Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3D - жобалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды турдың 3D-панорамасын әзірлеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
11.4.1.3 бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D панораманың құрылымымен танысып, оны құрудың негізгі қадамдарын білу; Панораманы алғашқы тұлға көрінісінде (first-person view) құру дағдыларын меңгеру; Виртуалды тур, бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасауды үйрену. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Білімді өзектендіру – Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыз?
- 3D тур нені білдіреді? Мұғалімнің ICE бағдарламасында жасалған 3D панорамасының мысалын көрсетуі. - Бұл жұмыстың әсері қандай? - Бұл жұмыс қандай бағдарламаның көмегімен жасалды? - Сіз бұл бағдарлама туралы не білесіз? Сабақтың тақырыбын тұжырымдау және сабақтың мақсаттарын бірге анықтау. |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Видео жазбаны қарау Image composite Editor бағдарламасының интерфейсін көрсету Мұғалім бағдарламадағы жұмыстың негізгі кезеңдеріне назар аударады, камераның әртүрлі қозғалыс режимдерін көрсетеді және режимге байланысты соңғы панорама қалай өзгеруі мүмкін, CROP кезеңіне, панораманың жетіспейтін бөліктерін аяқтау мүмкіндігіне назар аударады. Білімді бекіту. 1-тапсырма. Алдымен неден бастаймыз 1.Виртуалды тур жасау үшін .jpeg форматта фотосуретке түсіру керек. Біз шеңбер бойымен бүкіл бөлменің фотосуретке түсіреміз. 2.Барлық фотосуреттерді компьютерге бір бумаға көшіріп алу керек. 3. Image CompsiteEdiror қосымшасын төмендегі алгоритм бойынша орнат: Панорама құру алгоритмін қарастыр Бірінші қадам – Файлдарды импорттау (фотосуреттерді)
Екінші қадам – бағдарлама фотосуреттерді автоматты түрде біріктіреді.
Үшінші қадам – пайдаланушы проекция мен бағдарды таңдай алады.
Төртінші қадам – фотосурет
қиылып алынады. Бесінші қадам – фотосуретті JPEG форматта экспорттау.
|
Тақырып бойынша өз ойларын білдіреді Дескриптор: - Видео жазбаны қарайды
Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды - бағдарламаны орнатады
|
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі 5 балл 5 балл |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы, оқулық
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Ойланыңыз және жауап беріңіз, сапалы 3D панорама мен Виртуалды тур үшін не қажет? Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚМЖ. Виртуалды турдың 3D-панорамасын әзірлеу
ҚМЖ. Виртуалды турдың 3D-панорамасын әзірлеу
Тексерілді:
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3D - жобалау |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Г.Бейсеева |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып:9а,ә,б |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды турдың 3D-панорамасын әзірлеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
11.4.1.3 бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасау; |
|
|
Сабақтың мақсаты |
3D панораманың құрылымымен танысып, оны құрудың негізгі қадамдарын білу; Панораманы алғашқы тұлға көрінісінде (first-person view) құру дағдыларын меңгеру; Виртуалды тур, бірінші тұлға көрінісі бар 3D-панорама жасауды үйрену. |
|
|
Құндылықтарға баулу |
«Әділдік және жауапкершілік» әрбір оқушының жұмысына объективті баға беру және жауапкершілікпен қарауға ынталандыру. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі. 1) Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын түгендеу. 2) Сыныпта психологиялық атмосфераның қалыптасуы. "Көтеріңкі көңіл-күй" тренингі. Оқушылар әр партада отырған көршісіне, бір-біріне жақсы тілектер айтады. 3) Үй тапсырмасын тексеру Білімді өзектендіру – Бүгінгі сабақтың тақырыбы қандай деп ойлайсыз?
- 3D тур нені білдіреді? Мұғалімнің ICE бағдарламасында жасалған 3D панорамасының мысалын көрсетуі. - Бұл жұмыстың әсері қандай? - Бұл жұмыс қандай бағдарламаның көмегімен жасалды? - Сіз бұл бағдарлама туралы не білесіз? Сабақтың тақырыбын тұжырымдау және сабақтың мақсаттарын бірге анықтау. |
Балалар сабаққа дайындалады, бір-біріне жақсы тілектер айтады
Сұрақтарға жауап береді |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Презентация Оқулық Жұмыс дәптері Компьютер
|
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа тақырыпты меңгеру Видео жазбаны қарау Image composite Editor бағдарламасының интерфейсін көрсету Мұғалім бағдарламадағы жұмыстың негізгі кезеңдеріне назар аударады, камераның әртүрлі қозғалыс режимдерін көрсетеді және режимге байланысты соңғы панорама қалай өзгеруі мүмкін, CROP кезеңіне, панораманың жетіспейтін бөліктерін аяқтау мүмкіндігіне назар аударады. Білімді бекіту. 1-тапсырма. Алдымен неден бастаймыз 1.Виртуалды тур жасау үшін .jpeg форматта фотосуретке түсіру керек. Біз шеңбер бойымен бүкіл бөлменің фотосуретке түсіреміз. 2.Барлық фотосуреттерді компьютерге бір бумаға көшіріп алу керек. 3. Image CompsiteEdiror қосымшасын төмендегі алгоритм бойынша орнат: Панорама құру алгоритмін қарастыр Бірінші қадам – Файлдарды импорттау (фотосуреттерді)
Екінші қадам – бағдарлама фотосуреттерді автоматты түрде біріктіреді.
Үшінші қадам – пайдаланушы проекция мен бағдарды таңдай алады.
Төртінші қадам – фотосурет
қиылып алынады. Бесінші қадам – фотосуретті JPEG форматта экспорттау.
|
Тақырып бойынша өз ойларын білдіреді Дескриптор: - Видео жазбаны қарайды
Дескриптор: - практикалық жұмысты орындайды - бағдарламаны орнатады
|
«Екі жұлдыз бір тілек» әдісі 5 балл 5 балл |
Презентация, Оқулық Жұмыс парағы, оқулық
|
|
Сабақтың соңы |
Үй тапсырмасы: Ойланыңыз және жауап беріңіз, сапалы 3D панорама мен Виртуалды тур үшін не қажет? Рефлексия.
|
Ү/т жазады. Өз жұмыстарын бағалайды |
Оқушылар сабаққа қатысу белсенділігіне қарай 1-10 баллдық жүйе бойынша қалыптастырушы бағалаумен бағаланады |
Білім класс |
шағым қалдыра аласыз


















