Сабақтың тақырыбы: Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау
|
Бөлім |
Ақпаратты электронды кестеде өңдеу |
|
Педагогтың аты-жөні |
Избасарова Жанат Мухтыбаевна |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып 8 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі. Оқушылардың көбісі: Кірістірілген математикалық функциялармен жұмыс істейді Кейбір оқушылар: СУММ(), ОСТАТ(), ОКРУГЛ(), КОРЕНЬ(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ() математикалық функцияларды пайдаланады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру
3. Жаңа сабақты меңгерту 15 минут
|
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу (2-мин) 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жылы лебіз» әдісі (3-минут) Сыныпта жақсы психологиялық атмосфера болу үшін оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. Осы күнге сәттілік тілейді. 3. Үй жұмысын тексеру (7-минут) «Асыл тасты сұрақтар» әдісі бойынша оқушылар әрбір ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша сұрақтар: 1. Әлеуметтік желі дегеніміз не және оның қандай түрлерін білесіздер? 2. Компьютерлік вирус дегеніміз не және одан қорғану әдістерін атаңыз? 3. ‘Excel’ сөзін ағылшын тілінен аударғанда қандай мағынаны білдіреді? 4. Microsoft Excel электрондық кестесінде жаңа жұмыс кітабын қалай құрамыз? 5. Статистикалық мәліметтер дегеніміз не? 6. Не себепті Интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 7. Wi-fi желісі деген не және онда қалай қауіпсіз жұмыс жасауға болады? Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру. (15 минут)
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып, жақсы көңіл күй сыйлайды. Оқушылар ұяшықтардағы сұрақтарға жауап береді
Жаңа тақырыппен танысады.
Мұғалімді тыңдайды
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Видео материалдар.
Презентация, видеосұрақтар
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Компьютерде жұмыс жасайды. (10 минут)
|
Тапсырманы орындайды
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындайды
Топтық жұмыс |
|
Дербес компьютер, интерактивті тақта |
|
4. Бекіту |
Оқушылар «Терминдер конверті» әдісі арқылы сыныптастарына терминдерді түсіндіреді (6 минут) |
Әрбір конверттегі терминдерге түсініктеме береді
|
Өзін өзі бағалайды |
Ішінде сұрақтары бар конверттер |
|
5. Рефлексия (3 минут) |
|
Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс орнатамыз |
|
Смайликтер, әртүрлі түсті қағаздар |
|
6. Үй тапсырмасы (2 минут) |
«Информатика» 8 сынып Г.И.Салғараева, А.А. Бекежанова, Ж.Б.Базаева 86 бет, ой бөлісейік |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау
Сабақтың тақырыбы: Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау
|
Бөлім |
Ақпаратты электронды кестеде өңдеу |
|
Педагогтың аты-жөні |
Избасарова Жанат Мухтыбаевна |
|
Күні |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сынып 8 |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Қолжетімді ақпараттың негізінде мәліметтерді талдау |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.2.2.3 электронды кестені қолдана отырып есептерді шешуде кіріктірілген функцияларды қолдану |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: Excel-де есептер шығару кезеңдерін біледі. Оқушылардың көбісі: Кірістірілген математикалық функциялармен жұмыс істейді Кейбір оқушылар: СУММ(), ОСТАТ(), ОКРУГЛ(), КОРЕНЬ(), СТЕПЕНЬ(), ЦЕЛОЕ(), ЧАСТНОЕ() математикалық функцияларды пайдаланады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1.Ұйымдастыру
2. Өткен тақырыпты еске түсіру
3. Жаңа сабақты меңгерту 15 минут
|
1.Оқушылармен амандасу, түгендеу (2-мин) 2. Психологиялық ахуал қалыптастыру «Жылы лебіз» әдісі (3-минут) Сыныпта жақсы психологиялық атмосфера болу үшін оқушылар шаттық шеңберін құрып, бір-біріне жақсы лебіздерін білдіреді. Осы күнге сәттілік тілейді. 3. Үй жұмысын тексеру (7-минут) «Асыл тасты сұрақтар» әдісі бойынша оқушылар әрбір ұяшықтағы сұрақтарға жауап береді. Өткен тақырып бойынша сұрақтар: 1. Әлеуметтік желі дегеніміз не және оның қандай түрлерін білесіздер? 2. Компьютерлік вирус дегеніміз не және одан қорғану әдістерін атаңыз? 3. ‘Excel’ сөзін ағылшын тілінен аударғанда қандай мағынаны білдіреді? 4. Microsoft Excel электрондық кестесінде жаңа жұмыс кітабын қалай құрамыз? 5. Статистикалық мәліметтер дегеніміз не? 6. Не себепті Интернет желісін қолданушылар саны жыл сайын артып келеді? 7. Wi-fi желісі деген не және онда қалай қауіпсіз жұмыс жасауға болады? Оқушыларды сабақ тақырыбымен, оның мақсаттары мен жетістік критерийлерімен таныстыру. (15 минут)
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. 3. «Өзіңе тілегенді,өзгеге тіле»! әдісі арқылы бір-біріне тілек айтып, жақсы көңіл күй сыйлайды. Оқушылар ұяшықтардағы сұрақтарға жауап береді
Жаңа тақырыппен танысады.
Мұғалімді тыңдайды
|
Мұғалім ұйымдастыру кезеңінде белсенділік танытқан оқушыларды «Мақтау сөз» әдісі арқылы бағалайды: «Жарайсың! Жақсы! Өте жақсы! Талпын!» |
Видео материалдар.
Презентация, видеосұрақтар
Интерактивті тақта, презентация |
|
|
Компьютерде жұмыс жасайды. (10 минут)
|
Тапсырманы орындайды
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындайды
Топтық жұмыс |
|
Дербес компьютер, интерактивті тақта |
|
4. Бекіту |
Оқушылар «Терминдер конверті» әдісі арқылы сыныптастарына терминдерді түсіндіреді (6 минут) |
Әрбір конверттегі терминдерге түсініктеме береді
|
Өзін өзі бағалайды |
Ішінде сұрақтары бар конверттер |
|
5. Рефлексия (3 минут) |
|
Бағдаршам әдісі арқылы кері байланыс орнатамыз |
|
Смайликтер, әртүрлі түсті қағаздар |
|
6. Үй тапсырмасы (2 минут) |
«Информатика» 8 сынып Г.И.Салғараева, А.А. Бекежанова, Ж.Б.Базаева 86 бет, ой бөлісейік |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз











