С.Сейфуллин атындағы № 5 көпсалалы мектеп-лицейі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Құжатты рәсімдейміз»
Сынып: 3 Ә
Информатика пәні мұғалімі: Мухамеджанова Д.Ш.
2024-2025 оқу жылы
|
Бөлім |
3-бөлім. «Робототехика». Жоба (ортақ тақырыбы: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухамеджанова Д.Ш. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құжатты рәсімдейміз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.4-шрифт пен абзацты пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда шрифт пен абзацты пішімдеуді үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылауға алу. Психологиялық ахуал орнату. Шаттық шеңберін құрып, «Кубик-рубик» әдісі арқылы ұйымдастыру. «Жарық» әдісі арқылы 2 топқа бірігу. І топ Монитор. ІІ топ Пернетақта
|
Топқа бөлінеді |
|
|
|
|
Үй тапсырмасын сұрау. «Тарсия» әдісі арқылы өткен материалды оқушылардың түсінгенін зерделеу (топтық жұмыс).
|
Дескриптор: мәтіндік редактордың командаларының қызметін біледі
|
Сқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
қағаз қиындылары |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
12 мин
2 мин
|
Жаңа сабақ «Адасқан әріптер» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. (дәптермен жұмыс). ҚТАҰЖТЫ – ҚҰЖАТТЫ РСӘМЗМДЕІЙІ- РӘСІМДЕЙМІЗ
|
Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерге жазады |
ҚБ. Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
Жұмыс дәптері
|
|
|
1-тапсырма. Практикалық жұмыс (жеке жұмыс) Оқулық 73 бет
|
Дескриптор: Мәтіндік редактордың шрифт бөлімін қолданады. Мәтіндік редактордың абзац бөлімін қолданады. |
ҚБ. Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
Оқулық |
||
|
Сергіту сәті . Көз жаттығулары.
|
Көз жаттығуларын орындайды. |
|
Интербелсенді тақта
|
||
|
5 минут
|
2-тапсырма. «Umaigra» платформасында жеке жұмыс
|
Дескриптор: мәтіндік редактордың шрифт бөлімін біледі. мәтіндік редактордың абзац бөлімін түсінеді. |
ҚБ.Отшашу әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды |
Интербелсенді тақта
|
|
|
5 мин
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин
|
Сабақты бекіту. 3-тапсырма. Plickers платформасында тест тапсырмасы беріледі. Рефлексия mentimeter сайты арқылы жүргізіледі.
|
Дескриптор: Тест тапсырмасын орындайды. Батырмалардың атқаратын қызметін біледі
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін керемет, жақсы, орташа деген смайликтер арқылы көрсетеді.
|
|
Интербелсенді тақта https://www.plickers.com/classes/63c17fdca3948c0012599556
Интербелсенді тақта |
|
Тексерілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құжатты рәсімдейміз
Құжатты рәсімдейміз
С.Сейфуллин атындағы № 5 көпсалалы мектеп-лицейі
Ашық сабақ
Тақырыбы: «Құжатты рәсімдейміз»
Сынып: 3 Ә
Информатика пәні мұғалімі: Мухамеджанова Д.Ш.
2024-2025 оқу жылы
|
Бөлім |
3-бөлім. «Робототехика». Жоба (ортақ тақырыбы: «Өнер», «Көрнекті тұлғалар») |
|
|
Педагогтің аты-жөні: |
Мухамеджанова Д.Ш. |
|
|
Күні: |
||
|
Сынып: 3а |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Құжатты рәсімдейміз |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
3.2.1.4-шрифт пен абзацты пішімдеу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Мәтіндік редакторда шрифт пен абзацты пішімдеуді үйренеді. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы 3 мин
6 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: Сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа қатысуын бақылауға алу. Психологиялық ахуал орнату. Шаттық шеңберін құрып, «Кубик-рубик» әдісі арқылы ұйымдастыру. «Жарық» әдісі арқылы 2 топқа бірігу. І топ Монитор. ІІ топ Пернетақта
|
Топқа бөлінеді |
|
|
|
|
Үй тапсырмасын сұрау. «Тарсия» әдісі арқылы өткен материалды оқушылардың түсінгенін зерделеу (топтық жұмыс).
|
Дескриптор: мәтіндік редактордың командаларының қызметін біледі
|
Сқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
қағаз қиындылары |
||
|
Сабақтың ортасы 2 мин
12 мин
2 мин
|
Жаңа сабақ «Адасқан әріптер» әдісі арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашу. (дәптермен жұмыс). ҚТАҰЖТЫ – ҚҰЖАТТЫ РСӘМЗМДЕІЙІ- РӘСІМДЕЙМІЗ
|
Жаңа сабақтың тақырыбын дәптерге жазады |
ҚБ. Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
Жұмыс дәптері
|
|
|
1-тапсырма. Практикалық жұмыс (жеке жұмыс) Оқулық 73 бет
|
Дескриптор: Мәтіндік редактордың шрифт бөлімін қолданады. Мәтіндік редактордың абзац бөлімін қолданады. |
ҚБ. Оқушыларды сабаққа қатысу белсенділігі мен сұраққа жауап беру деңгейіне қарай «Мадақтау сөз» әдісі арқылы бағалау Жарайсың! Тамаша! Керемет! Жақсы! Талпын!.т.б. |
Оқулық |
||
|
Сергіту сәті . Көз жаттығулары.
|
Көз жаттығуларын орындайды. |
|
Интербелсенді тақта
|
||
|
5 минут
|
2-тапсырма. «Umaigra» платформасында жеке жұмыс
|
Дескриптор: мәтіндік редактордың шрифт бөлімін біледі. мәтіндік редактордың абзац бөлімін түсінеді. |
ҚБ.Отшашу әдісі арқылы оқушылар бірін-бірі бағалайды |
Интербелсенді тақта
|
|
|
5 мин
Сабақтың соңы Рефлексия 5 мин
|
Сабақты бекіту. 3-тапсырма. Plickers платформасында тест тапсырмасы беріледі. Рефлексия mentimeter сайты арқылы жүргізіледі.
|
Дескриптор: Тест тапсырмасын орындайды. Батырмалардың атқаратын қызметін біледі
Бүгінгі сабақтан алған әсерлерін керемет, жақсы, орташа деген смайликтер арқылы көрсетеді.
|
|
Интербелсенді тақта https://www.plickers.com/classes/63c17fdca3948c0012599556
Интербелсенді тақта |
|
Тексерілді:
шағым қалдыра аласыз



















