 2.Тамшылар жерге
тамады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













