Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
|
Бөлім: |
ІІ бөлім: Қазақтың Қанышы |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Кашкеева Алуа Адилкадировна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің жанрлық ерекшелігі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын анықтай алады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 8 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Айна» Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Миға шабуыл 1.Роман-эсседе кім туралы жазылған? (ЕББҚ оқушыға) 2. Қаныш қай өңірде туып-өскен? 3.Неліктен бұл шығарма «роман-эссе» деп аталған? 4. Ғалымның аты не себепті бірнеше елмен байланысты? 1-тапсырма Топтық жұмыс Басты кейіпкер – Қаныш Сәтбаевтың роман-эсседе көрсетілген еңбектерін бірнеше бағытта талдаңдар 1-топ: Қаныштың геологиялық зерттеу еңбектері 2-топ: Қаныштың тарихи еңбектері 3-топ: Қаныштың мәдени бағыттағы еңбектері 2-тапсырма Роман-эссенің жанрлық табиғатына байланысты ерекшеліктерін айтып беріңдер. Романдағы деректілік туралы өз ойларыңды талдау түрінде дайындаңдар.
3-тапсырма «Қаныш Сәтбаев» шығармасының роман-эссе жанрында жазылғандығын дәлелдейтін 3 аргументтен келтіріңіз.
роман
Қаныш Сәтбаев шығармасы
Эссе
Үйге: 5-тапсырма Рефлексия
|
Психологиялық ахуал «Айна» Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.
Басты кейіпкер – Қаныш Сәтбаевтың роман-эсседе көрсетілген еңбектерін бірнеше бағытта талдайды.
Роман-эссенің жанрлық табиғатына байланысты ерекшеліктерін айтып береді. Романдағы деректілік туралы өз ойларын талдап көрсетеді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -еңбектеріне талдау жасайды, -құндылығын ашып көрсетеді.
Дескриптор Білім алушы -шығарманың жанрлық еркшеліктерін көрсетеді, -романдағы деректілікке мысал келтіреді, -өз пікірін білдіреді.
Дескриптор Білім алушы -романға тән белгілерді анықтайды; -эссеге тән белгілерді анықтайды; - мысалдармен дәлелдейді.
От шашу» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 10-сынып
ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің жанрлық ерекшелігі
ҚМЖ. «Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің жанрлық ерекшелігі
Бекітемін__________ Қысқа мерзімді жоспар Қазақ әдебиеті 2-сабақ
|
Бөлім: |
ІІ бөлім: Қазақтың Қанышы |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
Кашкеева Алуа Адилкадировна |
|||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесінің жанрлық ерекшелігі |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1 әдеби шығарманың жанрлық табиғатын тану |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Әдеби шығарманың жанрлық табиғатын анықтай алады. |
|||||||||||||||||
|
Құндылықтарға баулу |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 7 минут Сабақтың ортасы 15 минут 10 минут 8 минут
Сабақтың аяқталуы 5 минут |
1.Сәлемдесу 2. Психологиялық ахуал «Айна» Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, бағалау критерийлері айтылады. Миға шабуыл 1.Роман-эсседе кім туралы жазылған? (ЕББҚ оқушыға) 2. Қаныш қай өңірде туып-өскен? 3.Неліктен бұл шығарма «роман-эссе» деп аталған? 4. Ғалымның аты не себепті бірнеше елмен байланысты? 1-тапсырма Топтық жұмыс Басты кейіпкер – Қаныш Сәтбаевтың роман-эсседе көрсетілген еңбектерін бірнеше бағытта талдаңдар 1-топ: Қаныштың геологиялық зерттеу еңбектері 2-топ: Қаныштың тарихи еңбектері 3-топ: Қаныштың мәдени бағыттағы еңбектері 2-тапсырма Роман-эссенің жанрлық табиғатына байланысты ерекшеліктерін айтып беріңдер. Романдағы деректілік туралы өз ойларыңды талдау түрінде дайындаңдар.
3-тапсырма «Қаныш Сәтбаев» шығармасының роман-эссе жанрында жазылғандығын дәлелдейтін 3 аргументтен келтіріңіз.
роман
Қаныш Сәтбаев шығармасы
Эссе
Үйге: 5-тапсырма Рефлексия
|
Психологиялық ахуал «Айна» Оқушылар жұптасып, бір-біріне қарама-қарсы тұрады (немесе партада отырып та болады). Олардың біреуі қолдарымен, аяқтарымен, денесімен, бет-әлпетімен әртүрлі қимылдар жасайды, ал екінші оқушы оларды айна секілді қайталайды: оңды сол қылады, солды оң жасайды. Бір минуттан кейін оқушылар рөлдерімен алмасады.
Басты кейіпкер – Қаныш Сәтбаевтың роман-эсседе көрсетілген еңбектерін бірнеше бағытта талдайды.
Роман-эссенің жанрлық табиғатына байланысты ерекшеліктерін айтып береді. Романдағы деректілік туралы өз ойларын талдап көрсетеді.
|
Ауызша мадақтау Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -еңбектеріне талдау жасайды, -құндылығын ашып көрсетеді.
Дескриптор Білім алушы -шығарманың жанрлық еркшеліктерін көрсетеді, -романдағы деректілікке мысал келтіреді, -өз пікірін білдіреді.
Дескриптор Білім алушы -романға тән белгілерді анықтайды; -эссеге тән белгілерді анықтайды; - мысалдармен дәлелдейді.
От шашу» әдісі арқылы бағалау
|
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
Қалыптастырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 10-сынып
ОҚЫТУДАҒЫ ЖАҢА ӘДІС-ТӘСІЛДЕР ҚОРЖЫНЫНАН ЕСБОСЫН НАҒИША ҚОЖАҚ ҚЫЗЫ
Оқулық 10-сынып «Атамұра» баспасы 2019жыл
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















