Бөлім:
|
I
– Әліппеге дейінгі
кезең
|
Педагогтің
Т.А.Ә.
|
Дадаева
Наргиза
|
Күні:
|
|
Сынып:
1В
|
Қатысушылар
саны:
|
Қатыспағандар
саны:
|
Сабақтың
тақырыбы
|
–
сабақ.
Ққ дыбысы және
әрпі
(Әліппе. Оқулық 35-
бет, «Атамұра» баспасы, 2021
ж.)
|
Оқу бағдарламасына сәйкес
оқыту мақсаттары
|
1.1.5.2 сөйлеу барысында дауыс
ырғағын, екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтау, ойды ым-ишара,
қимыл арқылы жеткізу;
1.2.1.2* оқу түрлерін (буындап
оқу, тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу)
қолдану;
1.4.1.1* айтылуы мен жазылуы
бірдей сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы
жазу;
|
Сабақтың
мақсаты
|
-
Сөйлеу б/да дауыс ырғағын,
екпін, әуен, қарқын, кідірісті сақтайды, ойды ым-ишара, қимыл
арқылы жеткізеді.
-
Оқу түрлерін (буындап оқу,
тұтас оқу, мәнерлеп оқу, түсініп оқу)
қолданады.
-
Айтылуы мен жазылуы бірдей
сөздерді көшіріп және есту, есте сақтау арқылы
жазу;
|
Құндылық
|
Талап:
Білуге, жаңаны тануға құштар
болу
|
Сабақтың
барысы
|
Сабақтың
кезеңі\уақыт
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының
әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
|
Ұйымдастыру кезеңі
1.Оқушылармен
амандасу
2.Оқушыларды
түгендейді
3.Көңіл -
күйіміз
қалай?
4.Ендеше
сабағымызды бастайық?
|
1.Оқушылар
мұғаліммен амандасады
2.Кезекші
оқушыларды түгендейді
3.Керемет! Тамаша! Ғажап!
Алақай!
4.Оқушылар
сабаққа зейінін
салады
|
Керемет!
|

ұйымдастыру
|
Ұжым ережесі
Алдыңғы
білім
5
миут
|
Ұжымдық жұмыс
ережесі
-
Сабақта
бір -
бірімізді : Сыйлаймыз,
тыңдаймыз!
-
Сабақта
уақытты: Үнемдейміз!
-
Сабақта
тапсырмаларды: Нақты,
дәл жауап
береміз!
-
Сабаққа
қатсықанда: Шапшаңдықты,
тапқырлықты көрсетеміз!
Белсенділік
танытып, жақсы
баға аламыз!
31 –
сабақ. «Ққ дыбысы және
әрпі»
Жеке
жұмыс.
Қа ла
қа ра
қа лақ
қал
та
Қо ла қо ра қо нақ
тақ та
А
сық қар
мақ
тал
қан Қа
нат
Қа сық сыл дыр мақ
тыш қан Қу ат
|
Ұжымдық
жұмыс ережесін
сақтайды
Сөздерді
оқиды
|
Белсенділік танытқан
оқушыларды «Мадақтау сөз»
әдіс
Жарайсың!
Жақсы!
ТалпынІ
|

ұжым
34-бет

|
Сабақтың
ортасы
10
минут
Қызығушылығын
ояту

|
Сынып
жұмысы
32 –
сабақ.
Ққ дыбысы және
әрпі
Сабақтың
мақсаты:
-
«Қ» дыбысының айтылу
ерекшелігін білесіңдер. Оны дауысты,
дауыссызға ажыратасыңдар.
-
«Ққ» дыбысының таңбасы –
оның әрпімен
танысасыңдар.
-
«Ққ» әрпін көркем жазып
үйренесіңдер.
Тыңдалым;
Айтылым;
«Поезд
құрастыру» ойынын
ойнайық.
қала
қола
қара
қонақ
қатық
тақта
Дескриптор:
Сөздерді буындап
оқиды
Буынға бөледі және дыбыстық
талдау жасайды
|
Күн ретін
айтады
Оқушылар жаңа білімнің
тақырыбы мен мақсатын
меңгереді
Сөздерді буындап
оқиды
Буынға бөледі және дыбыстық
талдау жасайды
|
Қолдау
Жарайсыңдар!
балалар.
|
Кеспе
әріп

Оқулық
35 –
бет
|
Т
әжірбие
10
минут
Ұжымдық
жұмыс

Ұжымдық
жұмыс
10
минут
|
1-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
Тыңдалым; Айтылым; Оқылым
«Дыбыстық
жинақтау» әдісі


Дескриптор
Сөздерді буындап оқиды
Сөздерден сөйлем құрайды
2-тапсырма
Ұжымдық
жұмыс
Жазылым
Жазу дәптерімен жұмысты
ұйымдастыру.
|
Сөз мағынасымен жұмысты перспективті
қатардағы сөздермен ұйымдастыру. Сөздің басына (ақ тақ, қар арқар, лақ қалақ,
қала аққала) тиісті дыбысты немесе буынды қосу арқылы оның мағынасы
өзгеретінін
түсіну.
ақ қант, ақ тақта, ақ қар,
ақ мақта
Жеті – тақ
сан
Қалау, қауын ал. Анау –
қауын. Қауын сары
ақ қант, ақ тақта, ақ
мата, ақ
қозы.
|
Қолдауды
қажет
ететін
оқушыларға көмек
беру.
Қ.Б
Жарайсың
|

Оқулық
35
бет
Кеспе
әріп

35
бет

Дәптер
|
Сабақтың
Соңы
3
минут
Бекіту
ұ жымдық
жұмыс
|
Сабақты бекіту және саралау

-
деңгей:
Дыбыстық сызбаға сәйкес сурет атауын тап. Дыбыстық талдау жаса.
-
деңгей:
Қандай қызылша? Қызылша қандай?
сұрақтарына
жауап бер.
-
деңгей:
Сюжетті сурет бойынша шағын мәтін құра.
|
Оқушылар өздеріне берілген саралау тапсырмаларын орындайды.
-
деңгейдегі оқушылар
дыбыстық сызбаға сәйкес сурет атауын
табады: асқабақ.
-
деңгейдегі оқушылар
«қызыл қызылша», «Қызылша қызыл»
деп жауап
береді.
-
деңгейдегі оқушылар сюжетті
сурет бойынша шағын мәтін
құрайды:
Мынау – бақша. Қауын,
қарбыз, қызылша
пісті. Әкесі мен
баласы
көгөністерді
жинады..
|
Белсенділік танытқан
оқушыларды «Мадақтау сөз»
әдіс
Жарайсың!
Жақсы!
ТалпынІ
|

Оқулық
35
бет
|
Рефлексия
2
минут
|
Рефлексия
«Бутерброд»
Жағдаяттық
мәлімдеме:
Маған ұнады ......, себебі
.....
Енді/келесі жолы
.....
|
Бүгінгі сабақтан алған
білімдерін саусақтар арқылы әңгімелейді
|
Қ.Б.
Жарайсың!
|
Бутерброд

|