|
Бөлімніңатауы:Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Пәні:әдебиет |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.1.2.1 Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Повесть жанры, оның ерекшелігі жайлы түсініктері қалыптасады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы көркемдік тәсілдерді анықтайды, олардың оқиғаны өрбітудегі алатын орнына талдау жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Көркем сөз қолданыстарының образ сомдаудағы ерекшеліктерін сараптайды, Дәлелдерді қолдана отырып, автордың әдеби портретті берудегі шеберлігін өз көзқарастарымен негіздеп жеткізеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады. Қызығушылықтыояту.
Оқушылар «Соғыс», «Күрес», «Жеңіс», деген сөздер жазылған тірек сөздер бойынша және суреттер бойынша өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбын, мақсатын болжайды.
Оқу, сабақ мақсаттары мен сабақ тақырыбы таныстырылады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады. Оқушылар «Соғыс», «Күрес», «Жеңіс», деген сөздер жазылған тірек сөздер бойынша және суреттер бойынша өз ойларын білдіреді. |
ҚБ |
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Джигсо» әдісімен шығарманы меңгеру; Бөлімдерге бөлу. Дескриптор:
Топтық тапсырма «Әдебиет лотосы»
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Жазушы Серік бойындағы қасиеттерден үлгі алуға болатынын қалай көрсетті?» 2- 3 сөйлеммен баға беріңіз.
|
Оқушылар көркем шығарма мазмұнымен танысады; Шығарманы жоспарлайды.
Партизандар қатарында болған Серіктің өмір соқпағы шығармада қалай суреттеледі? Оның тапқырлығы мен қырағылығын автор қалай көрсетті?Шығармада Анна Ивановнаның аналық қамқорлығы қалай көрінеді? Шығармада сізге қай кейіпкер көбірек ұнады? Неліктен? Сұрақтар төңірегінде талдау жасайды.
Графикалық органайзер арқылы шығармаға талдау жасайды.
Шығармаға баға береді. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ |
Қ. Қайсенов «Жау тылындағы бала»
Таратпа материалдар.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Кері байланыс. «3 қ» Қызық ... Қажет ... Қиын ... Үйге тапсырма: Шығарманы оқып, композициялық құрылымына талда. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесі
Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесі
|
Бөлімніңатауы:Балалар мен үлкендер |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 7 Пәні:әдебиет |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Қайсеновтің «Жау тылындағы бала» повесі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
7.1.1.1 Әдеби шығарма сюжетінің құрамдас бөлшектерін талдау; 7.1.2.1 Әдеби шығармадағы тұлғалық болмысты гуманистік тұрғыдан талдау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындай алады: Повесть жанры, оның ерекшелігі жайлы түсініктері қалыптасады |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Шығармадағы көркемдік тәсілдерді анықтайды, олардың оқиғаны өрбітудегі алатын орнына талдау жасайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады: Көркем сөз қолданыстарының образ сомдаудағы ерекшеліктерін сараптайды, Дәлелдерді қолдана отырып, автордың әдеби портретті берудегі шеберлігін өз көзқарастарымен негіздеп жеткізеді. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады. Қызығушылықтыояту.
Оқушылар «Соғыс», «Күрес», «Жеңіс», деген сөздер жазылған тірек сөздер бойынша және суреттер бойынша өз ойларын білдіреді. Сабақтың тақырыбын, мақсатын болжайды.
Оқу, сабақ мақсаттары мен сабақ тақырыбы таныстырылады. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аударады. Оқушылар «Соғыс», «Күрес», «Жеңіс», деген сөздер жазылған тірек сөздер бойынша және суреттер бойынша өз ойларын білдіреді. |
ҚБ |
7-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Мағынаны тану. 1-тапсырма. «Джигсо» әдісімен шығарманы меңгеру; Бөлімдерге бөлу. Дескриптор:
Топтық тапсырма «Әдебиет лотосы»
Дескриптор:
ҚБ Бекіту. «Жазушы Серік бойындағы қасиеттерден үлгі алуға болатынын қалай көрсетті?» 2- 3 сөйлеммен баға беріңіз.
|
Оқушылар көркем шығарма мазмұнымен танысады; Шығарманы жоспарлайды.
Партизандар қатарында болған Серіктің өмір соқпағы шығармада қалай суреттеледі? Оның тапқырлығы мен қырағылығын автор қалай көрсетті?Шығармада Анна Ивановнаның аналық қамқорлығы қалай көрінеді? Шығармада сізге қай кейіпкер көбірек ұнады? Неліктен? Сұрақтар төңірегінде талдау жасайды.
Графикалық органайзер арқылы шығармаға талдау жасайды.
Шығармаға баға береді. |
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ
ҚБ |
Қ. Қайсенов «Жау тылындағы бала»
Таратпа материалдар.
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 5мин
|
Кері байланыс. «3 қ» Қызық ... Қажет ... Қиын ... Үйге тапсырма: Шығарманы оқып, композициялық құрылымына талда. |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















