|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетова Қ.А. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.3 өсімдік қоректі және жыртқыш жануарларды
ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі ағзаларды қоректену түріне қарай ажырата алады, қоректік тізбек құрастырып үйренеді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдас- тыру кезеңі 5 мин |
Психологиялық дайындық «Табиғатқа саяхат» әдісі. -Мен, кең даламын! -Мен, құлпырған гүлмін! -Мен, қалықтаған ақша бұлтпын! - Мен, самал желмін! -Мен, сылдырлаған бұлақпын! - Мен, күркіреген өзенмін! -Мен, мен, мен…. Стақандағы сумын. «Таңдау» әдісі арқылы сыныпты топқа бірігу «Өсімдіктер» тобы «Жануарлар» тобы «Құстар» тобы Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру Сатақтың мақсаты: Қоректену түріне қарай ажыратады, қоректік тізбектің моделін құрастырады; ТЖ Қайталау сұрақтарына жауап бер және тапсырмаларды орында 1.
Неліктен жануарларды өсімдікқоректі және жыртқыштар деп бөледі? |
Құрал жабдықтарын сабаққа әзірлейді Оймен табиғатқа саяхат жасайды. Стақандағы су сияқты ойларын бір жерге шоғырландырады Топқа бірігеді Сұрақтарға жауап беріп, алдыңғы білімді пысықтайды |
ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау |
Оқулық Слайд № 1
Слайд № 2
Слайд № 3 |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Сергіту сәті |
1- тапсырма ҰЖ Эйлер Венн диграммасы
Cалыстыр: Екі түрлі қоректік тізбекті салыстыр. Эйлер Венн диаграммасы арқылы олардың ұқсастығы мен айырмашылығын түсіндір және не ортақ екенін тап. Бұл қоректік тізбектердің қандай ортаға тән екенін анықта. «Көңлді күй» әуеніне билеп сергиді 2-тапсырма ТЖ «Тізбектер » әдісі 1-топ Төрт тізбеден тұратын қоректік тізбек құрастырып,
суретін салыңдар.
2-топ
3-топ Алты тізбеден тұратын қоректік
тізбек құрастырып, суретін
3-тапсырма ТЖ «Ойлан! Бірік! Бөліс!» әдісі 1-топ Ойлан. Бұл сызба «Қоректік тор» деп
аталады. Неліктен олай атайды деп ойлайсың? Қоректік тордың
бұзылуына не себеп болуы мүмкін? 2- топ Қай сөз артық? Кестедегі қоректік тізбектен артық сөзді алып, дұрыс ретпен орналастыр.
3-топ Сурет бойынша қоректік тізбек қрастыр
|
Дескриптор: Э.Венн диаграммасын қолданып екі тізбекті қоректену түріне қарай ажыратады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбектің моделін құрастырады, суретін салады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тордың бұзылуына не себеп болуы мүмкін екенін анықтайды ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбектегі артық сөзде таба алады Неліктен артық екенін түсіндіре алады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбек құрастырады( 2 балл) |
ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау |
Эйлер Венн диаграммасы қоректік тізбек түрлері Суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Үйге тапсырма: Модель жаса. Берілген тіршілік орталарына қоректік тізбектер құрастыру. |
Рефлексия жасайды Модель жасайды |
Бүгінгі сабақтан түсінгенде- рін білу үшін көңіл-күй арқылы кері байланыс алынады. |
Рефлексия тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қоректік тізбек түрлері
Қоректік тізбек түрлері
|
Бөлім: |
Жануарлар |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Махамбетова Қ.А. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 4 «Б» |
Қатысушылар саны: 15 |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.2.2.3 өсімдік қоректі және жыртқыш жануарларды
ажырату; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Түрлі ағзаларды қоректену түріне қарай ажырата алады, қоректік тізбек құрастырып үйренеді; |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/уа қыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы Ұйымдас- тыру кезеңі 5 мин |
Психологиялық дайындық «Табиғатқа саяхат» әдісі. -Мен, кең даламын! -Мен, құлпырған гүлмін! -Мен, қалықтаған ақша бұлтпын! - Мен, самал желмін! -Мен, сылдырлаған бұлақпын! - Мен, күркіреген өзенмін! -Мен, мен, мен…. Стақандағы сумын. «Таңдау» әдісі арқылы сыныпты топқа бірігу «Өсімдіктер» тобы «Жануарлар» тобы «Құстар» тобы Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру Сатақтың мақсаты: Қоректену түріне қарай ажыратады, қоректік тізбектің моделін құрастырады; ТЖ Қайталау сұрақтарына жауап бер және тапсырмаларды орында 1.
Неліктен жануарларды өсімдікқоректі және жыртқыштар деп бөледі? |
Құрал жабдықтарын сабаққа әзірлейді Оймен табиғатқа саяхат жасайды. Стақандағы су сияқты ойларын бір жерге шоғырландырады Топқа бірігеді Сұрақтарға жауап беріп, алдыңғы білімді пысықтайды |
ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау |
Оқулық Слайд № 1
Слайд № 2
Слайд № 3 |
||
|
Сабақтың ортасы Жаңа сабақ Сергіту сәті |
1- тапсырма ҰЖ Эйлер Венн диграммасы
Cалыстыр: Екі түрлі қоректік тізбекті салыстыр. Эйлер Венн диаграммасы арқылы олардың ұқсастығы мен айырмашылығын түсіндір және не ортақ екенін тап. Бұл қоректік тізбектердің қандай ортаға тән екенін анықта. «Көңлді күй» әуеніне билеп сергиді 2-тапсырма ТЖ «Тізбектер » әдісі 1-топ Төрт тізбеден тұратын қоректік тізбек құрастырып,
суретін салыңдар.
2-топ
3-топ Алты тізбеден тұратын қоректік
тізбек құрастырып, суретін
3-тапсырма ТЖ «Ойлан! Бірік! Бөліс!» әдісі 1-топ Ойлан. Бұл сызба «Қоректік тор» деп
аталады. Неліктен олай атайды деп ойлайсың? Қоректік тордың
бұзылуына не себеп болуы мүмкін? 2- топ Қай сөз артық? Кестедегі қоректік тізбектен артық сөзді алып, дұрыс ретпен орналастыр.
3-топ Сурет бойынша қоректік тізбек қрастыр
|
Дескриптор: Э.Венн диаграммасын қолданып екі тізбекті қоректену түріне қарай ажыратады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбектің моделін құрастырады, суретін салады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тордың бұзылуына не себеп болуы мүмкін екенін анықтайды ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбектегі артық сөзде таба алады Неліктен артық екенін түсіндіре алады ( 2 балл) Дескриптор: Қоректік тізбек құрастырады( 2 балл) |
ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау ҚБ: «Қызыл кітапқа енген жануарлар» суреттерін жинау |
Эйлер Венн диаграммасы қоректік тізбек түрлері Суреттер |
||
|
Сабақтың соңы |
Рефлексия
Үйге тапсырма: Модель жаса. Берілген тіршілік орталарына қоректік тізбектер құрастыру. |
Рефлексия жасайды Модель жасайды |
Бүгінгі сабақтан түсінгенде- рін білу үшін көңіл-күй арқылы кері байланыс алынады. |
Рефлексия тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз


















