Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялар мен процедуралардың мағынасы, олардың айырмашылықтары туралы түсінік беру. Функциялар мен процедураларды бағдарламада тиімді қолдана білу дағдыларын дамыту. Бағдарламалау тілінде функциялар мен процедураларды дұрыс жазу және қолдану бойынша практикалық тапсырмалар орындау арқылы білік пен дағдыларды қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Жұмысқа психологиялық көзқарас қалыптастыру. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Білімді өзектендіру Cұрақтарға жауап беру:
|
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Компьютерде практикалық жұмысты орындау Оқушылар қиындық деңгейіне байланысты тапсырмаларды таңдайды Тапсырма 1. Соманы есептеу. А, В, C, D бүтін сандар берілген, (1<a, b, c, D<103). Осы сандардың қайсысы ең кіші? A және B, c және d арасындағы сандардың қосындысын табыңыз. Тапсырма 2. Факториал Факториалды есептеу бағдарламасын жазыңыз! (0<K<20). К!=1*2*…*(K-1)*K Білімді бекіту. 1-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жыл кібісе жыл» екенін анықтау үшін бағдарлама жазылды. Оның жолдары орнымен ауысып кетті. Бағдарламаны дұрыс репен жаз.
2-тапсырма. Санның цифрларының қосындысын есептептейтін бағдарлама коды берілген. Оның жолдары орнымен ауысып кеткен. Бағдарламаны дұрыс ретпен құрастыр
3-тапсырма. Функцияның атын, аргументтер санын және бағдарламаның орындалу нәтижесін жаз: а) Функция аты:________ б) Бағдарламаның орындалу нәтижесі:_________
|
Функцияларды қолданып, есептерді шығарады Дескриптор: - бағдарламаны дұрыс ретпен жазады
Дескриптор: - функцияны қолданып, программа жазады
Дескрипторлар: - бағдарламаны дұрыс ретпен жазады
Дескрипторлар: -функция санын жазады - нәтижені жазады Дескрипторлар: - функцияны қолданып, программа жазады |
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
|
Презентация оқулық
Жұмыс парағы:
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Бағдарламалаудағы процедуралармен салыстырғанда функцияның мақсаты мен қолданылуын бағалаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау
|
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Пайдаланушы функциялары мен процедуралары
ҚМЖ. Пайдаланушы функциялары мен процедуралары
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Алгоритмдеу және программалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Пайдаланушы функциялары мен процедуралары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.5.1.1 функциялар мен процедураларды пайдаланып бағдарламалау тілінде код жазу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Функциялар мен процедуралардың мағынасы, олардың айырмашылықтары туралы түсінік беру. Функциялар мен процедураларды бағдарламада тиімді қолдана білу дағдыларын дамыту. Бағдарламалау тілінде функциялар мен процедураларды дұрыс жазу және қолдану бойынша практикалық тапсырмалар орындау арқылы білік пен дағдыларды қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. Жұмысқа психологиялық көзқарас қалыптастыру. Оқушылардың зейінін шоғырландыру. Білімді өзектендіру Cұрақтарға жауап беру:
|
Балалар сабаққа дайындалады.
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 35 мин |
Жаңа материалды меңгеру Компьютерде практикалық жұмысты орындау Оқушылар қиындық деңгейіне байланысты тапсырмаларды таңдайды Тапсырма 1. Соманы есептеу. А, В, C, D бүтін сандар берілген, (1<a, b, c, D<103). Осы сандардың қайсысы ең кіші? A және B, c және d арасындағы сандардың қосындысын табыңыз. Тапсырма 2. Факториал Факториалды есептеу бағдарламасын жазыңыз! (0<K<20). К!=1*2*…*(K-1)*K Білімді бекіту. 1-тапсырма. Жеке жұмыс. «Жыл кібісе жыл» екенін анықтау үшін бағдарлама жазылды. Оның жолдары орнымен ауысып кетті. Бағдарламаны дұрыс репен жаз.
2-тапсырма. Санның цифрларының қосындысын есептептейтін бағдарлама коды берілген. Оның жолдары орнымен ауысып кеткен. Бағдарламаны дұрыс ретпен құрастыр
3-тапсырма. Функцияның атын, аргументтер санын және бағдарламаның орындалу нәтижесін жаз: а) Функция аты:________ б) Бағдарламаның орындалу нәтижесі:_________
|
Функцияларды қолданып, есептерді шығарады Дескриптор: - бағдарламаны дұрыс ретпен жазады
Дескриптор: - функцияны қолданып, программа жазады
Дескрипторлар: - бағдарламаны дұрыс ретпен жазады
Дескрипторлар: -функция санын жазады - нәтижені жазады Дескрипторлар: - функцияны қолданып, программа жазады |
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
2 балл
|
Презентация оқулық
Жұмыс парағы:
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 мин |
Үй тапсырмасы: Бағдарламалаудағы процедуралармен салыстырғанда функцияның мақсаты мен қолданылуын бағалаңыз. Рефлексия.
|
Үй тапсырмасын жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Өзін өзі бағалау
|
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз















