Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
3-бөлім: Кәсіп пен еңбек. Болашақ мамандықтары. Лексика |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қозы Көрпеш –Баян сұлу жыры (үзінді) |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8. 1. 2. 1тыңдалған мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, тақырыбы мен идеясын анықтау; 8.5. 1. 3 етістіктің бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды қолдану |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тыңдалған мәтін мазмұнын түсінеді, тақырыбы мен идеясын анықтап, бұйрық рай қызметін ауызша және жазбаша тілдесім барысында қолданады. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы Ұйымдас тыру 3 минут 5 минут 2 минут 2 мин Сабақтың ортасы 5 минут 8 минут 5 минут 10 минут Сабақтың аяқталуы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Додекаэдар» әдісі «Флешка» әдісі арқылы топқа бөлу: І топ: Қозы Көрпеш ІІ топ: Баян сұлу ІІІ топ: Қарабай Үй тапсырмасын тексеру «Сиқырлы қорапша» әдісі 1.Лиро –эпостық жыр деп қандай жырды айтамыз? 2.Лиро-эпостық жырдың эпостық жырдан айырмашығы қандай? 3.Қандай лиро-эпостық жырларды білесің? 4.Қай жыр бойынша көркем шығарма түсрілген? 5.Бұйрық рай дегеніміз не, жасалу жолы? 6.Етістіктің ққанша райы бар ата? Тақырыпты суреттер арқылы болжау.Мына құстар ненің символы?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. Жаңа сөздер
1-тапсырма. Жеке жұмыс.Мәтінді мұқият оқыңдар. Мәтіндегі етістіктерді бұйрық формасына қойып, жікте.Таным кестесін толтыр.
2-тапсырма.Жұптық жұмыс. Бейнебаянды көріп,сәйкестендіру тестін орындаңыз.
Сергіту сәті. Суретті мақалдар. 1.Көңіл сөздің -
2.Теңін тапса ,
3. 3-тапсырма. Топтық жұмыс. Мәтінді оқып, шығарманы талдау кестесін толтырыңыз.
Үйге тапсырма: Қозы Көрпеш-Баян сұлу жырын оқу. Рефлексия.
|
Психологиялық ахуал Оқушылар бір-бірне беру арқылы жазылған іс-қимылды жасауы тиіс.
Топқа бөлінеді.
Әуен қосылып тұрады, қорапша кімнің қолына түсссе сол адам сұрақтарға жауап береді.
Суреттерге сипаттам береді.
Жаңа сөздермен танысады, талдау жасайды.
Мәтінді мұғалімнің оқуында мұқият тыңдайды. Мәтіндегі етістіктерді бұйрық райға қойып жіктейді.
Бейнебаянды көре отырып, жыр мазмұнына талдау жасайды.
Қозы Көрпеш –Баян сұлу үзіндісін оқу, шығармашылық талдау кестесін толтырады.
Бүгінгі сабақтан алған білімін төрт сөйлеммен қорытындылайды.
|
Дескриптор
-тест сұрақтарына тол Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Қысқа мерзімді
жоспар
Бөлім:
3-бөлім: Кәсіп
пен еңбек. Болашақ мамандықтары.
Лексика
Педагогтің тегі, аты,
әкесінің аты :
Күні:
Сынып:
8
Қатысушылар
саны:
Қатыспағандар
саны:
Сабақтың
тақырыбы:
Қозы Көрпеш –Баян
сұлу жыры (үзінді)
Оқу
бағдарламасына сәйкес оқыту
мақсаттары: 8.
1. 2. 1тыңдалған мәтіннің
негізгі мазмұнын түсіну, тақырыбы мен идеясын
анықтау;
8.5. 1. 3 етістіктің
бұйрық рай қызметін білу, ауызша және жазба жұмыстарда орынды
қолдану
Сабақтың
мақсаты
Тыңдалған мәтін
мазмұнын түсінеді, тақырыбы мен идеясын анықтап, бұйрық рай
қызметін ауызша және жазбаша тілдесім барысында
қолданады.
Сабақтың
барысы Сабақтың
кезеңі//
уақыты
Педагогтің
әрекеті
Білім алушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Сабақтың
басталуы Ұйымдас тыру 3
минут 5
минут 2
минут 2
мин Сабақтың
ортасы 5
минут 8
минут 5
минут 10
минут Сабақтың
аяқталуы 5
минут Оқушылармен амандасу, қатысуын
түгендеу. 1.Психологиялық ахуал
қалыптастыру «Додекаэдар»
әдісі «Флешка» әдісі арқылы топқа
бөлу: І
топ: Қозы
Көрпеш ІІ
топ: Баян
сұлу ІІІ
топ: Қарабай Үй тапсырмасын
тексеру «Сиқырлы қорапша»
әдісі 1.Лиро –эпостық жыр деп
қандай жырды айтамыз? 2.Лиро-эпостық жырдың
эпостық жырдан айырмашығы
қандай? 3.Қандай лиро-эпостық
жырларды білесің? 4.Қай жыр бойынша көркем
шығарма түсрілген? 5.Бұйрық рай дегеніміз не,
жасалу жолы? 6.Етістіктің ққанша райы
бар ата? Тақырыпты суреттер арқылы
болжау.Мына құстар ненің
символы?
Сабақтың тақырыбы мен
мақсатымен таныстыру. Жаңа
сөздер 1-тапсырма. Жеке жұмыс.Мәтінді мұқият
оқыңдар. Мәтіндегі етістіктерді бұйрық формасына қойып, жікте.Таным
кестесін толтыр. Етістіктер Бұйрық
рай Бар
Барайын
Бар
Барыңыз барсын тұрғызылған орналасқан қаланған қаратылған болған түсірген Жоғалып
кеткен
2-тапсырма.Жұптық
жұмыс. Бейнебаянды
көріп,сәйкестендіру тестін
орындаңыз.
Сергіту
сәті.
Суретті
мақалдар.
1.Көңіл сөздің
-
2.Теңін тапса ,
3.
3-тапсырма. Топтық
жұмыс.
Мәтінді оқып,
шығарманы талдау кестесін
толтырыңыз.
Үйге
тапсырма: Қозы Көрпеш-Баян сұлу жырын
оқу.
Рефлексия.
Психологиялық
ахуал
Оқушылар бір-бірне беру арқылы жазылған іс-қимылды жасауы
тиіс.
Топқа
бөлінеді.
Әуен қосылып тұрады,
қорапша кімнің қолына түсссе сол адам сұрақтарға жауап
береді.
Суреттерге сипаттам
береді.
Жаңа сөздермен
танысады, талдау жасайды.
Мәтінді мұғалімнің
оқуында мұқият тыңдайды. Мәтіндегі етістіктерді бұйрық
райға қойып жіктейді.
Бейнебаянды көре отырып, жыр
мазмұнына талдау
жасайды.
Көңіл сөздің
–сандығы
Теңін тапса, тегін
бер.
Ат – ер
қанаты
Қозы Көрпеш –Баян сұлу
үзіндісін оқу, шығармашылық талдау кестесін
толтырады.
Бүгінгі сабақтан
алған білімін төрт сөйлеммен
қорытындылайды.
Дескриптор
-тест сұрақтарына тол | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||



















