Мектептің атауы
Сынып сағаты
Тақырып бойынша:
«Қоғам және жауапкершілік»

(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ бойынша) жоспар сынып
сағатының
|
Педагогтың аты жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сынып сағатының тақырыбы: |
«Қоғам және жауапкершілік» Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушылардың бойына халқымыздың қадір-қасиетін сіңіру,үлкенді сыйлай білуге, өз ата-бабасын ұмытпай есте сақтауға және аталы сөзден ғибрат алуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Құндылықтар тәрбиелеу |
Заң және тәртіп |
|||||
|
Аптаның дәйексөздері |
Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1.Сабақтың басталуы. 0-5 мин |
1.Позитивті эмоционалды қатынасты қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады
|
Мұғалімдерді қарсы алыңыздар. Өздерінің жұмыс орындарын ұйымдастырады, жеке оқу құралдарының болуын тексереді |
ФО Эмоциялық жағдайды бағалау жай-күйлері
|
|
||
|
2. Сабақтың ортасы. 5 – 45 мин |
Оқушылардың білімін өзектендіру Қозғалысқа толы қала: Психологиялық ахуал Ой қозғау Тақырып ашу. «Әке қадірі» бейнеролик.Бейнероликті тамашалап,талқылау
Волонтер деген кім? Волонтердың еңбегіне ақы төленеді ма? Сіздің қоғамында волонтер болғыңыз келе ме? Қарт кісілерге қалай көмектесе аламыз? Оқушылардың қарт адамдарға көмектескені дұрыс па? Өзің қарттарды қалай құрметтейсің? Интер белсенді тақтаға жұмбақтар шығады,жұмбақтарды табу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашамыз. 1. Айтары мол ғұлама, Көп жасасын бұл адам, Әкесі ол әкеңнің Білер оны сұраған. Ол кім? (ата) 2. Дегенімді жасайтын Қалған тамағымды асайтын Ертіп алып жетектеп «Немерем» – деп атайтын? (әже) Волонтерлік іс (лат. тілінен voluntarius — ерікті) – қызметтердің кең ауқымдылығы, ішіне өзара көмектің дәстүрлі пішіндерін және өзіне деген көмектің арттыруы болып келеді. Волонтерлікпен айналасатын адамдарды волонтер деп атайды. Олар ақысыз, ерікті қоғамдық жұмыс атқаратындарға жатады. · Волонтерлік (ерікті) қызмет: · Ағаш, өсімдіктер, көгалдар, түптерді отырғызып, өсіру; · Азаматтардың мынадай сияқты әлеуметтік санаттарына көмек: егде адамдар, қамқорсыз бала-шағалар, баспанасыз адамдар, жастар, студенттер, мүмкіндіктері шектеулі адамдар (мүгедектер), бұрынғы тұтқындар, т.б; · Жануарларға көмек, қорықтар мен хайуанаттар саябағына ерікті көмек; · Ауланы, телімдерді, қалалық көшелерді абаттандыру; · Салауатты өмір салтын насихаттау; · Экологияны жақсарту: қоқыстарды жинау, сенбіліктерді ұйымдастыру т.б; · Қайрымдылық концеттері мен театр қойылымдары; · Нашақорлық, СПИД, жасөспірімнің айыпкерлігін алдын алуға арналған оқтаулы әңгімелерін жүргізу; Волонтердің еңбегі ақысыз. Волонтерлер – тек альтруистер емес, олар тәжиребе алу үшін, дағдыларды және білімдерді арттыру үшін, дербес қарым-қатынастың қағидаларын білу үшін жұмыс істейді. Көбінесе волонтерлік қызмет – төленетін жұмысқа жол салады, бұл жерде адам өзін жақсы жақтан көрсете алады, өзін әртүрлі қызмет аясында сынап көріп, өмірлік жолын анықтай алады. Құрмет көрсетудің бір көрнісі қарттарды сыйлау. Қазақ қарттары жасына лайық аузы дуалы,сөзі берекелі, ісі тыңғылықты, ойы терең, ақылы телегей теңіз болып келеді. Әкеден ұл тусайшы,ата жолын қусайшы деп халық ұрпаққа ата мұрасын жалғастыруды уағыздайды.Ата ұрпағының қайырымды, мейірімді, ақылды , іскер болуын тілеп, сол үшін қамқорлық әрекеттерін жерге жеткенше дамыта береді, өнеге көрсетеді, өсиет айтады..Адам өмірінің мәні менсұлулығы, адамның келешегіне сенімділігі-баланың ата-анасын ардақ тұтып, өзінің перзенттік парызын бір сәтте естен шығармауында.Қартайған ата-ана біле білсек, отбасының алып діңгегі, шаңырақтың құты.Қарт кісіні құт-береке деп танысаң, ол ұрпақтың көрегендігі.Ұрпағы құрметтеген ата-ана әрқашанда бақытты.Қарттар-біздің қазынамыз. Қазақстанның өсіп- өнуіне.еліміздің тыныш, бейбіт өмір сүруіне өз үлестерін қосқан осы аяулы қарттарымыз.Олардың өмір жолдары бүгінгі ұрпаққа табылмас қазына.Дүние кезек деген.Сендер де өмір бойы жас болып жүрмейсіңдер.Сендер ата-аналарыңды құрметтеп, сыйласаңдар, ертең сендерді де балаларың сыйлап, қадірлейтін болады.Атаңа не істесең-алдыңа сол келер деген қазақта дана сөз бар . Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін
жауапкершілік» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал Оқушылар дың пікірі тыңдалады Жұмбақтың шешуін тауып,шеңбер құрып бірге өлең шумақтарын қайталайды
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін тауып,шеңбер құрып бірге өлең шумақтарын қайталайды Дескриптор: Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Балалар тапсырманы орында |
|
Суреттер Суреттер Суреттер
|
||
|
е3. Сабақтың соңы. 40 - 45 мин |
Рефлексия жасау. -Біздің әңгімеміз әрқайсыңыз үшін пайдалы болды ма? - Сені не туралы ойлануға мәжбүр етті? Бағалауды ұсынады .
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
|
Рефлексияға арналған суреттер.
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қоғам және жауапкершілік» Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін жауапкершілік»
«Қоғам және жауапкершілік» Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін жауапкершілік»
Мектептің атауы
Сынып сағаты
Тақырып бойынша:
«Қоғам және жауапкершілік»

(білім беру ұйымының
атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ бойынша) жоспар сынып
сағатының
|
Педагогтың аты жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сыныбы: |
Қатысушылардың саны: |
Қатыспағандардың саны: |
||||
|
Сынып сағатының тақырыбы: |
«Қоғам және жауапкершілік» Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін жауапкершілік» |
|||||
|
Сабақтың мақсаттары: |
Оқушылардың бойына халқымыздың қадір-қасиетін сіңіру,үлкенді сыйлай білуге, өз ата-бабасын ұмытпай есте сақтауға және аталы сөзден ғибрат алуға тәрбиелеу. |
|||||
|
Құндылықтар тәрбиелеу |
Заң және тәртіп |
|||||
|
Аптаның дәйексөздері |
Бірлік жоқ болса ұйым жоқ, ұйым жоқ болса күнің жоқ |
|||||
|
Сабақтың барысы: |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ Уақыты |
Педагогтың іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
1.Сабақтың басталуы. 0-5 мин |
1.Позитивті эмоционалды қатынасты қалыптастыру. Қазақстан Республикасының Әнұраны шырқалады
|
Мұғалімдерді қарсы алыңыздар. Өздерінің жұмыс орындарын ұйымдастырады, жеке оқу құралдарының болуын тексереді |
ФО Эмоциялық жағдайды бағалау жай-күйлері
|
|
||
|
2. Сабақтың ортасы. 5 – 45 мин |
Оқушылардың білімін өзектендіру Қозғалысқа толы қала: Психологиялық ахуал Ой қозғау Тақырып ашу. «Әке қадірі» бейнеролик.Бейнероликті тамашалап,талқылау
Волонтер деген кім? Волонтердың еңбегіне ақы төленеді ма? Сіздің қоғамында волонтер болғыңыз келе ме? Қарт кісілерге қалай көмектесе аламыз? Оқушылардың қарт адамдарға көмектескені дұрыс па? Өзің қарттарды қалай құрметтейсің? Интер белсенді тақтаға жұмбақтар шығады,жұмбақтарды табу арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашамыз. 1. Айтары мол ғұлама, Көп жасасын бұл адам, Әкесі ол әкеңнің Білер оны сұраған. Ол кім? (ата) 2. Дегенімді жасайтын Қалған тамағымды асайтын Ертіп алып жетектеп «Немерем» – деп атайтын? (әже) Волонтерлік іс (лат. тілінен voluntarius — ерікті) – қызметтердің кең ауқымдылығы, ішіне өзара көмектің дәстүрлі пішіндерін және өзіне деген көмектің арттыруы болып келеді. Волонтерлікпен айналасатын адамдарды волонтер деп атайды. Олар ақысыз, ерікті қоғамдық жұмыс атқаратындарға жатады. · Волонтерлік (ерікті) қызмет: · Ағаш, өсімдіктер, көгалдар, түптерді отырғызып, өсіру; · Азаматтардың мынадай сияқты әлеуметтік санаттарына көмек: егде адамдар, қамқорсыз бала-шағалар, баспанасыз адамдар, жастар, студенттер, мүмкіндіктері шектеулі адамдар (мүгедектер), бұрынғы тұтқындар, т.б; · Жануарларға көмек, қорықтар мен хайуанаттар саябағына ерікті көмек; · Ауланы, телімдерді, қалалық көшелерді абаттандыру; · Салауатты өмір салтын насихаттау; · Экологияны жақсарту: қоқыстарды жинау, сенбіліктерді ұйымдастыру т.б; · Қайрымдылық концеттері мен театр қойылымдары; · Нашақорлық, СПИД, жасөспірімнің айыпкерлігін алдын алуға арналған оқтаулы әңгімелерін жүргізу; Волонтердің еңбегі ақысыз. Волонтерлер – тек альтруистер емес, олар тәжиребе алу үшін, дағдыларды және білімдерді арттыру үшін, дербес қарым-қатынастың қағидаларын білу үшін жұмыс істейді. Көбінесе волонтерлік қызмет – төленетін жұмысқа жол салады, бұл жерде адам өзін жақсы жақтан көрсете алады, өзін әртүрлі қызмет аясында сынап көріп, өмірлік жолын анықтай алады. Құрмет көрсетудің бір көрнісі қарттарды сыйлау. Қазақ қарттары жасына лайық аузы дуалы,сөзі берекелі, ісі тыңғылықты, ойы терең, ақылы телегей теңіз болып келеді. Әкеден ұл тусайшы,ата жолын қусайшы деп халық ұрпаққа ата мұрасын жалғастыруды уағыздайды.Ата ұрпағының қайырымды, мейірімді, ақылды , іскер болуын тілеп, сол үшін қамқорлық әрекеттерін жерге жеткенше дамыта береді, өнеге көрсетеді, өсиет айтады..Адам өмірінің мәні менсұлулығы, адамның келешегіне сенімділігі-баланың ата-анасын ардақ тұтып, өзінің перзенттік парызын бір сәтте естен шығармауында.Қартайған ата-ана біле білсек, отбасының алып діңгегі, шаңырақтың құты.Қарт кісіні құт-береке деп танысаң, ол ұрпақтың көрегендігі.Ұрпағы құрметтеген ата-ана әрқашанда бақытты.Қарттар-біздің қазынамыз. Қазақстанның өсіп- өнуіне.еліміздің тыныш, бейбіт өмір сүруіне өз үлестерін қосқан осы аяулы қарттарымыз.Олардың өмір жолдары бүгінгі ұрпаққа табылмас қазына.Дүние кезек деген.Сендер де өмір бойы жас болып жүрмейсіңдер.Сендер ата-аналарыңды құрметтеп, сыйласаңдар, ертең сендерді де балаларың сыйлап, қадірлейтін болады.Атаңа не істесең-алдыңа сол келер деген қазақта дана сөз бар . Қауіпсіздік сабағы: «Жанжалдың нәтижесі үшін
жауапкершілік» |
Оқушылар мұғаліммен амандасады,түгенделеді. Психологиялық ахуал Оқушылар дың пікірі тыңдалады Жұмбақтың шешуін тауып,шеңбер құрып бірге өлең шумақтарын қайталайды
Дескриптор: Жұмбақтың шешуін тауып,шеңбер құрып бірге өлең шумақтарын қайталайды Дескриптор: Мұғалімді тыңдайды Дескриптор: Балалар тапсырманы орында |
|
Суреттер Суреттер Суреттер
|
||
|
е3. Сабақтың соңы. 40 - 45 мин |
Рефлексия жасау. -Біздің әңгімеміз әрқайсыңыз үшін пайдалы болды ма? - Сені не туралы ойлануға мәжбүр етті? Бағалауды ұсынады .
|
Рефлексия жасайды. Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
|
Рефлексияға арналған суреттер.
|
||
шағым қалдыра аласыз























