Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектебі МДШО» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 56-сабақ
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тойбаева Г.К. |
|
|
Күні: |
14.12.22ж |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
С Туған тілде сыры терең
жаным бар,
- Топ басшысын сайлау. - Топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу: «Мен дайынмын» әдісі. -Біріккен сөздің ережесін сұрау. -Екі не оданкөп түбірден құралған сөздерді біріккен сөздер деп атайды. Олар бірігіп жазылады.Мысалы: алабота, балқарағай.
-Бүгінгі сабақта күрделі сөздердің бір түрі- қос сөзді ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Өлең жолдарын оқиды. Таңдау жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Анықтаманы айтады. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
Дескриптор: Біріккен сөздің анықтамасын айтады-1балл |
Қима қағаздар
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 5 мин 10 мин 5мин Қорытынды |
Жаңа сабақ. imektep.kz (Ұ) 1-тапсырма - «Тыңдалым» 40-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырыңдар. -Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? -Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазыңдар. Күрделі сөздердің астын сызыңдар. 41-жаттығу. Өлеңді оқыңдар. Күрделі сөздерді табыңдар. Мағынасын түсіндіріңдер.
Сергіту сәті:жаттығу жасау. 2-тапсырма – Жазылым 42-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жазыңдар. Қос сөздердің астын сызыңдар. Қос сөздің бірін алып тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? (Ұ) 3-тапсырма -«Сөмкеге сал» ойыны. (Біріккен сөздер мен қос сөздерді сөмкеге орналастыру) Саралау тапсырмасы: -«Білім депозиті» ойыны.(Деңгейлік тапсырмалар орындау)
https://learningapps.org/watch?v=piya64kej22 |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Жаттығу жасайды.
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: - Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Кейіпкер туралы сұраққа жауап береді -1балл. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады, астын сызады-1балл. Күрделі сөздерді тауып, мағынасын анықтайды-1балл. Мақалды оқып, жатқа жазады,қос сөздердің астын сызады-1балл. - Берілген сөздерді тиісті сөмкеге орналастырады-1 балл -Деңгейлік тапсырманы орындайды-2 балл -Платформа тапсырмасын орындайды-1 балл |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Білім попкорны» әдісі.
Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. Ереже жаттау,119-бет. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды. Бағалау парағы. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қос сөздер
Қос сөздер
Қазақстан Республикасының Оқу-ағарту министрлігі
«Ж.Бәрібаев атындағы орта мектебі МДШО» КММ
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ тілі 56-сабақ
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тойбаева Г.К. |
|
|
Күні: |
14.12.22ж |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны:14 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қос сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1* күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
С Туған тілде сыры терең
жаным бар,
- Топ басшысын сайлау. - Топ ережесін еске түсіріңдер. Өткен сабаққа шолу: «Мен дайынмын» әдісі. -Біріккен сөздің ережесін сұрау. -Екі не оданкөп түбірден құралған сөздерді біріккен сөздер деп атайды. Олар бірігіп жазылады.Мысалы: алабота, балқарағай.
-Бүгінгі сабақта күрделі сөздердің бір түрі- қос сөзді ажыратуға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Өлең жолдарын оқиды. Таңдау жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Анықтаманы айтады. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
Дескриптор: Біріккен сөздің анықтамасын айтады-1балл |
Қима қағаздар
|
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 5 мин 10 мин 5мин Қорытынды |
Жаңа сабақ. imektep.kz (Ұ) 1-тапсырма - «Тыңдалым» 40-жаттығу. Мәтінді мұқият тыңдаңдар. Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырыңдар. -Әңгімедегі бала санауды қалай үйренді? Оның әке-шешесі кім? -Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазыңдар. Күрделі сөздердің астын сызыңдар. 41-жаттығу. Өлеңді оқыңдар. Күрделі сөздерді табыңдар. Мағынасын түсіндіріңдер.
Сергіту сәті:жаттығу жасау. 2-тапсырма – Жазылым 42-жаттығу. Мақалды оқып, жатқа жазыңдар. Қос сөздердің астын сызыңдар. Қос сөздің бірін алып тастаса, сөйлем мағынасында қандай өзгеріс болады? (Ұ) 3-тапсырма -«Сөмкеге сал» ойыны. (Біріккен сөздер мен қос сөздерді сөмкеге орналастыру) Саралау тапсырмасы: -«Білім депозиті» ойыны.(Деңгейлік тапсырмалар орындау)
https://learningapps.org/watch?v=piya64kej22 |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Жаттығу жасайды.
Тапсырманы орындайды
|
Дескриптор: - Мәтін бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады-1балл. Кейіпкер туралы сұраққа жауап береді -1балл. Мәтіннен күрделі сөздері бар сөйлемдерді теріп жазады, астын сызады-1балл. Күрделі сөздерді тауып, мағынасын анықтайды-1балл. Мақалды оқып, жатқа жазады,қос сөздердің астын сызады-1балл. - Берілген сөздерді тиісті сөмкеге орналастырады-1 балл -Деңгейлік тапсырманы орындайды-2 балл -Платформа тапсырмасын орындайды-1 балл |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Білім попкорны» әдісі.
Үй тапсырмасы: 45-жаттығу. Ереже жаттау,119-бет. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды. Бағалау парағы. Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз














