|
Бөлім: |
6.3 Біртұтас қазақ мемлекетінің құрылуы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амангельдиева А |
|||||
|
Күні: |
26.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығының құрылуы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.9 Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау; 6.2.3.4 М.Х.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің маңыздылығын түсіндіру 6.3.1.10 қазақ хандарының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығының құрылуының алғышарттарын біледі. Қазақ хандығының қалыптасуындағы қазақ хандарының рөліне баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушылармен сәлемдесіп, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырып, сыныпты түгендеймін. Түстер арқылы топқа бөлемін. Үй тапсырмасы «Umapalata» Бағдарламасы арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және өткен тақырып бойынша білімдерін бағалау
|
«Umapalata» Бағдарламасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді |
Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 3 ұпайдан |
Ақпараттық білім ресурстары орталығы. |
||
|
Жаңа тақырып 8 минут 6 минут |
II. Мұғалімнің жаңа тақырыпты түсіндіруі. Оқушыларға бейнематериал қарау ұсынылып, сұрақтар тізімі таныстыралады. Бейнематериалмен жұмыс барысында оқушылардың аудиал, визуал түріндегі қабылдау қабілеттері ескеріледі. Оқушылардың назарын негізгі ақпараттарға аударып өту. Қазақ хандығының негізін қалаушылар Ұрыс ханның ұрпағы Керей мен Жәнібек хандар. ХІV ғасырдың 60-жылдары Керей мен Жәнібек Әбілқайыр хандығынан бөлініп, Қазақ хандығының негізін Моғолстан жерінде қалады. М.Х.Дулатидің дерегі бойынша Қазақ хандығының негізі 1465-1466 жж. қаланған. Тапсырма:«Wordwoll» Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім «Wordwoll» әдісі арқылы жеке жұмысты ұйымдастырады
III. Сабақты бекіту тапсырмалары «Алты бұрыш» әдісі Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы ақпарат береді, топтық жұмысты ұйымдастырады |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады Оқушылар платформа арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар топпен жаңа тақырып бойынша талдау жасап, қорғайды. Жалпы сыныптық талқылау ұйымдастырылады. Қорытынды талқылау жұмысы. Қазақ хандығы құрылуының саяси алғышарттарын анықтайды; Қазақ хандығы құрылуының экономикалық маңызын анықтайды; Қазақ хандығы құрылуының әлеуметтік маңызын анықтайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 3 ұпайдан Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 4 ұпайдан Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
Бейнеролик Дәптер Оқулық https://wordwall.net/resource/831156 Ақпараттық білім ресурстары орталығы.
«Wordwoll» платформа «Алты Бұрыш» Әдісі
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақ хандығының қалыптасуынан туындайтын артықшылықтарды салалар бойынша жіктеңіз. Кері байланыс «Instagram» әдісі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Шабандоз әдісі арқылы бағалайды |
Әдісі
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қмж Қазақ хандығы
қмж Қазақ хандығы
|
Бөлім: |
6.3 Біртұтас қазақ мемлекетінің құрылуы |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Амангельдиева А |
|||||
|
Күні: |
26.02.2025 |
|||||
|
Сынып: 6 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ хандығының құрылуы. Зерттеу сұрағы: Неліктен Қазақ хандығы Орталық Азиядағы алғашқы ұлттық мемлекет деп саналады? |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
6.3.1.9 Қазақ хандығы құрылуының тарихи маңызын анықтау; 6.2.3.4 М.Х.Дулатидің «Тарихи-Рашиди» еңбегінің маңыздылығын түсіндіру 6.3.1.10 қазақ хандарының мемлекетті нығайтудағы рөлін анықтау; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Қазақ хандығының құрылуының алғышарттарын біледі. Қазақ хандығының қалыптасуындағы қазақ хандарының рөліне баға береді. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 4 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Білім алушылармен сәлемдесіп, сыныпта жағымды ахуал қалыптастырып, сыныпты түгендеймін. Түстер арқылы топқа бөлемін. Үй тапсырмасы «Umapalata» Бағдарламасы арқылы оқушылардың белсенділіктерін арттыру және өткен тақырып бойынша білімдерін бағалау
|
«Umapalata» Бағдарламасы арқылы өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді |
Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 3 ұпайдан |
Ақпараттық білім ресурстары орталығы. |
||
|
Жаңа тақырып 8 минут 6 минут |
II. Мұғалімнің жаңа тақырыпты түсіндіруі. Оқушыларға бейнематериал қарау ұсынылып, сұрақтар тізімі таныстыралады. Бейнематериалмен жұмыс барысында оқушылардың аудиал, визуал түріндегі қабылдау қабілеттері ескеріледі. Оқушылардың назарын негізгі ақпараттарға аударып өту. Қазақ хандығының негізін қалаушылар Ұрыс ханның ұрпағы Керей мен Жәнібек хандар. ХІV ғасырдың 60-жылдары Керей мен Жәнібек Әбілқайыр хандығынан бөлініп, Қазақ хандығының негізін Моғолстан жерінде қалады. М.Х.Дулатидің дерегі бойынша Қазақ хандығының негізі 1465-1466 жж. қаланған. Тапсырма:«Wordwoll» Мұғалімнің түсіндіруі Мұғалім «Wordwoll» әдісі арқылы жеке жұмысты ұйымдастырады
III. Сабақты бекіту тапсырмалары «Алты бұрыш» әдісі Мұғалім жұмыстың қалай орындалуы туралы ақпарат береді, топтық жұмысты ұйымдастырады |
Оқушылар оқулықтан мәтінді оқып танысады, тірек сөздерді дәптерге жазып алады Оқушылар платформа арқылы сұрақтарға жауап береді Оқушылар топпен жаңа тақырып бойынша талдау жасап, қорғайды. Жалпы сыныптық талқылау ұйымдастырылады. Қорытынды талқылау жұмысы. Қазақ хандығы құрылуының саяси алғышарттарын анықтайды; Қазақ хандығы құрылуының экономикалық маңызын анықтайды; Қазақ хандығы құрылуының әлеуметтік маңызын анықтайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 3 ұпайдан Дискриптор: Шабандоз әдісі арқылы бағалайды Жалпы бал: 4 ұпайдан Мұғалім тарапынан кері байланыс беріледі. |
Бейнеролик Дәптер Оқулық https://wordwall.net/resource/831156 Ақпараттық білім ресурстары орталығы.
«Wordwoll» платформа «Алты Бұрыш» Әдісі
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма Қазақ хандығының қалыптасуынан туындайтын артықшылықтарды салалар бойынша жіктеңіз. Кері байланыс «Instagram» әдісі арқылы кері байланыс жасауды ұсынады. |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
Шабандоз әдісі арқылы бағалайды |
Әдісі
|
||
шағым қалдыра аласыз
















