«» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп өмірі. Әдепті бала - арлы бала Б. Соқпақбаев "Менің атым Қожа" повесі (үзінді) |
|
|
Педагогтің Т.А. Ә : |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қожа әдепті бала |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 3. 5. 1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу 5. 2. 5. 1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала алады. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беріп, шағын диалогке қатыса алады. |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал орнату 2 минут Өткен білімді тексеру 4 минут Миға шабуыл 2 минут Оқылым алды алды тапсырмасы: Сөздік жұмысы 6 минут Сабақтың ортасы Оқылым кезіндегі тапсырмасы: 1 минут Оқылымнан кейінгі тапсырма: 6 минут
Сабақтың соңы: Бекіту 7 минут Үйге тапсырма: 2 минут Рефлексия 1 минут Бағалау 1 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сиқырлы сөз» Амандасатын сөзді тақтаға жазады (мысалы: Қайырлы таң! Сәлеметсіз бе!). Әр оқушы түрлі мимикамен, дауыс ырғағымен амандасады. «Миналы алқап» әдісі Қағазға өткен сабаққа байланысты сұрақтар жазылып, умаждалып жерге лақтырылады. Оқушылар екі жақтан коридор жасап тұрады. Бір оқушының көзін жауып миналы алқаптан өткізеді. Оқкшы қағазды басып кетсе. Сол қағаздағы сұраққа жауап береді. Сұрақтар: Бердібек Соқпақбаев қашан дүниеге келді? Б.Соқпақбаев қайда дүниеге келді? Ол неше жасынан бастап өлең жаза бастады? Қай жылы мұғалім болып жұмыс істеді? Қандай журналда қызмет атқарды? 1950 жылы қандай өлеңі жарияланды? «Менің атым-Қожа» алғаш қандай тілде жарияланды? «Менің атым-Қожа» повесі неше тілге аударылды? Повест бойынша фильм қай жылы шықты? Фильмнің режиссері кім? Бүгін нешесі? Бүгінгі сабақтың тақырыбы Қожа-әдепті бала Дәптерге күнді, тақырыпты жаздырту. Ал енді балалар, біз қазақ тілі сабағында не істейміз? (Сабақтың мақсатын болжату, таныстыру.) 5. 3. 5. 1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу 5. 2. 5. 1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу Жаңа сөз үйренейік!» айдарында берілген жаңа сөздерді сурет арқылы меңгерту. 1.Үйренуге арналған сөздер: кейіпкер, ықшам, жағымды, туу куәлігі, ес білгелі, қолайсыз, табанда өзгерту, істің турасы, келемеждеп айту 2.Айтылуы кейіпкер, ықшам, жағымды, туу куәлігі, ес білгелі, қолайсыз, табанда өзгерту, істің турасы, келемеждеп айту хормен, жұппен, жекелей 3-тапсырма,38-бет. Мәтінді оқиды.
Кері байланыс жүргізу. Қожа үшін не бақыт? Майқанова тәтейше олар қандай есімдер? Қожаның толық аты қалай? Сыныптағы екінші Қожа кімнің баласы? Қожаның әкесі кім? 38 бет 4 -апсырма: Мәтіннен сын есімдерді теріп жаз.Сөйлем құра. Жұптық жұмыс «Менің атым-Қожа» филімінен оқыған мәтініңе сай тұсын көріп, салыстыр. Қожаны сипаттап айт. Қожа қандай бала? Бойы қандай? Киімі қандай? деген сұрақтарға жауап бер.
37 бет 2 тапсырма Өзіңнің сүйікті шығармаң туралы жаз. Басты кейікерін сипатта, сын есімдерді қолдан.
|
Әр оқушы сол сөзді түрлі дауыс ырғағымен айтады: қуанып, ашуланып, жай сөйлеп, қатты айқайлап т.б.. Кезекші оқушы сыныпта жоқ оқушыларды атайды. Үйге берілген тапсырманы бекіту үшін сұрақтарға жауап береді. Бүгін___________________________. Дәптерлеріне күнді, сабақтың тақырыбын жазады. Қазақ тілі сабағында не істейтіндерін кезектесіп айтады. Оқушылардың ықтимал жауабы:тыңдаймыз, айтамыз, оқимыз, жазамыз, қазақша сөйлейміз, жаңа сөздерді үйренеміз. Синоним арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Сөздік дәптерге жазады. Жаңа сөздерді тізбектеп қайталайды. Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрайды. А (ЕБҚ) оқушы: Сурет арқылы жаңа сөздерді сәйкестендір.
В оқушы: Жаңа сөздер мен сөз тіркесін құрастыр.
С оқушы: Жаңа сөздермен сөйлем құрастыр.
Дескриптор: Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. 1балл Мәтінді оқиды. Дескриптор: - мәтін мазмұнын түсінеді 1балл Оқушылар мұғаліммен бірге кері байланысқа түседі. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың ықтимал жауабы: 1. Есімінің сүйкімді болуы. 2. Жоғаы идеалды есімдер 3. Қожаберген 4. Сүттібайдың Қожасы 5. Қадыр. А (ЕБҚ) оқушы: оқылым мәтінін оқып отырып сын есімдерді теріп жазады. Сөз тіркесін құрастырады. . В- оқушы: Мәтіннен сын есімдерді теріп жазады.Сөйлем құрайды. С-оқушы: Мәтіннен сын есімдерді теріп жазады.Сөйлем құрайды,түрлеріне қарай ажыратады. Дескриптор: -сын есімдерді табады–1балл -түрлеріне қарай ажыратады-1балл А (ЕБҚ) оқушы: Сұраққа қысқа жауап береді. . В- оқушы: Сұраққа толық жауап береді. С-оқушы:Сұраққа жауап берерде сын есімдерді қолданып, Қожаның сырт бейнесін сипаттайды. Күнделікке үй тапсырмасын жазады. Оқушылар шығу парағын толтырады. Сабаққа байланысты қандай да бір сұрақтары болса, жазады. Оқушылар күнделікке сабақ бойы жинаған балл сандарын жазады. |
Жарайсыңдар! Мадақтау ZipGrade арқылы бағалау Оқушылардың дұрыс жауабын шаңырақ арқылы бағалау. Мадақтау Оқушылардың дұрыс жауабын аттар арқылы бағалау. Мадақтау Оқушылардың дұрыс жауабын шаңырақ арқылы бағалау. Мадақтау |
Слайд Тест сұрақтары, бақалау парақтары Суреттер, дәптер, оқулық, слайд.
Оқылым мәтіні
Таратпа қағаздар
Оқулық, дәптер, кесте, бағалау парағы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қожа-әдепті бала. 5 сынып
Қожа-әдепті бала. 5 сынып
«» КММ
(білім беру ұйымының атауы)
Қысқа мерзімді (сабақ) жоспары
|
Бөлім: |
Мектеп өмірі. Әдепті бала - арлы бала Б. Соқпақбаев "Менің атым Қожа" повесі (үзінді) |
|
|
Педагогтің Т.А. Ә : |
|
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 5 |
Қатысушылар саны |
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қожа әдепті бала |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
5. 3. 5. 1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу 5. 2. 5. 1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала алады. Берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беріп, шағын диалогке қатыса алады. |
|
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы Психологиялық ахуал орнату 2 минут Өткен білімді тексеру 4 минут Миға шабуыл 2 минут Оқылым алды алды тапсырмасы: Сөздік жұмысы 6 минут Сабақтың ортасы Оқылым кезіндегі тапсырмасы: 1 минут Оқылымнан кейінгі тапсырма: 6 минут
Сабақтың соңы: Бекіту 7 минут Үйге тапсырма: 2 минут Рефлексия 1 минут Бағалау 1 минут |
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Сиқырлы сөз» Амандасатын сөзді тақтаға жазады (мысалы: Қайырлы таң! Сәлеметсіз бе!). Әр оқушы түрлі мимикамен, дауыс ырғағымен амандасады. «Миналы алқап» әдісі Қағазға өткен сабаққа байланысты сұрақтар жазылып, умаждалып жерге лақтырылады. Оқушылар екі жақтан коридор жасап тұрады. Бір оқушының көзін жауып миналы алқаптан өткізеді. Оқкшы қағазды басып кетсе. Сол қағаздағы сұраққа жауап береді. Сұрақтар: Бердібек Соқпақбаев қашан дүниеге келді? Б.Соқпақбаев қайда дүниеге келді? Ол неше жасынан бастап өлең жаза бастады? Қай жылы мұғалім болып жұмыс істеді? Қандай журналда қызмет атқарды? 1950 жылы қандай өлеңі жарияланды? «Менің атым-Қожа» алғаш қандай тілде жарияланды? «Менің атым-Қожа» повесі неше тілге аударылды? Повест бойынша фильм қай жылы шықты? Фильмнің режиссері кім? Бүгін нешесі? Бүгінгі сабақтың тақырыбы Қожа-әдепті бала Дәптерге күнді, тақырыпты жаздырту. Ал енді балалар, біз қазақ тілі сабағында не істейміз? (Сабақтың мақсатын болжату, таныстыру.) 5. 3. 5. 1 қосымша ақпарат көздерінен тақырыпқа байланысты мәліметтерді ала білу 5. 2. 5. 1 берілген сұрақты дұрыс түсініп, лайықты жауап беру, шағын диалогке қатысу Жаңа сөз үйренейік!» айдарында берілген жаңа сөздерді сурет арқылы меңгерту. 1.Үйренуге арналған сөздер: кейіпкер, ықшам, жағымды, туу куәлігі, ес білгелі, қолайсыз, табанда өзгерту, істің турасы, келемеждеп айту 2.Айтылуы кейіпкер, ықшам, жағымды, туу куәлігі, ес білгелі, қолайсыз, табанда өзгерту, істің турасы, келемеждеп айту хормен, жұппен, жекелей 3-тапсырма,38-бет. Мәтінді оқиды.
Кері байланыс жүргізу. Қожа үшін не бақыт? Майқанова тәтейше олар қандай есімдер? Қожаның толық аты қалай? Сыныптағы екінші Қожа кімнің баласы? Қожаның әкесі кім? 38 бет 4 -апсырма: Мәтіннен сын есімдерді теріп жаз.Сөйлем құра. Жұптық жұмыс «Менің атым-Қожа» филімінен оқыған мәтініңе сай тұсын көріп, салыстыр. Қожаны сипаттап айт. Қожа қандай бала? Бойы қандай? Киімі қандай? деген сұрақтарға жауап бер.
37 бет 2 тапсырма Өзіңнің сүйікті шығармаң туралы жаз. Басты кейікерін сипатта, сын есімдерді қолдан.
|
Әр оқушы сол сөзді түрлі дауыс ырғағымен айтады: қуанып, ашуланып, жай сөйлеп, қатты айқайлап т.б.. Кезекші оқушы сыныпта жоқ оқушыларды атайды. Үйге берілген тапсырманы бекіту үшін сұрақтарға жауап береді. Бүгін___________________________. Дәптерлеріне күнді, сабақтың тақырыбын жазады. Қазақ тілі сабағында не істейтіндерін кезектесіп айтады. Оқушылардың ықтимал жауабы:тыңдаймыз, айтамыз, оқимыз, жазамыз, қазақша сөйлейміз, жаңа сөздерді үйренеміз. Синоним арқылы жаңа сөздерді меңгереді. Сөздік дәптерге жазады. Жаңа сөздерді тізбектеп қайталайды. Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрайды. А (ЕБҚ) оқушы: Сурет арқылы жаңа сөздерді сәйкестендір.
В оқушы: Жаңа сөздер мен сөз тіркесін құрастыр.
С оқушы: Жаңа сөздермен сөйлем құрастыр.
Дескриптор: Жаңа сөздермен сөз тіркесін, сөйлем құрастырады. 1балл Мәтінді оқиды. Дескриптор: - мәтін мазмұнын түсінеді 1балл Оқушылар мұғаліммен бірге кері байланысқа түседі. Сұрақтарға жауап береді. Оқушылардың ықтимал жауабы: 1. Есімінің сүйкімді болуы. 2. Жоғаы идеалды есімдер 3. Қожаберген 4. Сүттібайдың Қожасы 5. Қадыр. А (ЕБҚ) оқушы: оқылым мәтінін оқып отырып сын есімдерді теріп жазады. Сөз тіркесін құрастырады. . В- оқушы: Мәтіннен сын есімдерді теріп жазады.Сөйлем құрайды. С-оқушы: Мәтіннен сын есімдерді теріп жазады.Сөйлем құрайды,түрлеріне қарай ажыратады. Дескриптор: -сын есімдерді табады–1балл -түрлеріне қарай ажыратады-1балл А (ЕБҚ) оқушы: Сұраққа қысқа жауап береді. . В- оқушы: Сұраққа толық жауап береді. С-оқушы:Сұраққа жауап берерде сын есімдерді қолданып, Қожаның сырт бейнесін сипаттайды. Күнделікке үй тапсырмасын жазады. Оқушылар шығу парағын толтырады. Сабаққа байланысты қандай да бір сұрақтары болса, жазады. Оқушылар күнделікке сабақ бойы жинаған балл сандарын жазады. |
Жарайсыңдар! Мадақтау ZipGrade арқылы бағалау Оқушылардың дұрыс жауабын шаңырақ арқылы бағалау. Мадақтау Оқушылардың дұрыс жауабын аттар арқылы бағалау. Мадақтау Оқушылардың дұрыс жауабын шаңырақ арқылы бағалау. Мадақтау |
Слайд Тест сұрақтары, бақалау парақтары Суреттер, дәптер, оқулық, слайд.
Оқылым мәтіні
Таратпа қағаздар
Оқулық, дәптер, кесте, бағалау парағы
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














