|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау. 3В КӨБЕЙТУ ЖӘНЕ БӨЛУ. ЕСЕПТЕР |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Багибергенова З.У. |
|
|
Күні: |
18.02.25ж |
|
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қосу мен көбейтудің қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.3.Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: a+b=b++a, (a+b)+c=a+ (b+c), ab=ba көрсету және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде көрсетеді және есеп шығару барысында қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансыз ба, ұстазым? Амансың ба, досым? Бүгінгі күн сенде, Сәттілікке толсын! Үй тапсырмасын тексеру. Wоrdwall платформасы арқылы «Алақан» әдісі: -Балалар, саусақтар мен алақанда жазылған өрнектердің мәнін тауып, мақалдарды оқыңдар. Осы өрнектерді салыстырыңдар. (Оқулықтағы №1 тапсырма)
Талқылау сұрағы: «Мақалдардың жалғасын қалай таптық? Қандай ұқсастық байқадыңдар?» Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақ мақсатын айқындау |
Өлең оқиды Платформа арқылы үй жұмысының жауаптарын тексеріп шығады Өрнектің мәнін табады Өрнектің мәнін салыстырады Шыққан мақалдарды оқып, мәнін ашады. Мұғалім сұрақтарына жауап береді |
Оқушылар ға қолдау көрсету, мақтау, мадақтау
|
Биоинтернет картасы
https://wordwall.net/ru/resource/61109062 Алақан, саусақтар жазылған өрнектер
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут 2 минут 2 минут 10 минут |
Биоинтернет картасы бойынша жұмыс 1-айналым тапсырмасы №1. Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептеп табыңдар (Оқулықтағы №2,№8 тапсырма есептері қамтылған) ТКШ 4+6+26= 30+(70+3) АКШ 32+15+25 64+8+26 ЖКШ 73+9+7 19+28+41 Оқушылар есепті орындап болған соң тақтаға есептердің дұрыс жауабы жазылып, оқушы өз жауаптарын тексереді. Альфа, бетта, гаммаларды әр топқа бөліп отырғызамыз. 2-айналым тапсырмасы №2. Өрнектердің мәнін салыстырыңдар (Оқулықтағы №5 тапсырма есептері қамтылған) ТКШ
АКШ
ЖКШ
Оқушылар есепті орындап болған соң тақтаға есептердің дұрыс жауабы жазылып, оқушылар жанында отырған көршісінің жауаптарын тексереді. Альфа, бетта, гаммаларды топқа бөліп, альфа оқушыларды бетта мен гамма оқушыларға көмекке жіберіп, тапсырманы қайта талқылау жүргізіледі. Сергіту сәті «Орамал тастамақ» ойыны ойналады. ФС тапсырмасы «Ойлан тап» жаттығуы 2-ні төрт рет қолданып, 0 санын қалай шығарып алуға болады? 3-айналым тапсырмасы Амалдардың белгісіз компонентін табыңдар. (Оқулықтағы №7 тапсырма) ТКШ
Дайын жауап арқылы тексерту. Альфа, бетта, гаммаларды ажырату Барлық есебі дұрыс болған оқушы есепті тақтада түсіндіреді. |
Тапсырманы жеке орындайды Өз жауаптарын дайын жауап бойынша тексереді, топқа бөлінеді Тапсырманы жеке орындайды Өз жауаптарына қарай топтарға бірігеді Альфа оқушылар бетта мен гамма тобындағы оқушыларға есепті түсіндіреді Ойын жаттығуын жасайды. Тапсырманы орындайды Жеке тапсырманы орындайды Өз жауаптарын тексереді |
|
Слайд №3 Слайд №5 Слайд №6 https://wordwall.net/ru/resource/52636296/қосу-мен-көбейту дің-қасиеттері |
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Бағалау. ООМ бойынша барлық оқушылардың балын есептеу. Бағалауды жүргізу Кері байланыс «ТВ-шоу» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы:49-бет №6. |
Сабақ бойынша өз ойын айтады. |
ООМ бойынша есептеу Қолдау көрсету |
ООМ |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қосу мен көбейтудің қасиеттері. Математика пәні. БжС технологиясы. "Биоинтернет картасы"
|
Бөлім: |
Дені саудың – жаны сау. 3В КӨБЕЙТУ ЖӘНЕ БӨЛУ. ЕСЕПТЕР |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Багибергенова З.У. |
|
|
Күні: |
18.02.25ж |
|
|
Сынып: 2 «Б» |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қосу мен көбейтудің қасиеттері |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.2.1.3.Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде: a+b=b++a, (a+b)+c=a+ (b+c), ab=ba көрсету және қолдану |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Қосу мен көбейтудің қасиеттерін әріпті теңдік түрінде көрсетеді және есеп шығару барысында қолданады |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтыңкезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушыныңәрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 7 минут |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Амансыз ба, ұстазым? Амансың ба, досым? Бүгінгі күн сенде, Сәттілікке толсын! Үй тапсырмасын тексеру. Wоrdwall платформасы арқылы «Алақан» әдісі: -Балалар, саусақтар мен алақанда жазылған өрнектердің мәнін тауып, мақалдарды оқыңдар. Осы өрнектерді салыстырыңдар. (Оқулықтағы №1 тапсырма)
Талқылау сұрағы: «Мақалдардың жалғасын қалай таптық? Қандай ұқсастық байқадыңдар?» Сабақтың тақырыбын хабарлау. Сабақ мақсатын айқындау |
Өлең оқиды Платформа арқылы үй жұмысының жауаптарын тексеріп шығады Өрнектің мәнін табады Өрнектің мәнін салыстырады Шыққан мақалдарды оқып, мәнін ашады. Мұғалім сұрақтарына жауап береді |
Оқушылар ға қолдау көрсету, мақтау, мадақтау
|
Биоинтернет картасы
https://wordwall.net/ru/resource/61109062 Алақан, саусақтар жазылған өрнектер
|
|
Сабақтың ортасы 8 минут 10 минут 2 минут 2 минут 10 минут |
Биоинтернет картасы бойынша жұмыс 1-айналым тапсырмасы №1. Өрнектердің мәнін тиімді тәсілмен есептеп табыңдар (Оқулықтағы №2,№8 тапсырма есептері қамтылған) ТКШ 4+6+26= 30+(70+3) АКШ 32+15+25 64+8+26 ЖКШ 73+9+7 19+28+41 Оқушылар есепті орындап болған соң тақтаға есептердің дұрыс жауабы жазылып, оқушы өз жауаптарын тексереді. Альфа, бетта, гаммаларды әр топқа бөліп отырғызамыз. 2-айналым тапсырмасы №2. Өрнектердің мәнін салыстырыңдар (Оқулықтағы №5 тапсырма есептері қамтылған) ТКШ
АКШ
ЖКШ
Оқушылар есепті орындап болған соң тақтаға есептердің дұрыс жауабы жазылып, оқушылар жанында отырған көршісінің жауаптарын тексереді. Альфа, бетта, гаммаларды топқа бөліп, альфа оқушыларды бетта мен гамма оқушыларға көмекке жіберіп, тапсырманы қайта талқылау жүргізіледі. Сергіту сәті «Орамал тастамақ» ойыны ойналады. ФС тапсырмасы «Ойлан тап» жаттығуы 2-ні төрт рет қолданып, 0 санын қалай шығарып алуға болады? 3-айналым тапсырмасы Амалдардың белгісіз компонентін табыңдар. (Оқулықтағы №7 тапсырма) ТКШ
Дайын жауап арқылы тексерту. Альфа, бетта, гаммаларды ажырату Барлық есебі дұрыс болған оқушы есепті тақтада түсіндіреді. |
Тапсырманы жеке орындайды Өз жауаптарын дайын жауап бойынша тексереді, топқа бөлінеді Тапсырманы жеке орындайды Өз жауаптарына қарай топтарға бірігеді Альфа оқушылар бетта мен гамма тобындағы оқушыларға есепті түсіндіреді Ойын жаттығуын жасайды. Тапсырманы орындайды Жеке тапсырманы орындайды Өз жауаптарын тексереді |
|
Слайд №3 Слайд №5 Слайд №6 https://wordwall.net/ru/resource/52636296/қосу-мен-көбейту дің-қасиеттері |
|
Сабақтың соңы 6 минут |
Бағалау. ООМ бойынша барлық оқушылардың балын есептеу. Бағалауды жүргізу Кері байланыс «ТВ-шоу» әдісі бойынша өтеді. Үй тапсырмасы:49-бет №6. |
Сабақ бойынша өз ойын айтады. |
ООМ бойынша есептеу Қолдау көрсету |
ООМ |
шағым қалдыра аласыз











