|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|
Сабақтың мақсаттары |
Білім алушылар көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосфераны туғызу «Жылы жүрек лебізі» 2. «Миға шабуыл» әдісі 1.Бұл кім? 2.Ы.Алтынсарин кім? 3.Ақынның қандай өлеңін білесіңдер? |
Сабаққа дайындық жүргізеді. Бір-біріне жылы сөз айтады Жаңа сабақтың тақырыбьынборлжау мақсатында сұрақтаға жауап береді. |
ҚБ: «Жарайсың, бас бармақ!» |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
«Джиксо» әд. Оқылым «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесін топқа бөліп оқы. |
Әңгімені топқа бөліп оқып, бір-біріне түсіндіреді. |
Дескриптор: Жалпы -5 балл. - Әңгімені топқа бөліп оқып, бір-біріне түсіндіреді - шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау - кейіпкер образын ашады - кейіпкерге хат жазады - кейіпкер қасиетін көрсетеді |
|
|
4-тапсырма.Жазылым. Әңгіменің сюжеті бойынша дәптерлеріңе жаз.
|
Әңгімені сюжеті бойынша дәптерлеріңе жазады |
Дескриптор: Жалпы -2 балл. - кейіпкер образын ашады -әңгімені сюжеті бойынша дәптерге жазады |
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|
|
5-тапсырма. Сейітқұл кейіпкеріне «Бесжолды» өлең құрастыр. |
Өлең құрылымын сақтай отырып , өлең шығарады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл. -өлең құрылымын сақтайды -өлең шығарады |
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин.
|
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау. Үйге тапсырма: 8- тапсырма Бағалау «Смартфон» |
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексия жасайды «ПОПС формуласы» Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ "Қыпшақ Сейітқұл" әңгімесі 5 сынып
ҚМЖ "Қыпшақ Сейітқұл" әңгімесі 5 сынып
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: 5 «А» |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.1.3.1-көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу; |
|
Сабақтың мақсаттары |
Білім алушылар көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 мин. |
1.Оқушылармен сәлемдесу,түгендеу. Ынтымақтастық атмосфераны туғызу «Жылы жүрек лебізі» 2. «Миға шабуыл» әдісі 1.Бұл кім? 2.Ы.Алтынсарин кім? 3.Ақынның қандай өлеңін білесіңдер? |
Сабаққа дайындық жүргізеді. Бір-біріне жылы сөз айтады Жаңа сабақтың тақырыбьынборлжау мақсатында сұрақтаға жауап береді. |
ҚБ: «Жарайсың, бас бармақ!» |
|
|
Сабақтың ортасы 30 мин. |
«Джиксо» әд. Оқылым «Қыпшақ Сейітқұл» әңгімесін топқа бөліп оқы. |
Әңгімені топқа бөліп оқып, бір-біріне түсіндіреді. |
Дескриптор: Жалпы -5 балл. - Әңгімені топқа бөліп оқып, бір-біріне түсіндіреді - шығарманың тақырыбы мен идеясын анықтау - кейіпкер образын ашады - кейіпкерге хат жазады - кейіпкер қасиетін көрсетеді |
|
|
4-тапсырма.Жазылым. Әңгіменің сюжеті бойынша дәптерлеріңе жаз.
|
Әңгімені сюжеті бойынша дәптерлеріңе жазады |
Дескриптор: Жалпы -2 балл. - кейіпкер образын ашады -әңгімені сюжеті бойынша дәптерге жазады |
5-сынып оқулығы Жұмыс дәптерлері |
|
|
5-тапсырма. Сейітқұл кейіпкеріне «Бесжолды» өлең құрастыр. |
Өлең құрылымын сақтай отырып , өлең шығарады. |
Дескриптор: Жалпы -3 балл. -өлең құрылымын сақтайды -өлең шығарады |
|
|
|
Сабақтың соңы Рефлексия 7 мин.
|
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдау. Үйге тапсырма: 8- тапсырма Бағалау «Смартфон» |
Сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексия жасайды «ПОПС формуласы» Дескриптор арқылы өзін-өзі бағалайды. |
1-10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағаланады |
|
шағым қалдыра аласыз
















