Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқар Серік Ишанқұлұлы |
||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.3. Х ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Х ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут
|
Сәлеметсің бе? 6-сыныптың Қазақстан тарихы пәніне қош келдіңіздер! Сабағымыздың тақырыбы: Наймандар, керейіттер, жалайырлар Бүгін сабақта: Сенің білетінің: ХІІ-ХІІІ ғасырдың басындағы наймандар, керейіттер, жалайырлар мемлекеті Сенің меңгеретінің: - ХІІ ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктері; -Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтары және олардың көршілері; - Мемлекеттердің құрылымы, ұқсастықтары |
«Сократтық диалог» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. 1 балл Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. |
«Сократтық диалог» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. 1 балл
|
Оқулық Көрнекіліктер Карта Фотосуреттер |
|
|
Жаңа сабақ 10 минут |
Видео материалға назар аударайық! 1-тапсырма: Кестемен жұмыс Кестемен жұмыс жасап, мекендеген жерін, орталықтарын, билеушісін анықтайды |
Оқушылар кері байланыс беріп отырады. Жаңа тақырыппен танысады, видеоматериалды көріп, өз ойларын ортаға салады. Термин сөздермен танысады. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. Дескриптор: Кестемен жұмыс жасап, мекендеген жерін, орталықтарын, билеушісін анықтайды |
Оқулық Көрнекіліктер Карта Фотосуреттер Қарахан мемлекеті. Бейнематериал Bilimland.kz Білім беру платформасы
|
|
|
10 минут
10 минут 5 минут |
2- тапсырма: Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтарын, олардың көршілерін анықта. Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтарын, олардың көршілерін анықта. Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Дескриптор: Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы «Мектеп» баспасы 2018 Авторлары: Омарбеков Т., Хабижанова Г., Қартаева Т., Ноғайбаева М. |
|
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Сәйкестендіру. Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастықтарын анықтау |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Мұғалім мен оқушы арасында үнемі кері байланыс жүреді. Дескриптор: Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастығын сәйкестендіреді
|
оқулық дәптер презентация |
|
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Дескриптор: Білім алушы - Өз ойыңызды жазыңыз; - Болжам жасаңыз; - Дәлел келтіріңіз. |
Көрнекіліктер |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ Наймандар керейіттер, жалайырлар
ҚМЖ Наймандар керейіттер, жалайырлар
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Асқар Серік Ишанқұлұлы |
||||
|
Күні: |
22.11.2024 |
||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.3. Х ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
Сабақтың мақсаты |
Х ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктерін түсіндіріп, олардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау |
||||
|
|
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ /уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Ұйымдастыру 5 минут
|
Сәлеметсің бе? 6-сыныптың Қазақстан тарихы пәніне қош келдіңіздер! Сабағымыздың тақырыбы: Наймандар, керейіттер, жалайырлар Бүгін сабақта: Сенің білетінің: ХІІ-ХІІІ ғасырдың басындағы наймандар, керейіттер, жалайырлар мемлекеті Сенің меңгеретінің: - ХІІ ғасырдың ортасы – ХІІІ ғасырдың басындағы мемлекеттердің даму ерекшеліктері; -Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтары және олардың көршілері; - Мемлекеттердің құрылымы, ұқсастықтары |
«Сократтық диалог» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. 1 балл Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. |
«Сократтық диалог» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. 1 балл
|
Оқулық Көрнекіліктер Карта Фотосуреттер |
|
|
Жаңа сабақ 10 минут |
Видео материалға назар аударайық! 1-тапсырма: Кестемен жұмыс Кестемен жұмыс жасап, мекендеген жерін, орталықтарын, билеушісін анықтайды |
Оқушылар кері байланыс беріп отырады. Жаңа тақырыппен танысады, видеоматериалды көріп, өз ойларын ортаға салады. Термин сөздермен танысады. |
Мұғалім мен оқушы арасында кері байланыс жүреді. Дескриптор: Кестемен жұмыс жасап, мекендеген жерін, орталықтарын, билеушісін анықтайды |
Оқулық Көрнекіліктер Карта Фотосуреттер Қарахан мемлекеті. Бейнематериал Bilimland.kz Білім беру платформасы
|
|
|
10 минут
10 минут 5 минут |
2- тапсырма: Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтарын, олардың көршілерін анықта. Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Наймандар, керейіттер, жалайырлардың қоныстану аймақтарын, олардың көршілерін анықта. Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Дескриптор: Картамен жұмыс жасап, көршілес орналасқан мемлекеттерді картадан көрсетеді |
Орта ғасырлардағы Қазақстан тарихы «Мектеп» баспасы 2018 Авторлары: Омарбеков Т., Хабижанова Г., Қартаева Т., Ноғайбаева М. |
|
|
Сабақты бекіту 5 минут |
Сәйкестендіру. Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастықтарын анықтау |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Мұғалім мен оқушы арасында үнемі кері байланыс жүреді. Дескриптор: Мемлекеттердің құрылымын, ұқсастығын сәйкестендіреді
|
оқулық дәптер презентация |
|
|
Кері байланыс |
|
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады
|
Дескриптор: Білім алушы - Өз ойыңызды жазыңыз; - Болжам жасаңыз; - Дәлел келтіріңіз. |
Көрнекіліктер |
|
шағым қалдыра аласыз














