|
Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі:5 бөлім – Шаңғы /Кросс/ Коньки дайындығы мектеп: Мерзімі: мұғалім: Сынып: 10 қатысқандар: қатыспағандар: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіздік ережесі |
||||||
|
Оқыту мақсаты |
10.1.5.1. Қиындықтар мен тәуекелдерге еңсеру және жауап берудегі дағдыларды бағалау 10.1.4.1. Денені қыздыру және қалыпқа келтірудегі ерекшеліктерді талдау және бағалау |
||||||
|
Сабақ мақсаты |
Арнайы дене қыздыру және қалпына келу жаттығулар кешенін құрастыру |
||||||
|
Бағалау критериі |
|
||||||
|
Оқытудың тілдік мақсаты |
Оқушылар: Физикалық жаттығулардың төзімділік пен денсаулықты нығайтуға қаншалықты әсер етендігін сипаттау, көрсету, талқылау. Пәндік лексика және терминология Мыналарды қамтиды:
физикалыққасиеттері: күш, жылдамдық, икемділік, төзімділік, ептілік Талқылауға арналған сұрақтар:
|
||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||
|
Жоспарланған сабақ кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен сәлемдесу, сабақтың тақырыбымен және жетістік критериімен таныстыру.Сабақ барысындағы немесе дене жаттығуларын орындау кезіндегі қауіпсіздік ережелерімен таныстыру.
Сыныптың
сабақ жүктемелерін орындау алдындағы көңіл күйлерін көтеру
мақсатында «Жер, ауа, от, су» ойынын
ойнату. Жер –өзімізді еркін сезіну ұшін біз жермен тығыз байланыс орнатуымыз керек. Оқушылар мұғаліммен бірге бір орында тұрып еденді қаттырақ басу , жүру, орнында тұрып айналу, жоғары секіру арқылы өзімізде аяқ бар екенін және осы дене мүшесі арқылы өзімізге деген сенімділіктің бар екенін сезіну. От – оқушылар осы сөзді естісімен қолдарымен денелерімен, аяқпен белсенді қимылдар жасай бастайды , оттың жалынын салып.Мұғалім оқушылардан осы қимылдарды орындау барысында адам ағзасындағы жылу мен знергияның сезінуін СУ - оқушылар осы сөзді естісімен тұрған жерлерінің бассейінге айналғандығын елестетіп қолмен аяқпен , иықпен, тіземен ,шынтақпен еркін баяу қимылдар жасай бастайды буындардың жұмыс істеуін қадағалау.Егерде мұғалім өзі осы жаттығуларға қатысса сыныптағы ұяң ұялшақ өзіне сенімсіз оқушылардың ойынға белсенді араласуына түрткі болады. Жүгіру жаттығулары – 3 – 4 минут бірқалыпты жүгіру Жүру – тыныс алу жаттығуларын орындау Орында тұрып орындалатын жалпы дамыту жаттығулары (6 -7 жаттығу) Оқушыларға сұрақ: • Түрлі деңгейдегі жаттығулар жүрек соғысының жиілігіне қалай әсер етеді? |
Мұғалімге ысқырық секундомер конустар эстафеталық таяқшалар |
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Тапсырма 1 1 топтың тапсырмасы - кросстық дайындықтағыарнайы дене қыздыруға байланысты жаттығулар жинағын құрастыру
Топ жетекшілері өз топтарының құрған жаттығуларын сынып оқушыларымен орындайды Дескриптор:
көрсетеді;
Оқушылардан сұрау:Кросс даярлығында өзін өзі сақтандырудың қандай әдістерін біліп, қолдану қажет? Формативті бағалау – бақылау парағы,сұрақ- жауап Тапсырма №2 « Шабуылдау» - ойыны (Т) Оқушылар бірдей екі топқа бөлінеді. Екі топ бір біріне қарама қарсы сөре сызығына орналасады. Бірінші топ жоғарғы сөре қалпын ұстайды, ал екінші топ «шабылдаушы» бір бірінің қолдарынан ұстап, бірінші топқа қарай жүреді. Бірінші топқа 5 – 6 қадам қалғанда мұғалімнің белгісі бойынша шабуылдаушы топ қолдарын жіберіп өз үйлеріне қарай жүгіреді.Бірінші топтың мақсаты екінші топты үйлеріне жеткізбей ұстап алу.келесі кезекте топтар рөлдерімен ауысады. 6-7 жүгіруден кейін жеңімпазды анықтайды. Дескриптор:
Оқушылардан сұрау:Физикалық жаттығулар сіздің көңіл күйіңіз бен сезіміңізге қалай әсер етеді? |
жаттығуларды орындау үшін кең таза кеңістік, үлестірме материалдар
|
|||||
|
Сабақтың соңы |
Жұмыс орнын жинастыру . Оқушыларды тынықтыру мақсатында «сынып» ойынын ойнату.Ойын ережесі - егер мұғалім көрсекен қимыл қозғалысқа «сынып» сөзі қосылып айтылса ,оқушылар орындайды,егер «сынып» сөзі айтылмаса ештеңе орындамайды. Қате жіберген оқушы бір қадам алға шығады, осылай ойын жалғаса береді. Сабақты қорытындылау: Оқу мақсатына жетуі бойынша оқушыларға кері байланыс беру Үй тапсырмасы 6-8 жаттығудан тұратын жалпы дамыту жаттығулар кешенін құрып келу Рефлексия: Не білдім,неге үйрендім? - Не түсініксіз болды? - Қандай қабілетті дамытуға жұмыс жасауым керек? |
Кері байланыс парағы |
|||||
|
Түрленім – көбірек көмек беруді қалай жоспарлайсыз? Көбірек қабілетті оқушылар үшін жаттықтыруды қалай жаттығулар жиынтығын орындауды Әр оқушы дене қабілетінің дамуына және мүмкіндігіне қарай орындайды.
|
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
Сұрақ –жауап
;бақылау; өзін өзі
бағалау |
Денсаулық және
қауіпсіздік ережелері |
|||||
|
|
|
|
|||||
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/танымдық мақсаттар жүзеге асатындай болды ма? Оқушылар бүгін не үйренді? Оқу ортасы қандай болды? Жоспарланған түрленім пайдалы болды ма? Уақыт жоспарын орындадым ба? Жоспарға қандай өзгерістер және неге енгіздім? |
|
||||||
|
|
|
||||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет? |
|||||||
Қалыптастырушы бағалау парағы № ____________
Сынып: _____
Мерзімі:__________
Тақырыбы: Қауіпсіздік ережесі. Арнайы дайындық жаттығулары
Оқу мақсаты:9.1.5.1. Қозғалыс әрекеттері кезінде сақтандыруды және өзін-өзі сақтандыруды орындау
9.1.4.1. Белгілі бір қызмет түріне денені қыздыру жаттығулар жинағын құру
|
№ |
Оқушының аты-жөні |
Дескрипторы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тапсырма№ 1 |
Тапсырма№ 2 |
Тапсырма№ 3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
дене қабілеттерін дамытуға арнайы жаттығуларды құрастырады; |
құрастырған жаттығуларды орындап көрсетеді; |
.жаттығуларды орындауда қауіпсіздік ережесін сақтайды |
жылдамдық дағдыларын көрсетеді; |
ойын ережесін орындайды; |
қауіпсіздік ережесін сақтайды.
|
жаттығуды орындайды; |
төзімділік қабілетін дамытады. |
Өзінің жұмысын бағалайды |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
4 |
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Махбуов Арон АромановичШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз ҚМЖ Шаңғы /Кросс/ Коньки дайындығы
Тақырып бойынша 11 материал табылды
ҚМЖ Шаңғы /Кросс/ Коньки дайындығыМатериал туралы қысқаша түсінік
Қауіпсіздік ережесі
Техникалық дағдыларды қолдану. Қиындықтар мен тәуекелдерге еңсеру және жауап берудегі дағдыларды бағалау.Денені қыздыру және қалыпқа келтірудегі ерекшеліктерді талдау және бағалау
Материалдың қысқаша нұсқасы
Қалыптастырушы бағалау парағы № ____________ Сынып: _____ Мерзімі:__________
Тақырыбы: Қауіпсіздік ережесі. Арнайы дайындық жаттығулары Оқу мақсаты:9.1.5.1. Қозғалыс әрекеттері кезінде сақтандыруды және өзін-өзі сақтандыруды орындау 9.1.4.1. Белгілі бір қызмет түріне денені қыздыру жаттығулар жинағын құру
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













