Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Таза, мінсіз асыл сөз» |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Ражанова А. |
|
|
Күні: |
08.10.24ж. |
|
|
Сынып: 5А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1 шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың тарихи эпизодын анықтап, жырдың тарихи құндылығына өзіндік пікір береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
«Миға шабуыл». Оқушыларды сабақ мақсатына жетелеу үшін сұрақтар қойылады.
«3сұрақ» әдісі. |
-Бұл жырды не үшін тарихи жыр деп атайды? -Қобыланды мен Құртқаның бойындағы қандай қасиеттерді бағаар едіңіз? Оқушылардың түрлі пікірлері тыңдалады.
Әр топ келесі топтарға «Қобыланды батыр» жырына байланысты 3 сұрақ қояды. Келесі топтар жауап береді. Жауапты қанағат етсе, қабылданады. Қанағат етпесе, өз тобының мүшелері дұрыс жауап беруге тырысады. |
Бас бармақ |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
«Қобыланды батыр» жырынан бейнежазба көрсетеді. |
Бейнежазба бойынша сұрақтарға жауап береді. 1.Қазақ батырлары қандай қару түрлерін пайдаланған? 2.Сол кезде тағы қандай қару-жарақ түрлерін пайдаланған? 3.Бұрынғы батырлар мен бүгінгі батырлардың қандай ұқсастығы бар деп ойлайсыңдар? |
Мұғалімнің кері байланысы арқылы |
|
|
1-тапсырма. Қобыланды батырдың , Қараманның, Құртқаның бойында кездесетін құндылықтарды жазу. |
3-4 сөйлеммен батыр бойындағы құндылықтарды жазып шығады. Дескриптор: -Құндылықтарды анықтайды; -өз сөзімен сипаттап жазады; -кейіпкерлер бойындағы құндылықтарды салыстырады. |
Мадақтау сөздері арқылы |
||
|
2-тапсырма. «Балық қаңқасы» графикалық органайзері арқылы жырда кездесетін құндылықтарға қатысты эпизодтарды тауып, қзіндік ой-тұжырым жазу. |
Бас қаңқасы –тақырып Қабырғасы – құндылықтар Құйрық- қорытынды. Дескриптор: -Тарихи құндылығы бар эпизодтарды тақырыптар бойынша анықтайды - Шынайы өмірдегі батырларды жырдағы батырлармен салыстыра байланыстырады - Тарихи құндылығына байланысты өзіндік көзқарастарын білдіреді |
Мадақтау сөздері арқылы |
||
|
Сабақтың соңы |
Ой –толғаныс. -Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырларды білеміз бе? -Олардың есімдері тарихта қала алды ма? -Сенің қосар үлесің қандай? |
Оқушылар бағаланады. Үй тапсырмасын жазып алады. |
ФБ |

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қобыланды батыр" жыры. Тарих және жыр
"Қобыланды батыр" жыры. Тарих және жыр
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Бөлім: |
«Таза, мінсіз асыл сөз» |
|
|
Педагогтың аты-жөні: |
Ражанова А. |
|
|
Күні: |
08.10.24ж. |
|
|
Сынып: 5А |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қобыланды батыр» жыры. Тарих және жыр |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5.3.1.1 шығармадағы эпизодтар арқылы тарихи құндылығын бағалау; |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Шығарманың тарихи эпизодын анықтап, жырдың тарихи құндылығына өзіндік пікір береді. |
|
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы |
«Миға шабуыл». Оқушыларды сабақ мақсатына жетелеу үшін сұрақтар қойылады.
«3сұрақ» әдісі. |
-Бұл жырды не үшін тарихи жыр деп атайды? -Қобыланды мен Құртқаның бойындағы қандай қасиеттерді бағаар едіңіз? Оқушылардың түрлі пікірлері тыңдалады.
Әр топ келесі топтарға «Қобыланды батыр» жырына байланысты 3 сұрақ қояды. Келесі топтар жауап береді. Жауапты қанағат етсе, қабылданады. Қанағат етпесе, өз тобының мүшелері дұрыс жауап беруге тырысады. |
Бас бармақ |
Оқулық, жұмыс дәптері |
|
Сабақтың ортасы |
«Қобыланды батыр» жырынан бейнежазба көрсетеді. |
Бейнежазба бойынша сұрақтарға жауап береді. 1.Қазақ батырлары қандай қару түрлерін пайдаланған? 2.Сол кезде тағы қандай қару-жарақ түрлерін пайдаланған? 3.Бұрынғы батырлар мен бүгінгі батырлардың қандай ұқсастығы бар деп ойлайсыңдар? |
Мұғалімнің кері байланысы арқылы |
|
|
1-тапсырма. Қобыланды батырдың , Қараманның, Құртқаның бойында кездесетін құндылықтарды жазу. |
3-4 сөйлеммен батыр бойындағы құндылықтарды жазып шығады. Дескриптор: -Құндылықтарды анықтайды; -өз сөзімен сипаттап жазады; -кейіпкерлер бойындағы құндылықтарды салыстырады. |
Мадақтау сөздері арқылы |
||
|
2-тапсырма. «Балық қаңқасы» графикалық органайзері арқылы жырда кездесетін құндылықтарға қатысты эпизодтарды тауып, қзіндік ой-тұжырым жазу. |
Бас қаңқасы –тақырып Қабырғасы – құндылықтар Құйрық- қорытынды. Дескриптор: -Тарихи құндылығы бар эпизодтарды тақырыптар бойынша анықтайды - Шынайы өмірдегі батырларды жырдағы батырлармен салыстыра байланыстырады - Тарихи құндылығына байланысты өзіндік көзқарастарын білдіреді |
Мадақтау сөздері арқылы |
||
|
Сабақтың соңы |
Ой –толғаныс. -Ел тәуелсіздігі үшін күрескен батырларды білеміз бе? -Олардың есімдері тарихта қала алды ма? -Сенің қосар үлесің қандай? |
Оқушылар бағаланады. Үй тапсырмасын жазып алады. |
ФБ |

шағым қалдыра аласыз













