|
Білім беру ұйымының атауы |
«Матақ ауылы №15 мектебі» КММ |
|
|
|||||
|
Пәні |
математика |
|
|
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
|
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хызай Г |
|
|
|
||||
|
Күні: |
11.02.2025 |
|
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар:10,; Қатыспағандар:0 |
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорытындылау |
|
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 "таңдап алу" әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады. |
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсету. |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақ тың кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақ тың басы 8 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі.Топқа бөлу. 1 12 2 23 3 42 4 13 5 52 сандарын өздері таңдап алған сандарды мұғалім көрсетіп, топқа қалай бөліну керектігін сұрау. 2.Үй тапсырмасын сәйкестендіру арқылы тексеру. Дәптерден «Таңдау» ойыны арқылы 1-1 оқушыға оқыту. 3.Бағалау парағын тарату. 4.Сабақ мақсаты, тақырыбымен таныстыру. |
Өзіне ұнаған санды таңдап алады. 2 топқа бөлінеді. 1 және 2 таңбалы сандар.Топ басшысын сайлау.Ереже құрау. Сәйкестендіру . Берілген жауаппен. Танысу, топ басшысы аттарын жазады. Танысады. |
Ауызша мадақтау |
Кеспе сандар, топ аттары, Слайд.1 Qaz Match Плат Форма сы Слайд.2 |
|
|
||
|
Сабақ тың ортасы 27 мин 2 мин |
Жаңа сабақ (2 топқа да беріледі) 5.1-тапсырма.Ерекше өсімдіктің 4 түрі бар.Екі түрін таңдап алу қажет.Қанша тәсіл болады?
Ж: Барлығы
екі суретті таңдаудың 6 тәсілі бар. 6.Оқулықпен жұмыс.№3 .78-бет №4,79-бет.ЕБҚ: сандарды оқиды. 7.Сергіту сәті 8.Тақта, дәптермен жұмыс. 79-бет,№5 І топ: бөлуді ІІ топ: көбейтуді орындайды.ЕБҚ:тақтадан көшіреді. 9.Қорытындылау: Жұппен жұмыс 2 топта 0,1,2,3 цифрларынан тұратын барлық 2 таңбалы сандарды жазу. сан бар. |
Комбинаторлық есепті талдап, шығарып үйренеді. Оқушылар «таңдап алу» тәсілімен орындайды. Өсімдікке, табиғатқа жанашырлықпен қарау керектігін айтады. 1.Жусан,арша 2. Жусан,орамжапырақ 3. Жусан,терек 4. Арша,орамжапырақ, 5. Арша, терек 6. Орамжапырақ,терек Дескриптор: Оқулықтан оқиды, кез келген 4 таңбалы 1 сан жазады . Олардан барлық 2 таңбалы сандарды құрастырып жазады. Әуен ырғағымен шариктерді 2 реттен орналастырады. Дескриптор: Өрнек құрады, Амал ретін анықтайды. Мәнін табады Тақтаға 2 топтан бірнеше оқушы шығарады. 0,1,2,3 цифрларынан тұратын барлық 2 таңбалы сандарды жазады. |
Дескрип тор: Комбинаторлық есепті талдап, 6 тәсілін табады. Өздерін бағалай ды 2 б 4 таңбалы 1 сан жазады. 1б Олардан 12 түрлі 2 таңбалы сан жазады. 2б. Өрнек құрады -1б -Амал ретін анықтай ды.1б -Мәнін табады.1б Барлық 2 таңбалы сандарды жазады. 2 б |
Оқу лық Түсті сурет тер, Слайд.2 Оқу лық, шариктер. https://youtu.be/xyS4WWbtttM?t=26 Оқу лық, бор, дәптер тақта. |
|
|
||
|
Сабақ тың соңы 8 мин |
|
Үй тапсырмасы: 80-бет,№10 Кері байланыс: «Алма ағашы» әдісі. |
Кері байланыс жасайды. Алған балдары на сәйкес бағалана ды. |
Күнде лік 1-10 ұпай Өз-өзде рін баға лау пара ғы |
Стикер Ағаш суреті |
|
||
№5
Өрнек құрып, мәнін тап.
|
Бөлінгіш |
78965+774220 |
741 255 |
580 000 |
|
Бөлгіш |
69 |
490:98 |
1 725:69 |
|
|
|
|
|
----------------------------------------------------------------------------------------
№5
|
Көбейткіш |
17 |
10 143:69 |
98 |
|
Көбейткіш |
58 021-7 875 |
65 000-64 902 |
11856:26 |
|
|
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қорытындылау
Қорытындылау
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Матақ ауылы №15 мектебі» КММ |
|
|
|||||
|
Пәні |
математика |
|
|
|||||
|
Бөлім: |
Қозғалысқа, түсімділікке берілген есептер |
|
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Хызай Г |
|
|
|
||||
|
Күні: |
11.02.2025 |
|
||||||
|
Сынып: 4 |
Қатысқандар:10,; Қатыспағандар:0 |
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қорытындылау |
|
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.4.4.1 "таңдап алу" әдісімен комбинаторлық есептерді шығару |
|
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Таңдап алу» әдісімен комбинаторлық есептерді шығарады. |
|
|
|||||
|
Құндылықтар |
Құрмет көрсету. |
|
|
|||||
|
Сабақтың барысы |
|
|
||||||
|
Сабақ тың кезең дері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
||
|
Сабақ тың басы 8 мин |
1.Ұйымдастыру кезеңі.Топқа бөлу. 1 12 2 23 3 42 4 13 5 52 сандарын өздері таңдап алған сандарды мұғалім көрсетіп, топқа қалай бөліну керектігін сұрау. 2.Үй тапсырмасын сәйкестендіру арқылы тексеру. Дәптерден «Таңдау» ойыны арқылы 1-1 оқушыға оқыту. 3.Бағалау парағын тарату. 4.Сабақ мақсаты, тақырыбымен таныстыру. |
Өзіне ұнаған санды таңдап алады. 2 топқа бөлінеді. 1 және 2 таңбалы сандар.Топ басшысын сайлау.Ереже құрау. Сәйкестендіру . Берілген жауаппен. Танысу, топ басшысы аттарын жазады. Танысады. |
Ауызша мадақтау |
Кеспе сандар, топ аттары, Слайд.1 Qaz Match Плат Форма сы Слайд.2 |
|
|
||
|
Сабақ тың ортасы 27 мин 2 мин |
Жаңа сабақ (2 топқа да беріледі) 5.1-тапсырма.Ерекше өсімдіктің 4 түрі бар.Екі түрін таңдап алу қажет.Қанша тәсіл болады?
Ж: Барлығы
екі суретті таңдаудың 6 тәсілі бар. 6.Оқулықпен жұмыс.№3 .78-бет №4,79-бет.ЕБҚ: сандарды оқиды. 7.Сергіту сәті 8.Тақта, дәптермен жұмыс. 79-бет,№5 І топ: бөлуді ІІ топ: көбейтуді орындайды.ЕБҚ:тақтадан көшіреді. 9.Қорытындылау: Жұппен жұмыс 2 топта 0,1,2,3 цифрларынан тұратын барлық 2 таңбалы сандарды жазу. сан бар. |
Комбинаторлық есепті талдап, шығарып үйренеді. Оқушылар «таңдап алу» тәсілімен орындайды. Өсімдікке, табиғатқа жанашырлықпен қарау керектігін айтады. 1.Жусан,арша 2. Жусан,орамжапырақ 3. Жусан,терек 4. Арша,орамжапырақ, 5. Арша, терек 6. Орамжапырақ,терек Дескриптор: Оқулықтан оқиды, кез келген 4 таңбалы 1 сан жазады . Олардан барлық 2 таңбалы сандарды құрастырып жазады. Әуен ырғағымен шариктерді 2 реттен орналастырады. Дескриптор: Өрнек құрады, Амал ретін анықтайды. Мәнін табады Тақтаға 2 топтан бірнеше оқушы шығарады. 0,1,2,3 цифрларынан тұратын барлық 2 таңбалы сандарды жазады. |
Дескрип тор: Комбинаторлық есепті талдап, 6 тәсілін табады. Өздерін бағалай ды 2 б 4 таңбалы 1 сан жазады. 1б Олардан 12 түрлі 2 таңбалы сан жазады. 2б. Өрнек құрады -1б -Амал ретін анықтай ды.1б -Мәнін табады.1б Барлық 2 таңбалы сандарды жазады. 2 б |
Оқу лық Түсті сурет тер, Слайд.2 Оқу лық, шариктер. https://youtu.be/xyS4WWbtttM?t=26 Оқу лық, бор, дәптер тақта. |
|
|
||
|
Сабақ тың соңы 8 мин |
|
Үй тапсырмасы: 80-бет,№10 Кері байланыс: «Алма ағашы» әдісі. |
Кері байланыс жасайды. Алған балдары на сәйкес бағалана ды. |
Күнде лік 1-10 ұпай Өз-өзде рін баға лау пара ғы |
Стикер Ағаш суреті |
|
||
№5
Өрнек құрып, мәнін тап.
|
Бөлінгіш |
78965+774220 |
741 255 |
580 000 |
|
Бөлгіш |
69 |
490:98 |
1 725:69 |
|
|
|
|
|
----------------------------------------------------------------------------------------
№5
|
Көбейткіш |
17 |
10 143:69 |
98 |
|
Көбейткіш |
58 021-7 875 |
65 000-64 902 |
11856:26 |
|
|
|
|
|
шағым қалдыра аласыз
жусан
арша
Орамжапырақ
терек












