Тақырып бойынша 31 материал табылды

ҚМЖ Үлес 3 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
Үлес туралы түсінік.Уақытты қалай өлшейді
Материалдың қысқаша нұсқасы

Білім беру ұйымының атауы

Пәні:

Математика

Бөлім:

Уақыт

Педагогтің аты-жөні:


Күні:

04.11.2024

Сынып: 3 «А»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Үлес туралы түсінік.Уақытты қалай өлшейді

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

3.3.1.1.Үлесті құру жолын көрсетіп беру,оларды оқу,жазу және салыстыру

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар жасай алады:

Уақыттарды атайды

Уақытқа берілген есептерді орындайды

Оқушылардың көбі жасай алады:

Бөліктер мен бөлшектерді сәйкестендіреді

Үлестерді салыстырады

Оқушылардың кейбірі жасай алады:

Үлесті құру жолын ұсынады

Тілдік мақсаттар

Білім алушылар:

-Сөйлеу тілінде үлеске байланысты терминдерді қолдана алады;

-Уақытқа байланысты пікірлерді айта алады;

-Сабақ тақырыбы бойынша сұрақтар құрастырады;

Негізгі терминдер мен сөз тіркестері:

-үлес, жарты, ширек

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

-Ең үлкен және ең кіші үлестерді ата.

Құндылықтарды дарыту

АҚИҚАТ

Шындықты айту; тек жақсы және қажет заттарды ғана айту; басқаларды жақсы көру; қарапайымдылық; оптимизм; кішіпейілдік және т.б.

ІШКІ ТЫНЫШТЫҚ

Сыпайылық; ашуланбау; ой тыныштығында отырып үйрену; назар салу; шыдамдылық; тәртіп және т.б.


Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану-Уақыт өлшемдері

АКТ қолдану дағдылары

https://toytheater.com/clock/ - Онлайн сағат


Бастапқы білім

Көбейту кестесін бекіту.Жанама сұрақтармен берілген есептерді шығару

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//

уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақ

тың басы

5 минут

















10 минут
















5 мин










5 мин















5 мин















5 мин

















5 мин













Сәлемдесу.

Өткенді пысықтау

Өзін-өзі бағалау парағымен таныстыру.

Жаңа тақырып

Ұжымдық жұмыс

«Баскетбол» әдісі

Оқулықпен жұмыс

1-тапсырма:

Сағаттың әрбір цифрлы беті бірдей қанша бөлікке бөлінгеніне қара. Әр бөлікте қанша минут бар екенін есепте.

2 бөлік 30 мин

4 бөлік 15 мин

3бөлік 20 мин

6 бөлік 10 мин


2 тапсырма.

Уақытты түсіндіруде интерактивті сағатты қолдану арқылы оқушыларды уақытты айтуға үйрету.












3-тапсырма

Білім алушыларға пицца бөліктері арқылы үлес және бөлшек ұғымдарын түсіндіру.






3-тапсырма.

(Ж).Оқушылардың арнайы қателерді бағалауы.

Білім алушыларды жұптарға бөліп, арнайы қателері бар есептер ұсынылады.


5-тапсырма

(Ж).Қағаздан бірдей үш дөңгелек дайында. Бүктеу арқылы біріншісін бірдей екі бөлікке, екіншісін төрт бөлікке, үшіншісін сегіз бөлікке бөл. Бір үлестен боя.

2-ден 1 бөлігі боялған.

4-тен 1 бөлігі боялған.

8-ден 1бөлігі боялған.



6-тапсырма

Есептерді шығар.

А) Бір тетік жасау үшін шебер 9 минут жұмсады. Осындай 6 тетік жасау үшін оған қанша минут уақыт қажет? 9 тетік жасау үшін ше?

1 тетік -9минут

6 тетік-? минут

9 тетік-? минут

Шешуі:

1) 6*9=54 минут (6тетік)

2) 9*9=81 минут ( 9 тетік )



7-тапсырма

Аралары қанша минут:

А) сегіз жарым мен тоғызға 15 минут қалғанда: 15 мин

Ә) бес жарым мен алтыдан 15 минут кеткенде: 45 мин

Б) жетіден 15 минут кеткен уақыт пен жеті жарымда: 15 мин

В) тоғыздан 15 минут кеткен уақыт пен сағат онда: 45 мин

Г) үштен 15 минут кеткен мен сағат төртте: 45 мин

Д) сағат он екі мен он екіден 15 минут кеткенде. 15 мин



8-тапсырма

Мирастың сағаты 15 минут артта қалып қойды. Егер Мирастың сағатының тілі суреттегідей орналасқан болса, дұрыс жүретін сағат қандай уақытты көрсететінін жаз.

А) 13:30

Ә) 16:00

Б) 20:20

В) 18:05

Г) 19:45


Амандасады.







Жаңа тақырыпты меңгереді




Тапсырманы орындайды





Әлияға уақытты әртүрлі айтуға көмектес. Пікірлерді толықтыр.

А) 6 сағат 15 минут немесе 6-дан 15 минут кетті:

Ә) 5 жарым немесе 5-тен 30 минут кетті:

Б) 3 сағат 45 минут немесе 4-ке 15 минут қалды.





А) Суретке қара. Дөңгелектердің қандай бөлігі боялғанын айт.

4-тен 1 бөлігі боялған.

3-тен 1 бөлігі боялған.

9-дан 1 бөлігі боялған.

8-ден 1 бөлігі боялған.



Ә) Есептің қатесін табады, түзетулер енгізеді.

Дөңгелектің боялмаған бөліктерін үлес арқылы жазады.











Үлестерді салыстырады. Салыстыру нәтижесін жазады. Ең үлкен және ең кіші үлестерді атайды.























Уақытқа берілген есептерді шығарады.
















Уақытқа берілген есепті шығарады.Дұрыс көрсетілген сағатты белгілейді.








Дескриптор:

Есептеулерді орындайды-1б

Әр бөлікте қанша минут бар екенін есептейді-





Дескриптор:

Есепті шығарады-1б

Уақыт өлшемдерін біледі- 1б










Дескриптор:

Санның үлесін анықтайды – 1б






Дескриптор:

Есептердің қатесін түзетеді – 1б













Дескриптор:

Үлестерді салыстыру нәтижелерін дұрыс жазады-1б




ҚБ.






Дескриптор:

Есептің шартын дұрысжазады-1б






Дескриптор: Уақыт аралығын анықтайды-1б














Дескриптор:

Сағат қандай уақытты көрсететінін жазады-1б














оқулық





Плакат






https://toytheater.com/clock/























Кері байланыс

5 мин

Кері байланыс

Үй тапсырмасы:

7,8 (6-бет)



«СМС әдісі»


Қосымша ақпарат

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)

Дифференциацияны берілетін тапсырма, күтілетін нәтиже, қолдау көрсету, бөлінетін уақыт, қолданылатын дереккөздер арқылы жүзеге асыруға болады.

Дифференциация сабақтың кез келген бөлімінде қолданылады.

Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін қолданылатын әдіс-тәсілдеріңізді жазу үшін пайдаланыңыз.

Сабақ жоспарын құру үшін сізге өзге пән мұғалімдерінің көмегі керек пе?

Берілген тапсырмалардың қайсыбірі оқушылардың қауіпсіздігіне немесе денсаулығына қауіп төндіре ме?

Оқушылар сабақ барысында өздерінің АКТ дағдыларын дамыта ала ма?

Осы сабақ барысында НЗМ құндылықтарын дамытуға қандай мүмкіндік бар?

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы баға



Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?

1:


2:


Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?

































Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
14.02.2025
248
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курс саны 11