|
Тәрбие сағаты |
«Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік» № 23-САБАҚ «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек? |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға құқықтық тәртіптің маңыздылығын түсіндіру; Әлеуметтік жауапкершілік туралы түсінік қалыптастыру; Құқықтық мәдениет пен жауапкершілікке баулу; Заңды сақтау, құқықтарын білу және орындау дағдыларын дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты: |
оқушыларды ауа райы құбылыстарымен таныстыру және найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіз әрекет ету дағдыларын дамыту, ауа райы және оның негізгі көрсеткіштері туралы білімдерін бекіту. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Дәйексөз |
Апта дәйексөзі: Жаңашылдық – заман талабы |
|
|
Құндылық |
«Заң және тәртіп» |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл Талқылау сұрақтары:
|
Білім алушылар педагогпен амандасады. Психологиялық ахуал Білім алушылардың жауаптары тыңдалады |
АКТ Презентация |
||||||||
|
Сабақ басы Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
№ 23-САБАҚ «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек? Ауа райын болжау, ауа райы оқиғалары және адам қауіпсіздігі терминдерін енгізеді.
|
Білім алушылар сұрақтарға жауап береді Білім алушылар пікір алмасады |
Кесте Пайдалы сілтемелер: |
||||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Құқық – қоғамның барлық мүшелері ұстануға тиіс нормалар мен ережелер жиынтығы. Құқықтық тәртіп – заңдар мен ережелердің сақталуы, әділдік пен қоғамдық тұрақтылықтың негізі. Әлеуметтік жауапкершілік – әр адамның өз әрекеттері үшін қоғам алдындағы
жауапкершілігі. Оқушыларға құқықтық мәселелерге байланысты бірнеше жағдаят беріледі. Мысалы, "Досың сабақтан кейін заңсыз әрекетке барғысы келеді, сен не істер едің?" деген сұраққа жауап іздеу. Пікірталас "Заң бұзған адамның жазасы қандай болуы керек?" "Кәмелетке толмағандардың жауапкершілігі қандай?" "Әлеуметтік желідегі заң бұзушылықтар мен жауапкершілік туралы не ойлайсыңдар?" |
Топтық шешімдерін ұсынады Білім алушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі |
АКТ Ашық сұрақ-жауаптар
|
||||||||
|
Соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың алған әсерлері мен ойларын тыңдау. "Бір ауыз сөзбен" әдісі – әр оқушы бүгінгі тақырып бойынша бір ой айтып кетуі керек. Үйге тапсырма "Менің құқықтық жауапкершілікке қосар үлесім" тақырыбында шағын эссе жазу |
Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
Рефлексия |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік
Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік
|
Тәрбие сағаты |
«Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік» |
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Құқықтық тәртіп және әлеуметтік жауапкершілік» № 23-САБАҚ «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек? |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға құқықтық тәртіптің маңыздылығын түсіндіру; Әлеуметтік жауапкершілік туралы түсінік қалыптастыру; Құқықтық мәдениет пен жауапкершілікке баулу; Заңды сақтау, құқықтарын білу және орындау дағдыларын дамыту. |
|
|
Қауіпсіздік сабақтың мақсаты: |
оқушыларды ауа райы құбылыстарымен таныстыру және найзағай, көктайғақ, бұрқасын кезінде қауіпсіз әрекет ету дағдыларын дамыту, ауа райы және оның негізгі көрсеткіштері туралы білімдерін бекіту. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
|
|
|
Дәйексөз |
Апта дәйексөзі: Жаңашылдық – заман талабы |
|
|
Құндылық |
«Заң және тәртіп» |
|
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
||||||||
|
Ұйымдастыру кезеңі (7 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Психологиялық ахуал Оқушылар назарын сабаққа аудару. Сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру. Миға шабуыл Талқылау сұрақтары:
|
Білім алушылар педагогпен амандасады. Психологиялық ахуал Білім алушылардың жауаптары тыңдалады |
АКТ Презентация |
||||||||
|
Сабақ басы Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
№ 23-САБАҚ «Үйге қауіпсіз оралу: қолайсыз ауа- райында не істек керек? Ауа райын болжау, ауа райы оқиғалары және адам қауіпсіздігі терминдерін енгізеді.
|
Білім алушылар сұрақтарға жауап береді Білім алушылар пікір алмасады |
Кесте Пайдалы сілтемелер: |
||||||||
|
Ортасы (20 мин) |
Құқық – қоғамның барлық мүшелері ұстануға тиіс нормалар мен ережелер жиынтығы. Құқықтық тәртіп – заңдар мен ережелердің сақталуы, әділдік пен қоғамдық тұрақтылықтың негізі. Әлеуметтік жауапкершілік – әр адамның өз әрекеттері үшін қоғам алдындағы
жауапкершілігі. Оқушыларға құқықтық мәселелерге байланысты бірнеше жағдаят беріледі. Мысалы, "Досың сабақтан кейін заңсыз әрекетке барғысы келеді, сен не істер едің?" деген сұраққа жауап іздеу. Пікірталас "Заң бұзған адамның жазасы қандай болуы керек?" "Кәмелетке толмағандардың жауапкершілігі қандай?" "Әлеуметтік желідегі заң бұзушылықтар мен жауапкершілік туралы не ойлайсыңдар?" |
Топтық шешімдерін ұсынады Білім алушылар өз ой-пікірлерімен бөліседі |
АКТ Ашық сұрақ-жауаптар
|
||||||||
|
Соңы 8 минут |
Сабақты қорытындылау. Оқушылардың алған әсерлері мен ойларын тыңдау. "Бір ауыз сөзбен" әдісі – әр оқушы бүгінгі тақырып бойынша бір ой айтып кетуі керек. Үйге тапсырма "Менің құқықтық жауапкершілікке қосар үлесім" тақырыбында шағын эссе жазу |
Сабақтан кейін қандай әсер алғанын, не сезінгенін, не ұнағанын айтып, алған әсерімен бөліседі |
Рефлексия |
шағым қалдыра аласыз













