Бекітемін Келісемін
Мектеп директоры: Д.Маделбекова Директордың оқу ісі орынбасары: Б. Кушелекова
« 26 » 11. 2024 жыл « 26 » 11. 2024 жыл
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Атырау облысы білім беру басқармасы
Қызылқоға аудандық білім бөлімі
Миялы балалар өнер мектебі КМҚК
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Хореография сыныбы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берегенова Алтынгул Женисовна |
||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
||||
|
Сынып: |
2 сынып . Қатысқандар: 5 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тарантелла» итальян биінің элементтерін оқып үйрену. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Баланы тұлға ретінде тәрбиелеу, халықтық- сахналық билерді меңгеру арқылы білім алушылардың бойында эстетикалық үлгі қалыптастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тарантелла биінің ерекшеліктерін түсіну және негізгі элементтерін үйрену. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
- Итальян мәдениеті мен би өнеріне деген қызығушылықты арттыру. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Итальян биінің тәжім етуімен амандасу Ортада дене қыздыру жаттығулары. - Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. - Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру (би кезінде дұрыс қозғалу, денені дұрыс ұстау, жарақат алмау). |
Екі қапталдан ортаға шығып , шахмат бейнесінде тұрып тәжім ету. |
|
- Музыкалық сүйемелдеу (тарартелла әуендері). - Бейнематериалдар мен әдістемелік нұсқаулықтар. - Би алаңы (спорт залы немесе арнайы би бөлмесі). |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Үй тапсырмасы: Өткен сабақта өтілген қимыл қозғалыстарды қайталау. Қазақ биі «Қара жорға» толығымен қайталатып алу . «Сиқырлы қобдиша» әдісімен сұрақтарға жауап беру. 2.Тапсырма: Жаңа сабақ
3.Тапсырма: Тарантелла қимыл-қозғалыстарын көрсету, үйрету. 4.Тапсырма: Тарантелла биі әуенімен, бидің схемасы бойынша толық орындату. 5. тапсырма: Сергіту сәті «Ұлттық ою» 6. Қорытындылау және рефлексия (5-10 минут)* «Тамбурин» әдісі.
Үй тапсырмасы: - Итальян мәдениеті және тарантелла биі туралы қосымша ақпарат қарастыру. - Айна алдында қозғалыстарды жаттығу. |
«Сиқырлы қобдиша» әдісімен сұрақтарға жауап беру. https://youtu.be/SzAKlwFwdEg?si=Qp9cnqyeo-6-yGmB Жаңа сабақ бойынша «Тарантелла биі туралы» ютуб желісіндегі видео бойынша.
Қол мен аяқтың үйлесімді қозғалысы. - Жылдам айналымдар мен секірулер. - Музыканың 6/8 немесе 3/8 өлшеміне сай қимылдау. «Венецианский карнавал» ырғағымен орындау
- Оқушылардан алған әсерлері мен қиындықтары туралы сұрау. - Сабақтың мақсаттарына жеткен-жетпегенін талқылау. - Келесі сабақта үйренетін элементтерді атап өту. Тарантелла биі туралы слайд жасау. |
|
- Музыкалық сүйемелдеу (тарартелла әуендері). - Бейнематериалдар мен әдістемелік нұсқаулықтар. - Би алаңы (спорт залы немесе арнайы би бөлмесі).
|
|
|
|
Кері байланыс: Оқушыларды бағалау. Нәтиже: Итальян халқының би мұрасымен танысып, Тарантелла биін тану, бидің қимылдарын есте сақтады. |
«Тамбурин шкаласы » жеке-жеке оқушыларды бағалау |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қмж: Тарантелла» итальян биінің элементтерін оқып үйрену.
Қмж: Тарантелла» итальян биінің элементтерін оқып үйрену.
Бекітемін Келісемін
Мектеп директоры: Д.Маделбекова Директордың оқу ісі орынбасары: Б. Кушелекова
« 26 » 11. 2024 жыл « 26 » 11. 2024 жыл
Қазақстан Республикасы Оқу-ағарту министрлігі
Атырау облысы білім беру басқармасы
Қызылқоға аудандық білім бөлімі
Миялы балалар өнер мектебі КМҚК
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім |
Хореография сыныбы |
||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Берегенова Алтынгул Женисовна |
||||
|
Күні: |
26.11.2024ж |
||||
|
Сынып: |
2 сынып . Қатысқандар: 5 |
Қатыспағандар: |
|||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Тарантелла» итальян биінің элементтерін оқып үйрену. |
||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
Баланы тұлға ретінде тәрбиелеу, халықтық- сахналық билерді меңгеру арқылы білім алушылардың бойында эстетикалық үлгі қалыптастыру. |
||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Тарантелла биінің ерекшеліктерін түсіну және негізгі элементтерін үйрену. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту: |
- Итальян мәдениеті мен би өнеріне деген қызығушылықты арттыру. |
||||
|
Сабақтың барысы |
|||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі. Итальян биінің тәжім етуімен амандасу Ортада дене қыздыру жаттығулары. - Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. - Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын таныстыру. - Қауіпсіздік ережелерін еске түсіру (би кезінде дұрыс қозғалу, денені дұрыс ұстау, жарақат алмау). |
Екі қапталдан ортаға шығып , шахмат бейнесінде тұрып тәжім ету. |
|
- Музыкалық сүйемелдеу (тарартелла әуендері). - Бейнематериалдар мен әдістемелік нұсқаулықтар. - Би алаңы (спорт залы немесе арнайы би бөлмесі). |
|
|
Сабақтың ортасы 30 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Үй тапсырмасы: Өткен сабақта өтілген қимыл қозғалыстарды қайталау. Қазақ биі «Қара жорға» толығымен қайталатып алу . «Сиқырлы қобдиша» әдісімен сұрақтарға жауап беру. 2.Тапсырма: Жаңа сабақ
3.Тапсырма: Тарантелла қимыл-қозғалыстарын көрсету, үйрету. 4.Тапсырма: Тарантелла биі әуенімен, бидің схемасы бойынша толық орындату. 5. тапсырма: Сергіту сәті «Ұлттық ою» 6. Қорытындылау және рефлексия (5-10 минут)* «Тамбурин» әдісі.
Үй тапсырмасы: - Итальян мәдениеті және тарантелла биі туралы қосымша ақпарат қарастыру. - Айна алдында қозғалыстарды жаттығу. |
«Сиқырлы қобдиша» әдісімен сұрақтарға жауап беру. https://youtu.be/SzAKlwFwdEg?si=Qp9cnqyeo-6-yGmB Жаңа сабақ бойынша «Тарантелла биі туралы» ютуб желісіндегі видео бойынша.
Қол мен аяқтың үйлесімді қозғалысы. - Жылдам айналымдар мен секірулер. - Музыканың 6/8 немесе 3/8 өлшеміне сай қимылдау. «Венецианский карнавал» ырғағымен орындау
- Оқушылардан алған әсерлері мен қиындықтары туралы сұрау. - Сабақтың мақсаттарына жеткен-жетпегенін талқылау. - Келесі сабақта үйренетін элементтерді атап өту. Тарантелла биі туралы слайд жасау. |
|
- Музыкалық сүйемелдеу (тарартелла әуендері). - Бейнематериалдар мен әдістемелік нұсқаулықтар. - Би алаңы (спорт залы немесе арнайы би бөлмесі).
|
|
|
|
Кері байланыс: Оқушыларды бағалау. Нәтиже: Итальян халқының би мұрасымен танысып, Тарантелла биін тану, бидің қимылдарын есте сақтады. |
«Тамбурин шкаласы » жеке-жеке оқушыларды бағалау |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз


















