Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы 3 мин
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқушыларды түгендеу. - Сабақтың мақсатымен таныстыру
Топқа бөлу Әскери билеттер арқылы топтарға бөлінеді
Үй тапсырмасын сұрау «Алыстан келген хат» әдісі
|
Оқушылар сабаққа дайындығын білдіреді Оқушылар әскери билеттерді таңдай отырып «Зертеушілер» «Тілшілер» «Дублерлар» деп аталатын үш топқа бөлінеді Сыныпқа сыртан пошташы хат әкеледі. Ол хат тапсырмасымен және сыйымен бірге келеді.
|
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы Жарайсың! Өте жақсы! Тамаша!
Дескриптор Жалпы -2 балл Нақты сұраққа жауап береді |
Топқа бөлуге арналған қағаздар |
|
Сабақтың ортасы 2 мин 2мин
5 мин
2 мин
15 мин |
Жаңа тақырып Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Партизан – жау басып алған территорияда өз Отанының бостандығы мен тәуелсіздігі жолындағы халықтық күрестің бір түрі. Жаңа сөздермен танысу Эшелон- әскерде пайдаланатын вагон Партиялық билет- ұйым мүшесінің құжаты Вельветка- қалың мақтадан сырып тігілген күрте Брезент- су өтпейтін қалың мата
Жаңа сабақ Ұлы Отан соғысының батыры, әйгілі партизан, Қазақстанның Халық қаһарманы, көрнекті жазушы Қасым Қайсеновтің тырнақалды туындысы «Жау тылындағы бала» повесі Бұл шығарма 1961 жылы жазылған. Автор Ұлы Отан соғысы кезінде жау тылындағы партизандардың басқыншыларға қарсы жасаған зор ерліктерін үлкен тебіреніспен суреттеп жазған. Оқылым Оқулықтан Күтпеген шабуыл бөлімін оқиды
Топтық тапсырма Үш топқа топ атауына байланысты түрлі тапсырма беріледі
1.Зертеушілер тобы Шығармадан алынған үзіндіні талдап, « Күтпеген шабуыл» бөліміндегі негізі оқиғаларды анықтайды
|
- Сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздермен танысады
Жаңа сабақты меңгереді
|
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы Жарайсың! Өте жақсы! Там Дескриптор: Жалпы- 3 балл -мәтінді оқиды; -тақырыптарға бөледі; -оқиғаларды тізбектеп жазады; аша! |
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта, слайд
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
|
5 мин
5 мин
5
мин |
2. Тілшілер тобы Басты кейіпкермен сұхбат дайындап, оның әрекеттерін сұрақтар арқылы ашады
3. Дублерлар тобы Қиындыларды орындарына сәйкестендіреді
Жеке тапсырма
Бекіту сұрақтары Wordwall платформасы Ұяшықтар ашу арқылы сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасы
«Мен болсам...» Егер мен сол заманда өмір сүрсем не істер едім? тақырыбында эссе жазу
Оқушыларды бағалау Оқушылардың барлық кезең бойынша жинаған балдары арқылы бағалау.
Кері байланыс
|
Мәтін мазмұны бойынша кестені толтырады
Серік- Борис- Анна Ивановна-
1.Басты кейіпкер кім, оның бастан кешкен қиындықтары қандай? 2.Серіктің әкесі қайда кетті? 3.Анасы мен баласы қайда жолға шығып еді 4.Анна Ивановна кім? 5.Анна Ивановна партбилетті қайда жасырды? 6.Оларға жанашырлық танытқан солдаттың ұлты қандай? 7. Біз Серікті батыр деп айта аламыз ба?
Берілген тақырып бойынша эссе жазады
Барлық кезең бойынша жинаған балдарын көрсетеді.
Асықтың түстеріне қарай ыдыстарға салу арқылы кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор: Жалпы-3 балл -мәтінді оқиды; -басты кейіпкерді табады; - сұрақ-жауап құрастырады; -диалог орнатады;
Дескриптор: Жалпы-3 балл -мәтінді оқиды -кейіпкерлердің сөзін табады -ұяшықтарға орналастырады
Дескриптор: Жалпы-2 балл -Кейіпкердің бейнесін анықтайды
Дескриптор: Жалпы-2 балл Сұрақтарға нақты жауап береді
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Қайсенов «Жау тылындағы бала» повесі. Күтпеген шабуыл
Қ.Қайсенов «Жау тылындағы бала» повесі. Күтпеген шабуыл
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар
|
|
Сабақтың басы 3 мин
3 мин |
Ұйымдастыру кезеңі -Сәлемдесу -Оқушыларды түгендеу. - Сабақтың мақсатымен таныстыру
Топқа бөлу Әскери билеттер арқылы топтарға бөлінеді
Үй тапсырмасын сұрау «Алыстан келген хат» әдісі
|
Оқушылар сабаққа дайындығын білдіреді Оқушылар әскери билеттерді таңдай отырып «Зертеушілер» «Тілшілер» «Дублерлар» деп аталатын үш топқа бөлінеді Сыныпқа сыртан пошташы хат әкеледі. Ол хат тапсырмасымен және сыйымен бірге келеді.
|
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы Жарайсың! Өте жақсы! Тамаша!
Дескриптор Жалпы -2 балл Нақты сұраққа жауап береді |
Топқа бөлуге арналған қағаздар |
|
Сабақтың ортасы 2 мин 2мин
5 мин
2 мин
15 мин |
Жаңа тақырып Сұрақтарға жауап беру арқылы жаңа тақырыпты ашу.
Партизан – жау басып алған территорияда өз Отанының бостандығы мен тәуелсіздігі жолындағы халықтық күрестің бір түрі. Жаңа сөздермен танысу Эшелон- әскерде пайдаланатын вагон Партиялық билет- ұйым мүшесінің құжаты Вельветка- қалың мақтадан сырып тігілген күрте Брезент- су өтпейтін қалың мата
Жаңа сабақ Ұлы Отан соғысының батыры, әйгілі партизан, Қазақстанның Халық қаһарманы, көрнекті жазушы Қасым Қайсеновтің тырнақалды туындысы «Жау тылындағы бала» повесі Бұл шығарма 1961 жылы жазылған. Автор Ұлы Отан соғысы кезінде жау тылындағы партизандардың басқыншыларға қарсы жасаған зор ерліктерін үлкен тебіреніспен суреттеп жазған. Оқылым Оқулықтан Күтпеген шабуыл бөлімін оқиды
Топтық тапсырма Үш топқа топ атауына байланысты түрлі тапсырма беріледі
1.Зертеушілер тобы Шығармадан алынған үзіндіні талдап, « Күтпеген шабуыл» бөліміндегі негізі оқиғаларды анықтайды
|
- Сұрақтарға жауап береді Жаңа сөздермен танысады
Жаңа сабақты меңгереді
|
ҚБ: «Мадақтау» әдісі арқылы Жарайсың! Өте жақсы! Там Дескриптор: Жалпы- 3 балл -мәтінді оқиды; -тақырыптарға бөледі; -оқиғаларды тізбектеп жазады; аша! |
Интербелсенді тақта
Интербелсенді тақта, слайд
Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық 7-сынып «Атамұра» баспасы 2017жыл
|
|
5 мин
5 мин
5
мин |
2. Тілшілер тобы Басты кейіпкермен сұхбат дайындап, оның әрекеттерін сұрақтар арқылы ашады
3. Дублерлар тобы Қиындыларды орындарына сәйкестендіреді
Жеке тапсырма
Бекіту сұрақтары Wordwall платформасы Ұяшықтар ашу арқылы сұрақтарға жауап береді
Үй тапсырмасы
«Мен болсам...» Егер мен сол заманда өмір сүрсем не істер едім? тақырыбында эссе жазу
Оқушыларды бағалау Оқушылардың барлық кезең бойынша жинаған балдары арқылы бағалау.
Кері байланыс
|
Мәтін мазмұны бойынша кестені толтырады
Серік- Борис- Анна Ивановна-
1.Басты кейіпкер кім, оның бастан кешкен қиындықтары қандай? 2.Серіктің әкесі қайда кетті? 3.Анасы мен баласы қайда жолға шығып еді 4.Анна Ивановна кім? 5.Анна Ивановна партбилетті қайда жасырды? 6.Оларға жанашырлық танытқан солдаттың ұлты қандай? 7. Біз Серікті батыр деп айта аламыз ба?
Берілген тақырып бойынша эссе жазады
Барлық кезең бойынша жинаған балдарын көрсетеді.
Асықтың түстеріне қарай ыдыстарға салу арқылы кері байланыс жасайды.
|
Дескриптор: Жалпы-3 балл -мәтінді оқиды; -басты кейіпкерді табады; - сұрақ-жауап құрастырады; -диалог орнатады;
Дескриптор: Жалпы-3 балл -мәтінді оқиды -кейіпкерлердің сөзін табады -ұяшықтарға орналастырады
Дескриптор: Жалпы-2 балл -Кейіпкердің бейнесін анықтайды
Дескриптор: Жалпы-2 балл Сұрақтарға нақты жауап береді
|
|
шағым қалдыра аласыз





















