Қысқа мерзімді жоспар
|
Қазақ тілі 10-бөлім:Ғылыми фантастика |
Мектеп: Ә.Ахметов атындағы №61 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 02.05.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Ж.Серикова |
||||||
|
Сынып:7 «ә» |
Қатысқан оқушылар саны:16.04.2023 |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шолпанға көшкен ауыл |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; |
||||||
|
Оқу мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің жанрлық және стильдік ерекшелігін анықтау, мәтіндегі тыныс белгілерін дұрыс қолдану: Көпшілігі: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастыру, даралаушы және ерекшелеуші тыныс білгілерін дұрыс қолдану; Кейбірі: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
талдау |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
астрономия |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Ғылыми фантастика: оқылым дағдысы |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту. Сабақтың тақырыбын болжау. Болжам сұрақтар:
Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты, сабақтың құрылымы таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
7-сынып қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Мәтінді оқып шығыңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ
1-деңгей. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдердегі үтірдің қойылу себебін түсіндіріңдер. 2-деңгей. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдерді оқылым мәтінімен салыстырып, айырмашылығын «Т кестесіне» түсіріңдер. Даралаушы, ерекшелеуші тыныс белгілерін ажыратыңдар. 3-деңгей. Осы мәліметтер туралы сұхбат құрып, сезімдеріңді эмоциялы сөйлемдермен беріңдер. Сұхбатты жазып, тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Төмендегі тақырып бойынша шағын әңгіме жазыңыз. Сөз саны (80-100 сөз). Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; әңгіменің жанрлық және стильдік ерекшеліктерін сақтайды; көркемдегіш құралдарды қолданады; әңгімені тақырыпқа сай жазады. Грамматикалық тапсырма орындайды. Болжам сұрақтарға жауап береді; «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдердегі үтірдің қойылу себебін түсіндіреді; сөйлемдерді оқылым мәтінімен салыстырып, айырмашылығын анықтайды, даралаушы, ерекшелеуші тыныс белгілерін ажыратады; Осы мәліметтер туралы эмоциялы сөйлемдермен сұхбат құрады, тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
7-сынып қазақ тілі (Жүніс Сахиев)
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі
Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта саған не ұнады? 2. «Балалы үйрек» - ұсыныс. Келесі сабақтың өтілуіне қандай ұсыныс айтар едің? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақта саған не қиын болды? 5 «Кішкентай бөбек»- Көңіл-күйіңді тұрақты сөз тіркесімен білдір Үйге тапсырма: 4-тапсырма |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ қазақ тілі 7- сынып Шолпанға көшкен ауыл
ҚМЖ қазақ тілі 7- сынып Шолпанға көшкен ауыл
Қысқа мерзімді жоспар
|
Қазақ тілі 10-бөлім:Ғылыми фантастика |
Мектеп: Ә.Ахметов атындағы №61 ЖОББМ |
||||||
|
Күні: 02.05.2023ж |
Мұғалімнің аты-жөні: М.Ж.Серикова |
||||||
|
Сынып:7 «ә» |
Қатысқан оқушылар саны:16.04.2023 |
Қатыспағандар: |
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Шолпанға көшкен ауыл |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.3.2.1 Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу; 7.4.5.1 сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін (даралаушы және ерекшелеуші) дұрыс қолдану; |
||||||
|
Оқу мақсаты |
Барлық оқушылар: мәтіннің жанрлық және стильдік ерекшелігін анықтау, мәтіндегі тыныс белгілерін дұрыс қолдану: Көпшілігі: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай шағын әңгіме құрастыру, даралаушы және ерекшелеуші тыныс білгілерін дұрыс қолдану; Кейбірі: Жанрлық және стильдік ерекшеліктеріне сай көркемдегіш құралдарды орынды қолдана отырып, шағын әңгіме құрастырып жазу, сөйлем соңында және сөйлем ішінде қойылатын тыныс белгілерін дұрыс қолдану. |
||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі: |
талдау |
||||||
|
Бағалау критерийі: |
|
||||||
|
Пәнаралық байланыс |
астрономия |
||||||
|
Алдыңғы білім |
Ғылыми фантастика: оқылым дағдысы |
||||||
|
Жоспар |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Қызығушылықты ояту. Сабақтың тақырыбын болжау. Болжам сұрақтар:
Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты, сабақтың құрылымы таныстырылады. |
Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Сұрақтарға жауап беру арқылы бүгінгі сабақпен байланысын анықтайды. Сабақтың тақырыбы айтылады және сабақтың мақсаты анықталады. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
7-сынып қазақ тілі |
|||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. Мәтінді оқып шығыңыз.
Дескриптор:
ҚБ 2-тапсырма. Дескриптор:
ҚБ
1-деңгей. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдердегі үтірдің қойылу себебін түсіндіріңдер. 2-деңгей. «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдерді оқылым мәтінімен салыстырып, айырмашылығын «Т кестесіне» түсіріңдер. Даралаушы, ерекшелеуші тыныс белгілерін ажыратыңдар. 3-деңгей. Осы мәліметтер туралы сұхбат құрып, сезімдеріңді эмоциялы сөйлемдермен беріңдер. Сұхбатты жазып, тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіріңдер. Дескриптор:
ҚБ |
Төмендегі тақырып бойынша шағын әңгіме жазыңыз. Сөз саны (80-100 сөз). Мәтін мазмұны бойынша сұрақтарға жауап береді; әңгіменің жанрлық және стильдік ерекшеліктерін сақтайды; көркемдегіш құралдарды қолданады; әңгімені тақырыпқа сай жазады. Грамматикалық тапсырма орындайды. Болжам сұрақтарға жауап береді; «Артық болмас білгенің» айдарымен берілген сөйлемдердегі үтірдің қойылу себебін түсіндіреді; сөйлемдерді оқылым мәтінімен салыстырып, айырмашылығын анықтайды, даралаушы, ерекшелеуші тыныс белгілерін ажыратады; Осы мәліметтер туралы эмоциялы сөйлемдермен сұхбат құрады, тыныс белгілерінің қойылу себебін түсіндіреді. |
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
Тамаша жауап!
Жақсы жауап!
|
7-сынып қазақ тілі (Жүніс Сахиев)
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Кері байланыс. «Бес саусақ» әдісі
Балалар параққа алақандарын қойып, оны жиегімен қаламмен айналдырып өтеді. Осыдан соң олар сабақ туралы мынандай сұрақтарға жауап беріп, салынған саусақтарына жазады: 1.«Бас бармақ»- басты мәселе. Бүгінгі сабақта саған не ұнады? 2. «Балалы үйрек» - ұсыныс. Келесі сабақтың өтілуіне қандай ұсыныс айтар едің? 3. «Ортан терек»- ойлану. Мен бүгін қандай білім мен тәжірибе алдым? 4. «Шылдыр шүмек»-шынайылық. Сабақта саған не қиын болды? 5 «Кішкентай бөбек»- Көңіл-күйіңді тұрақты сөз тіркесімен білдір Үйге тапсырма: 4-тапсырма |
|
|||||
|
Қосымша ақпарат |
|||||||
шағым қалдыра аласыз





















