|
Сабақтың тақырыбы: Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырдың» сюжеттік желісі |
Күні : 03.09.2018 |
||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: 11 |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін анықтау. 8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жырдың жанрын,сюжетіне талдау жасау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: - Тіл мен мәдениет; - Өмір бойы білім алу; - Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; - Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жырдың сюжеттік желісіне талдау жасайды. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Ұлы ойшыл, жырау, қобызшы, күйші, эпос. |
||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: жырдың мазмұнын біледі. Оқушылардың көбісі:жырдың жанрлық ерекшелігіне,сюжеттік желісіне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі: эпилог пен прологты анықтайды. |
||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал орнату. «Ыстық алақан» тренингін өткізу. |
|
|||||||||||||||
|
С |
«Миға шабуыл» әдісі 1. Қорқыт туралы не білесіңдер? 2. Қорқыт атаның есіміне байланысты қандай аңыз естеріңізде бар? 3. Жырау деген кім? «Болжам кестесі» әдісі 1-қадам. Мұғалім жырды бөліп оқиды. 2-қадам.Үзінді оқылып болған соң, мұғалім оқушылардан әрі қарай не болатынын сұрайды және жорамалын кестенің 1-бағанына жаздырады:
3-қадам. Оқушылар өз болжамдарын 1-үзіндінің мазмұнына сүйене отырып, кестенің 2-бағанын толтырады. 4-қадам. Жырдың эпилогы мен прологын тапқызу. Жұмыс осы сызба бойынша жалғасады. Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау. |
8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады,бірақ...) Үйге тапсырма беру. |
|
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырдың» сюжеттік желісі
Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырдың» сюжеттік желісі
|
Сабақтың тақырыбы: Қорқыт «Байбөрі баласы Бамсы-Байрақ туралы жырдың» сюжеттік желісі |
Күні : 03.09.2018 |
||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: 11 |
Қатыспағандар: 0 |
|||||||||||||||
|
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
8.1.1.1-әдеби шығарманың жанрына байланысты сюжеттік желілерін анықтау. 8.1.2.1 әдеби шығарманың идеясы мен пафосын ұлттық мүдде тұрғысынан ашу; |
||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Жырдың жанрын,сюжетіне талдау жасау |
||||||||||||||||
|
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы: - Тіл мен мәдениет; - Өмір бойы білім алу; - Топ мүшесі ретінде жүктелген жауапкершілікті сезіну; - Топтық және жұптық жұмыста ынтымақтастықпен жұмыс жасау Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың топтаса және жеке отырып жұмыс жасаулары, сын тұрғысынан ойлай білу, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі пәндерінен алған білімдерін еркін қолданады |
||||||||||||||||
|
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық |
||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері: |
Жырдың сюжеттік желісіне талдау жасайды. |
||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар: |
Ұлы ойшыл, жырау, қобызшы, күйші, эпос. |
||||||||||||||||
|
Дифференциация |
Оқушылардың барлығы: жырдың мазмұнын біледі. Оқушылардың көбісі:жырдың жанрлық ерекшелігіне,сюжеттік желісіне талдау жасайды. Оқушылардың кейбірі: эпилог пен прологты анықтайды. |
||||||||||||||||
|
Осыған дейін меңгерілген білім |
|
||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс |
|||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты ояту Психологиялық ахуал орнату. «Ыстық алақан» тренингін өткізу. |
|
|||||||||||||||
|
С |
«Миға шабуыл» әдісі 1. Қорқыт туралы не білесіңдер? 2. Қорқыт атаның есіміне байланысты қандай аңыз естеріңізде бар? 3. Жырау деген кім? «Болжам кестесі» әдісі 1-қадам. Мұғалім жырды бөліп оқиды. 2-қадам.Үзінді оқылып болған соң, мұғалім оқушылардан әрі қарай не болатынын сұрайды және жорамалын кестенің 1-бағанына жаздырады:
3-қадам. Оқушылар өз болжамдарын 1-үзіндінің мазмұнына сүйене отырып, кестенің 2-бағанын толтырады. 4-қадам. Жырдың эпилогы мен прологын тапқызу. Жұмыс осы сызба бойынша жалғасады. Қалыптастырушы бағалау: өзара бағалау. |
8-сынып Қазақ әдебиеті оқулығы |
|||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жағымды пікір: (Не ұнады?) Сындарлы сын: (Не нәрсені жақсарту керек?) Келешекке арналған пікір: (Маған ұнады,бірақ...) Үйге тапсырма беру. |
|
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
абақтың ортасы












