Сабақ жоспары
|
САБАҚ: 2 |
Мектеп: Қорғантұз жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||||||||
|
Күні: 10.10.2020 ж |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қобыланды батыр» жыры |
||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жырдан үзінді айтады. Жырдың үзіндісі арқылы кейіпкер бейнесін ашады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырып бойынша өз ойларын сауатты және дәлелді жеткізе білуге даярлау, зерттеу қабілеттерін дамыту Пән лексикасы және терминология: астарлы ой Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: таңдау, іріктеу, салыстыру, анықтау, баяндау |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Қобыланды батыр» жырының мазмұнымен танысу |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі (Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді) Қызығушылықты ояту https://www.youtube.com/watch?v=_pOgd96qfpc Бейнематериал көреді.
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Берілетін тапсырмалар : 1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады. 2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып,
кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып
алады. Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды. 4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Дескриптор: Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды. Кейіпкерге мінездеме береді. Өзіндік көзқарасын танытады.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
ІІІ. Ойтолғаныс «Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады? Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады. |
|
|||||||||||
|
Бағалау 5 минут Кері байланыс |
3 «Қ» Маған қиын болды Маған қызық болды Маған қажет болды
|
|
|||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Жырдан өзі таңдаған бір кейіпкерге хат жазып келеді. |
|
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қобыланды батыр жыры 5 класс
Қобыланды батыр жыры 5 класс
Сабақ жоспары
|
САБАҚ: 2 |
Мектеп: Қорғантұз жалпы орта білім беретін мектебі |
||||||||||||
|
Күні: 10.10.2020 ж |
|||||||||||||
|
Сынып: 5 |
Оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қобыланды батыр» жыры |
||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т/Ж3.Көркем шығармадағы образ Т/Ж4.Шығарма үзінділерімен жұмыс |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаттары |
Т/Ж4.Көркем шығармалардан шағын көлемді үзінділерді мәнерлеп оқып, жатқа айтады Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашады. |
||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Жырдан үзінді айтады. Жырдың үзіндісі арқылы кейіпкер бейнесін ашады. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Тақырып бойынша өз ойларын сауатты және дәлелді жеткізе білуге даярлау, зерттеу қабілеттерін дамыту Пән лексикасы және терминология: астарлы ой Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: таңдау, іріктеу, салыстыру, анықтау, баяндау |
||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
«Қобыланды батыр» жырының мазмұнымен танысу |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз) |
Дереккөздер |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут |
І. Ұйымдастыру кезеңі (Оқушылар назарын сабаққа аударамын,сабақ мақсатымен ,тақырыбымен таныстырамын , топқа бөлінеді) Қызығушылықты ояту https://www.youtube.com/watch?v=_pOgd96qfpc Бейнематериал көреді.
Оқушылар кейіпкер бейнесіне пікір айтады |
|
|||||||||||
|
Сабақтың ортасы 30 минут |
Берілетін тапсырмалар : 1.Оқушылар өздері жаттап келген жыр үзінділерін дыбыс шкаласы бойынша кезектесіп айтады. 2. Оқушылар үзінділерді тыңдай отырып,
кейіпкер бейнесін ашатын жолдарды жазып
алады. Оқушылар Қобыланды образы мен іс-әрекетін сипаттайтын тірек сөздердің астын сызады. Олар асты сызылған сөздердің Қобыланды образын ашудағы нақты әсерін талқылайды. 4.Оқушылар айтып жатқанда тыңдай отырып кесте толтырады
Дескриптор: Жырдағы кейіпкердің әрекетін талдайды. Кейіпкерге мінездеме береді. Өзіндік көзқарасын танытады.
|
|
|||||||||||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
ІІІ. Ойтолғаныс «Қобыланды батыр» жыры несімен есіңізде қалады? Сабақты бекіту үшін оқушылар пікірі сұралады. |
|
|||||||||||
|
Бағалау 5 минут Кері байланыс |
3 «Қ» Маған қиын болды Маған қызық болды Маған қажет болды
|
|
|||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
Жырдан өзі таңдаған бір кейіпкерге хат жазып келеді. |
|
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













