Назар аударыңыз. Бұл материалды сайт қолданушысы жариялаған. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзса, осында жазыңыз. Біз ең жылдам уақытта материалды сайттан өшіреміз
Жақын арада сайт әкімшілігі сізбен хабарласады
Бонусты жинап картаңызға (kaspi Gold, Halyk bank) шығарып аласыз
Құжат айналымын ұйымдастыру сабақ жоспары
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады
Сабақ жоспары
Курс |
1 |
Топ 22/8 |
П.00 |
Сабақ саны |
|
|||||
Мамандық біліктілік: |
03220200 Басқаруды құжаттамалық қамтамасыз ету және мұрағаттау |
|||||||||
Модульдің атауы: |
КМ 1. Іс қағаздарын белгіленген заңнамаға сәйкес жүргізу |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Құжат айналымын ұйымдастыру |
|||||||||
Мерзімі: |
17.01.2023ж |
Ұзақтығы: |
6 сағат |
|||||||
Өткізу орны: |
№14 кабинет оқу шеберханасы |
|||||||||
Сабақтың мақсаттары: |
-білімділік: : Студенттерге Құжат айналымы түсінігі; Оқыту үрдісінде білім беріп қана қоймай, өздігінен білім алуды дамыта отырып, оны өз бетінше меңгеруіне, теориялық білімін іс жүзінде пайдалануға және ізденуге, сыни тұрғыдан ойлай білуге, өз білімін бағалай білуге үйрету. Бұл мақсаттарды жүзеге асыруда мынадай міндеттерді алға қойдым:
|
|||||||||
-дамыту: студенттердің есте сақтау,ойлау, негізгі ойды бөлу қабілеттерін дамыту. |
||||||||||
-тәрбиелік: ұлтжандылыққа, жауапкершілікке, әдептілікке тәрбиелеу. |
||||||||||
Күтілетін нәтижелер: |
- Құжат айналымы түсінігі; |
|||||||||
Сабақтың түрі: |
жаңа сабақ |
|||||||||
Пәнаралық байланыс: |
Информатика . |
|||||||||
Оқу әдістемесі,әдістемелік, педагогикалық әдістер, педагогикалық техналогиылар |
||||||||||
Репродуктивтік |
||||||||||
Студенттердің өзіндік жұмыстары: |
өз ойларымен, пікірлерімен бөлісу, сызбалармен, «Ойлан, тап» ойынымен жұмыс |
|||||||||
Оқыту әдістері, пед.технологиялары: |
Жеке жұмыс, топтық жұмыс, жұптық жұмыс, диалог, талдау, сұрақ-жауап, сандық жүйемен жөнелтілімдерді қабылдауды, өзін өзі басқару, |
|||||||||
Қажетті құрал-жабдықтар: |
Көрнекі құралдар: Презентациялық слайдтар, бейнероликтер, интернет желісі, е-үкімет сайты, мобильді қосымша макеттер, пошта пакеттері, нұсқау карталары, |
|||||||||
Пайдаланған әдебиет (қосымша мағлұмат): |
«Іс қағаздарын жүргізу негіздері» Н. Асқаров,Ж.Нәлібаев. |
|||||||||
Оқытушы туралы мәлімет: |
||||||||||
Т.А.Ә. |
Тоғайбек Гүлбаршын |
Қолы: |
|
|||||||
Тел: |
87771727311 |
Эл.пошта: |
qulbarwin93@mail.ru |
Сабақ барысы: |
|
||||
Сабақтың кезеңдері: |
Оқытушының әрекеттері: |
Студенттердің әрекеттері: |
Оқу қоры мен материал |
||
Ұйымдастыру кезеңі (3 минут): |
1.Студенттермен сәлемдесу. 2.Студенттердің қатысымын белгілеу. 3.Студенттердің назарын сабаққа аудару. 4.Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын баяндау. |
1. Оқытушымен сәлемдесу. 2. Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарымен танысады. 3. Психологиялық жағынан табысты жұмыс жасауға іштей дайындалады. |
|
||
Үй тапсырмасын сұрау (6-7 минут): |
Құжат айналымын ұйымдастыру туралы білетінімізді ортаға саламыз |
Оқытушының сұрақтарына жауап береді, тапсырмалар орындайды |
Сұрақ- жауап |
||
Студенттерді негізгі кезеңде жұмысқа дайындау |
Жаңа материалды түсіндіру
|
|
Презентациялық слайдтар, бейнероликтер, интернет желісі, е-үкімет сайты, мобильді қосымша макеттер. |
||
Жаңа тақырыпты түсіндіру (10 минут): |
Жаңа тақырып бойынша ақпарат беру: (Слайд және кесте арқылы түсіндіру) Құжаттаманы басқару құжаттарды есепке алу, қозғалысқа келтіру, жедел сақтау, іздестірілуін қамтамасыз ету жəне құжаттық ақпараттарды пайдалану жұмыстарын ұйымдастыру мəселелерін қамтиды. Құжаттаманы басқару ісінің құрамдас бір бөлігі құжат айналымы болып табылады. Құжат айналымы деп ұйымдағы құжаттардың жасалған немесе əр түрлі технологиялар арқылы алынған сəтінен бастап орындалғанға немесе жөнелтілгенге дейінгі қозғалысын айтады. Құжат айналымы мынадай талаптарға сəйкес болуы керек: 1) құжаттардың бағдарлы қозғалысы (құжаттар төте жолмен орындаушылар қолына келіп түседі, құжаттардың кері қозғалысы мейлінше азайтылуы тиіс); 2) құжаттардың қызметкерлер арасында лауазымдық нұсқаулықтарға немесе функционалдық міндеттерге сəйкес нақты бөлінуі; 3) құжаттар қозғалысы технологиялық схемасы мен сол бойынша атқарылатын технологиялық операциялардың бірыңғайлығы, əр операцияның бір реттен ғана орындалуы; Ұйымның құжат айналымы мынадай ағымдардан тұрады: 1) келіп түсетін (кіріс) құжаттар; 2) жөнелтілетін (шығыс) құжаттар; 3) ішкі құжаттар (ұйым аясындағы міндеттердің орындалуын қамтамасыз ететін құжаттар, яғни, хаттамалар, актілер, түсіндірме хаттар, негізгі қызмет бойынша бұйрықтар, жеке құрам бойынша бұйрықтар, өкімдер т.б.). |
Жаңа білімді игереді Жай ішкі және халықаралық хатты қабылдау қызметтерімен танысады |
Презентациялық слайдтар, бейнероликтер, интернет желісі, е-үкімет сайты, мобильді қосымша макеттер, пошта пакеттері Кесте арқылы түсіндіру |
||
Жаңа тақырыпты бекіту (15 минут): |
Жұптық жұмыс: Берілген лекцияны бір-біріне түсіндіреді,ішінен 5 сұрақ жазып бір-біріне қояды. |
Топпен жұмыс жасайды, жауаптарын қорғайды |
Ойын тапсырмасы жазылған плакат |
||
Жеке жұмыс: |
Оқулық, дәптер, бланкілер |
||||
Сергіту сәті Бір-біріне жаңа тақырып бойынша сұрақ қойып,жылдам жауап беру |
Оқытушы сөзі |
||||
Глоссарий (жаңа терминдерді жаздыру) Мамандар – бұл референттер, мұрағат меңгерушісі, редактор, корректор, экспедиция (тасымалдау) меңгерушісі жəне т.б. Техникалық орындаушылар – бұл хатшы-стенографистер, іс қағаздарын жүргізушілер, экспедиторлар, курьерлер жəне т.б. |
Оқулық, бланкілер |
||||
Жаңа білім мен қызметтің әдістерін қалыптастыру |
Жаңа материалды бекіту Кəсіпорын кеңсесі мынадай негізгі функцияларды орындайды: 1) құжаттарды қабылдау жəне тіркеу (есепке алу); 2) құжаттарды бөлу жəне оларды орындаушыларға жеткізу; 172 3) жіберілетін құжаттарды ресімдеу жəне жөнелту; 4) құжаттарды стенографиялау жəне басып шығару; 5) құжаттардың орындалу мерзімдерін бақылау; 6) істерді қалыптастыру жəне оларды мұрағатқа тапсыру; 7) мұрағаттағы құжаттардың сақталуын ұйымдастыру жəне Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде пәніңізді белгілеп, керек материалды алып сабағыңызға қолдана аласыз |