|
Сабақ: Қазақстан тарихы Күні: 17. 01.2019ж Сынып: 9«Б» |
«Г.Титов атындағы №54 ЖОМ.КММ» Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғамдық саяси өмір |
||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Республиканың 1954-1965 ж қоғамдық саяси өмірі туралы анықтау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1950 ж ортасындағы біршама прогресшіл бастамалар туралы анықтау Республиканың қоғамдық саяси жағдайы туралы сипаттау Қазақстанның мәдени ,ғылыми және сауда қатынастары туралы түсіндіру |
||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1950 ж ортасындағы біршама прогресшіл бастамалар туралы анықтайды Республиканың қоғамдық саяси жағдайы туралы сипаттайды Қазақстанның мәдени ,ғылыми және сауда қатынастары туралы түсіндіреді |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Жаңа тақырыпты меңгереді, қосымша мәліметтер алады Терминдік сөздер: комсомол,совхоз,колхоз,пионер, отарлық саясат, делегация идиология |
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1950-1960 ж Қазақстанның саяси жағдайы туралы талдау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлт жоспары бойынша : «Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаhандық тұрғыдан қатысуы» |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,Бас бармақ,карта ,жұмыс дәптер, |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ұлы Отан соғысы |
||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі О Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру, Топқа бөлу «Кім біледі?» әдісі бойынша сұрақ-жауап қойылады. 1989ж 22 қыркүйек - «Тіл туралы» заң
қабылданды. Қазақ тілі мемлекеттік тіл мәртебесіне ие болғанын
айтады . Қ,Б«Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақссатымен таныстырып өтемін Джигсо әдісі бойынша мына тақырыптарды бөліп беремін: 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс Кеңестік қоғамның әлеуметтік проблемалары Республиканың 50 ж қоғамдық саяси жағдайы Қазақстанның сауда байланыстары Дескриптор: Әлеуметтік проблемалар туғызған наразылық туралы анықтайды Қазақстанның қоғамдық саяси жағдайын түсіндіреді Ғылыми және мәдени байланыстарын сипаттайды Қ.Б «Бас бармақ» 2- тапсырма «Ой толғау »әдісі арқылы Орталық саясат,Делегация дегенміз не? М. Елікбаев не үшін қудаланды ? Теміртау қаласындағы толқулардың себебі неде? 1950-1960 ж Қазақстанның саяси жағдайы 3-тапсырма Кесте толтыру 1950 ж қоғамдық саяси өмір
Дескриптор: 1 .1950 жқоғамдық саяси өмір кедергілері туралы анықтайды Қ.Б «Бас бармақ» |
|
|||||||||
|
Соңы (10мин) |
Оқушылыр жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жапсырады .өз пікірлерін айтып, сабақ қорытындылады Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||
|
|
«Бас бармақ» |
|
|||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоғамдық саяси өмір
Қоғамдық саяси өмір
|
Сабақ: Қазақстан тарихы Күні: 17. 01.2019ж Сынып: 9«Б» |
«Г.Титов атындағы №54 ЖОМ.КММ» Мұғалімнің аты жөні:Кенжебекова Айбала Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғамдық саяси өмір |
||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
Республиканың 1954-1965 ж қоғамдық саяси өмірі туралы анықтау |
||||||||||
|
Сабақ мақсаттары: |
1950 ж ортасындағы біршама прогресшіл бастамалар туралы анықтау Республиканың қоғамдық саяси жағдайы туралы сипаттау Қазақстанның мәдени ,ғылыми және сауда қатынастары туралы түсіндіру |
||||||||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейлері |
Білу Түсіну |
||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
1950 ж ортасындағы біршама прогресшіл бастамалар туралы анықтайды Республиканың қоғамдық саяси жағдайы туралы сипаттайды Қазақстанның мәдени ,ғылыми және сауда қатынастары туралы түсіндіреді |
||||||||||
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Жаңа тақырыпты меңгереді, қосымша мәліметтер алады Терминдік сөздер: комсомол,совхоз,колхоз,пионер, отарлық саясат, делегация идиология |
||||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар: 1950-1960 ж Қазақстанның саяси жағдайы туралы талдау |
|||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік - Ел» ұлт жоспары бойынша : «Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік,өңірлік мәселелерді шешуге жаhандық тұрғыдан қатысуы» |
||||||||||
|
Пәнаралық байланыс |
География |
||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Оқулық,стикерлер,Бас бармақ,карта ,жұмыс дәптер, |
||||||||||
|
Бастапқы білім |
Ұлы Отан соғысы |
||||||||||
|
Жоспарлан ған уақыт |
Сабақта жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
|
Сабақтың басталуы 10 мин |
Ұйымдастыру кезеңі О Кезекші мәлімдемесі бойынша түгелдеу Психологиялық ахуал қалыптастыру, Топқа бөлу «Кім біледі?» әдісі бойынша сұрақ-жауап қойылады. 1989ж 22 қыркүйек - «Тіл туралы» заң
қабылданды. Қазақ тілі мемлекеттік тіл мәртебесіне ие болғанын
айтады . Қ,Б«Бас бармақ» |
Карта, оқулық, стикерлер, смайликтер |
|||||||||
|
Сабақтың ортасы 20мин |
Жаңа сабақ мақссатымен таныстырып өтемін Джигсо әдісі бойынша мына тақырыптарды бөліп беремін: 1-тапсырма: Мәтінмен жұмыс Кеңестік қоғамның әлеуметтік проблемалары Республиканың 50 ж қоғамдық саяси жағдайы Қазақстанның сауда байланыстары Дескриптор: Әлеуметтік проблемалар туғызған наразылық туралы анықтайды Қазақстанның қоғамдық саяси жағдайын түсіндіреді Ғылыми және мәдени байланыстарын сипаттайды Қ.Б «Бас бармақ» 2- тапсырма «Ой толғау »әдісі арқылы Орталық саясат,Делегация дегенміз не? М. Елікбаев не үшін қудаланды ? Теміртау қаласындағы толқулардың себебі неде? 1950-1960 ж Қазақстанның саяси жағдайы 3-тапсырма Кесте толтыру 1950 ж қоғамдық саяси өмір
Дескриптор: 1 .1950 жқоғамдық саяси өмір кедергілері туралы анықтайды Қ.Б «Бас бармақ» |
|
|||||||||
|
Соңы (10мин) |
Оқушылыр жаңа сабақтың тақырыбына кері байланыс жасау арқылы қорытынды жасап, білім ағашына жапсырады .өз пікірлерін айтып, сабақ қорытындылады Үй тапсырмасы Тақырыпты Оқып келу |
|
|||||||||
|
Саралау-Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Қауіпсіздік және қорғау ережелері АКТ –мен байланыс |
|||||||||
|
|
«Бас бармақ» |
|
|||||||||
|
Рефлексия (4мин) Сабақ/ оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай өзгертулер енгіздім және неліктен? |
|||||||||||
|
Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 2.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды оқытуды да, оқуды да ескеріңіз ? 2. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |
|||||||||||
шағым қалдыра аласыз













